Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra C 1.9 cdti, 150 km, demontaż miski olejowej

Gelu 991 12 Dec 2017 22:43 8877 9
    Gelu 991
    Level 6  
    Witam, mam takie pytanie, chcę zdjąć miskę olejową w Vectrze C 1.9 cdti 150 km i od strony skrzyni jest ciężki dostęp do dwóch śrub. Czy da się je odkręcić jakoś bez odkręcania i odsuwania skrzyni biegów?
    dabu
    Level 32  
    Porządny torx długi i pójdzie.
    Gelu 991
    Level 6  
    Aha, czyli trzeba go tam dobrze nabić i nie powinno być z tym problemów.
    Gelu 991
    Level 6  
    Witam, udało mi się zdjąć miskę olejową i po zdjęciu zauważyłem że na pompie olejowej w środku silnika że jedna śrubka była wykręcona całkowicie i była w misce a druga była luźna. Czy to mogło być powodem niskiego ciśnienia oleju, bo na wolnych obrotach było 0,5 bara a na wyższych zaledwie 2 bar i czy tylko skręcić te śrubki mocno czy jednak wyjąć pompę olejową i sprawdzić czy nie ma luzów czy nie jest już zużyta?
    dabu
    Level 32  
    Zrób zdjęcie i pokaż skąd te śruby.
    Gelu 991
    Level 6  
    Opel Vectra C 1.9 cdti, 150 km, demontaż miski olejowej
    Po wielkich trudach udało mi się zdemontować pompę olejową i okazało się że prawie wszystkie śruby na pompie te gwiazdki na śrubokręt były luźne. Mam pytanie czy jak skręcę je czy to się nie odkręci z powrotem, czy po prostu założyć drugą pompę bo w sumie już kupiłem.
    Alfred_92
    Level 33  
    Kupiłeś nową czy używaną? Jak nową to zakładaj, po co dwa razy rozbierać.
    Gelu 991
    Level 6  
    Moim zdaniem przyczyną słabego ciśnienia oleju była rozszczelniona pompa oleju bo była nieskręcona i gubiła ciśnienie, ale chciałbym zasięgnąć rady kogoś mądrzejszego ode mnie kto się zna co z tym dalej zrobić. Czy skręcić dobrze starą i założyć, czy założyć drugą pompę oleju, i jeszcze jedno z jaką siłą się dokręca korbowody a z jaką panewki wału korbowego.

Dodano po 1 [minuty]:

Kupiłem używaną.
    Gelu 991
    Level 6  
    w końcu udało mi się wyleczyć moją przczółkę :D winowajcą niskiego Ciśnienia oleju była rozkręcona pompa, po zamontowaniu drugiej ciśnienie wróciło do normy, dzięki wszystkim za rady i pomoc