Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można ciąć styropian maszyną na długości 15m i wysokości 10m

tomala857 12 Gru 2017 23:49 405 6
  • #1 12 Gru 2017 23:49
    tomala857
    Poziom 2  

Witam.
    Czy można by ciąć w styropianie takie duże powierzchnie 15m\10m. Jeśli tak to proszę o poradę i kontakt. Chodzi mi o elewacje.

0 6
  • #3 18 Gru 2017 09:03
    tomala857
    Poziom 2  

Witaj, chodzi o to , że chciałbym ciąć całe ściany tzn. przyklejone płyty styropianu, jednym cięciem z góry na dół.Chodzi o stworzenie takiej maszyny co by to mogła wykonać.Wydaję mi się że jest to możliwe, jestem z branży budowlanej i chciałbym takie coś stosować o ile jest się da.zZ góry dziekuję za rady i pomoc.Pozdrawiam

0
  • #4 19 Gru 2017 08:22
    tomala857
    Poziom 2  

trochę słabo doprecycowałem to cięcie,chodzi o to aby przykleić płyty styropianu na ścianie, a potem ściąć z nich w zalezności od potrzeby do ok. 2cm aby wyrównać płaszczyzne i zrobić ją jednolitą. dziękuję

0
  • #5 20 Gru 2017 02:23
    qwert2000
    Poziom 12  

Trudny problem. Ściany pewnie mogą mieć na tej długości większą odchyłkę niż te 2cm i prowadzenie drutu, czy jakiegoś frezu po prostych prowadnicach może przynieść nieoczekiwane efekty.

0
  • #6 20 Gru 2017 19:44
    tomala857
    Poziom 2  

tzn. tak wymiary tych ścian to ja sobie wziąłem maksymalne, jakby dało rade trochę mniejsze to też ok.Tak żeby domy jednorodzinne robić. Styropian trzeba wykleić w miarę prosto więc jakiekolwiek większe odchylenia powinny zniknąć.Chodzi o to aby uniknąć tarcia tarką ręcznie, ponieważ nie da się zrobić estetycznej płaszczyzny ręką człowieka, chciałbym uzyskać tą jakość poprzez cięcie. To byłaby nowa jakość na elewacji.Dziękuje i Pozdrawiam

0
  • #7 20 Gru 2017 20:53
    soniak2
    Poziom 19  

Styropian po cięciu jest bardzo gładki, styropian matuje się pacą by klej lepiej trzymał.

Teoretycznie jest to możliwe, Należało by zbudować odpowiednio mocne prowadnicę które należało by zamontować na winklach ścian. Do tego potrzebne by były 2 jednakowe napędy które dbały by o szybkość cięcia (nie można tego zatrzymać bo wytopi dołek).

Niestety jest kilka problemów min. potrzebny jest drut oporowy który wytrzyma bardzo duży naciąg, drut musiałby być bardzo napięty by przeciwstawiał się styropianowi inaczej powstanie kołyska (różnica w długości drutu między zimnym a gorącym może przekraczać kilkanaście cm).

Do tego dochodzi bardzo dużo odpadu. Dodatkowo problem z wykończeniem ścian przy otworach oraz krawędzi dachowej.

Wniosek => Nie warto.

Pozdrawiam.

0