Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.

12 Dec 2017 19:01 5304 6
  • Level 10  
    Ładowarka jak w temacie włączam do sieci mignie czerwona dioda na ładowarce, zakladam baterie i nic zadnej reakcji. Poprostu niewidzi baterii. mam kilka baterii i kilka ładowarek. Zadna bateria nie działa na tej ładowarce. Płyta eadp-84. Niema więcej z tą płytą. Mierzyłem miernikiem na wyjsciach
    b+ sprawna 1.4 zepsuta 0.8
    Th po 0.3-0.1
    Id po 5
    C1,c2,c3,c4 jakies niewielkie wartości ale na obydwu takie same
    Po rozebraniu i obejrzeniu układów pod lupą żadnych śladów uszkodzeń spuchnięć wypaleń no nic, niema do czego się czepić.
    Wylutowywać układy i sprawdzać? Od czego zacząć?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 21  
    Zacznij od zrobienia i publikacji zdjęć, oprócz oględzin, zrobiłeś pomiary? Dociera Ci napięcie do złącza akumulatora? Nie mam instrukcji, ale to może sygnalizacja iż podłączony jest uszkodzony akumulator, i dlatego nie chce go ładować. Może jakieś zwarcie powoduje ten fałszywy alarm i załączają się zabezpieczenia. Trudno Ci coś poradzić nie wiedząc nic o usterce.
  • Level 10  
    Pisze ze problem jest z ladowarką. Mam kilka ladowarek w sumie z tą zepsutą to 4 i tylko na tej nieładuje. A baterii mam 7 sztuk od 2ah po 5ah. Ta ladowarka co niedziała jest najstarsza i jedyna na płycie eadp-84 tak to wszystkie młodsze i na innych płytach. Na których stykach sprawdzać ładowarke jestem amatorem, posiadam mierniki lutownice ale to raczej hobby więc prosze o porady i wyrozumiałość.

Dodano po 12 [minuty]:

Wylutowac cos i dokonac jakichś pomiarów czy wylutowywać wszystko po kolei i sprawdzać miernikiem? Co pierwsze wylutować.
  • Level 21  
    Na początek na wyjściu ładowarki, tam gdzie wpinasz akumulator, raz bez niego i raz z nim, skoro masz inną sprawną, to można wykonywać pomiary na obu, i dochodzić przez analogię. Ustal który z pinów jest masą i względem jego mierz kolejne. Pisząc o zdjęciach, bardziej mi zależało na elektronice niż obudowie.
  • Level 10  
    Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.
    Jak usunąć ten biały sylikon czy klej ? Hot airem podgrzewać czy jakimś rozpuszczalnikiem? Tak by nie uszkodzić płyty

Dodano po 53 [minuty]:

Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.Dewalt 105dcb nie ładuje baterii.

Dodano po 7 [godziny] 21 [minuty]:

Wpadła mi w rece ładowarka z tą samą płytą, od kolegi z pracy dostałem ale jest uszkodzona ma powypalane ścieżki i poodrywane pady wziąłem ją na części do tej, ale najpierw spróbuje pokleic sciezki i pady moze ona wstanie