Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV 1,8 turbo - dragania, wibracje na wyższych obrotach

ŁukaszekPi 12 Gru 2017 14:23 543 2
  • #1 12 Gru 2017 14:23
    ŁukaszekPi
    Poziom 4  

Witam,
    mam pytanie do wszystkich zorientowanych w temacie. Otóż posiadam Golfa IV 1,8 turbo słynna jednostka VAG-a.
    Auto jeździ ok, nawet bardzo ok ale...

Gdy ciągne na 2 biegu tak jak tutaj ten gość na filmiku:

Link

W sensie spokojnie pod 6 tys obrotów pojawia się taki dziwny rezonans, takie wibracje coś jakby maszynka do mięsa położona na stole i ktoś jest oparty albo kosiarka spalinowa do trawy.
    Tak jak kamerton ale no z większą siłą.

Rozumiem że to nie jest normalne? z resztą o ile na wyższych obrotach zawsze trochę czuć wibracje, o tyle tutaj jest to dziwne takie nieprzyjemne

Zastanawiam się czy to wina:
    - katalizatora lub jakiegoś elementu wydechu
    - przegubów wewnętrznych
    - koła dwumasowego
    - elementu skrzyni

Od razu napiszę że poduszki silnika/skrzyni wymienione rok temu na Lemfordera więc myślę że jest ok.
    Taki dziwne uczucie, nie wiem jak to określić, silnik wyje tak jak typowe turbo ale coś zaczyna rezonansować tak jakby.
    Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale przepustnica jest mechaniczna na linkę może wtedy bardziej odbiera te drgania z silnika? tylko kiedyś tego nie było.

Spotkał się ktoś z czymś takim?
    Nie wiem czy jakiś problem z układem napędowym może być przyczyną?
    Jeden tylko błąd że nie sprawdziłem na razie czy na postoju, na biegu jałowym też tak wibruje. Tylko to się tyczy 5500 obrotów w górę do 5 tys jest ok.

Pozdrawiam i dziękuje

0 2
  • #2 22 Sty 2018 01:44
    migmig85
    Poziom 22  

Ja ostatnio spotkałem się z poduszką lemfordera do Skody Fabia 1.9 tdi i od początku przenosiła wibrację, a wcześniej do Megane ale to była firmy LCC i też śmietnik .
    Ale Lemforder reklamacja uznana :) .

1
  • #3 22 Sty 2018 22:10
    ŁukaszekPi
    Poziom 4  

Miałem wymieniane poduszki Lemfordera ale wydaje mi się że już wcześniej takie coś miało miejsce.
    Generalnie sprawa trochę się unormowała i nie czuć tej wibracji może od zimna coś się skurczyło :D

Jakoś auto jeździ. Generalnie mam też zmęczone sprzęgło/dwumas co też może wpływać różnie na wszelkie wibracje.

0