Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon OR-DOM-QH-912 Nie działa wywołanie u jednego z lokatorów.

12 Gru 2017 18:20 597 4
  • Poziom 12  
    Witam.
    Problem z domofonem tzn. nie działa wywołanie dla jednej linii (rodziny). Po podniesieniu słuchawki słychać szum a jak zamienię podłączenie linii 1 z 2 przy panelu miejscami ( zaciski pierwszy z ostatnim) to wszystko ok. Wynika z tego że wina leży po stronie panelu zewnętrznego. Możliwe że jest to wina przycisku wywołania? Wiem że może skomplikowanie to przedstawiam ale nie znam terminologii domofonów. Szukałem schematu panelu ale ciężko znaleźć. Jest sens ściągać panel i próbować go reanimować?
  • Poziom 31  
    Tomasz Sz napisał:
    Możliwe że jest to wina przycisku wywołania
    A sprawdziłeś na krótko tzn. na zwarcie bez swicha ? Na stykach płytki .
  • Poziom 12  
    Nie demontowałem panela bo podjechałem tylko obejrzeć. Pogoda była nie za ładna i tylko zerknąłem na to wszystko. Na dniach może ściągnę i spróbuję. Chciałem tylko się zorientować czy zdarzają się takie usterki. I jakie są możliwe rozwiązania.
  • Poziom 31  
    Tomasz Sz napisał:
    Chciałem tylko się zorientować czy zdarzają się takie usterki. I jakie są możliwe rozwiązania.

swicha jak najbardziej jest to możliwe im domofon starszy tym bardziej . Sposoby rozwiązania ? Po prostu wymiana :D
  • Poziom 12  
    Faktycznie. Uszkodzony był przycisk - brak przejęcia po wciśnięciu. Wymieniony oraz dodatkowo przepalona ścieżka. Zastanawia mnie tylko jeszcze to w jakim celu podpięty jest zasilacz 12V 800mA. Według instrukcji nie potrzeba chyba zasilacza dodatkowego bo napięcie idzie unifonow?