Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra C 1.9 cdti, 150 km, demontaż miski olejowej

Gelu 991 12 Dec 2017 22:43 8877 9
 • #1
  Gelu 991
  Level 6  
  Witam, mam takie pytanie, chcę zdjąć miskę olejową w Vectrze C 1.9 cdti 150 km i od strony skrzyni jest ciężki dostęp do dwóch śrub. Czy da się je odkręcić jakoś bez odkręcania i odsuwania skrzyni biegów?
 • #2
  dabu
  Level 32  
  Porządny torx długi i pójdzie.
 • #3
  Gelu 991
  Level 6  
  Aha, czyli trzeba go tam dobrze nabić i nie powinno być z tym problemów.
 • #4
  Gelu 991
  Level 6  
  Witam, udało mi się zdjąć miskę olejową i po zdjęciu zauważyłem że na pompie olejowej w środku silnika że jedna śrubka była wykręcona całkowicie i była w misce a druga była luźna. Czy to mogło być powodem niskiego ciśnienia oleju, bo na wolnych obrotach było 0,5 bara a na wyższych zaledwie 2 bar i czy tylko skręcić te śrubki mocno czy jednak wyjąć pompę olejową i sprawdzić czy nie ma luzów czy nie jest już zużyta?
 • #5
  dabu
  Level 32  
  Zrób zdjęcie i pokaż skąd te śruby.
 • #6
  Gelu 991
  Level 6  
  Opel Vectra C 1.9 cdti, 150 km, demontaż miski olejowej
  Po wielkich trudach udało mi się zdemontować pompę olejową i okazało się że prawie wszystkie śruby na pompie te gwiazdki na śrubokręt były luźne. Mam pytanie czy jak skręcę je czy to się nie odkręci z powrotem, czy po prostu założyć drugą pompę bo w sumie już kupiłem.
 • #7
  Alfred_92
  Level 33  
  Kupiłeś nową czy używaną? Jak nową to zakładaj, po co dwa razy rozbierać.
 • #8
  Gelu 991
  Level 6  
  Moim zdaniem przyczyną słabego ciśnienia oleju była rozszczelniona pompa oleju bo była nieskręcona i gubiła ciśnienie, ale chciałbym zasięgnąć rady kogoś mądrzejszego ode mnie kto się zna co z tym dalej zrobić. Czy skręcić dobrze starą i założyć, czy założyć drugą pompę oleju, i jeszcze jedno z jaką siłą się dokręca korbowody a z jaką panewki wału korbowego.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Kupiłem używaną.
 • #10
  Gelu 991
  Level 6  
  w końcu udało mi się wyleczyć moją przczółkę :D winowajcą niskiego Ciśnienia oleju była rozkręcona pompa, po zamontowaniu drugiej ciśnienie wróciło do normy, dzięki wszystkim za rady i pomoc