Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Xerox WC 7665 - Szare smugi na wydruku

13 Gru 2017 07:39 564 7
  • Poziom 12  
    Dzień Dobry,
    na wydruku, nawet w miejscach na kartce, na których defakto nie ma wydruku, powstają szare smugi. Jak na zdjęciach. Smugi są nie regularne, powstają co któraś kartka, kształt ich przypadkowy ale zawsze występują w środkowej części kartki.

Wymieniłem elektrodę, bęben. Wyczyściłem sprężonym powietrzem element czyszczący pas transmisyjny. Jakieś pomysły?
  • Poziom 19  
    spróbuj podmienić czarny toner
  • Poziom 12  
    byczynho napisał:
    spróbuj podmienić czarny toner

Niestety, to nic nie pomogło. Smugi raz są, a raz ich nie ma.
  • Poziom 23  
    Można upatrywać usterki w brudnym laserze lub zużytym pasie transferowym.
  • Poziom 24  
    sosino napisał:
    Wyczyściłem sprężonym powietrzem element czyszczący pas transmisyjny. Jakieś pomysły?

Sam sobie odpowiedziałeś, w zasadzie zrobiłeś tzw.kuku!

Wrrrrrrrrrrrrr, co za mania pseudo serwisów, ile razy trzeba powtarzać, wklepywać do główek tym (piiiiiii) informatykom IT od wszystkiego, Ka-wa!!!!!!!
    Kto przetłumaczy tym ( piiiiiiii ) pseudo nieukom co biorą się za naprawy drukarek i kserokopiarek, że kompresor jest do nadmuchiwania, wtłaczania powietrza, nie odsysania! I tylko! Nie robi się napraw lub konserwacji kompresorem.
    Naprawiać kompresorem możesz sobie ewentualnie koła w samochodzie ale nie drukarki, wrrrrrrrrrr!

Właśnie wróciłem z delegacji. Zmęczony jak mops bo podobnie pseudo cwaniaki z IT znowu grzebali w kserokopiarkach. Chyba 100 razy prosiliśmy żeby nie dotykali kserokopiarek. Niech sobie grzebią w swoich programach komputerowych ale nie w drukarkach. Ci popaprańcy oczywiście są mądrzejsi i zamiast zadzwonić do normalnego serwisu znowu robiły sobie konserwacje kserokopiarek kompresorami. Ufajdali głębiej tak mocno wszystko, że trzeba było na części pierwsze rozbierać. Zamiast godzinki przy maszynie musiałem około czterech spędzić. Nie robimy na godziny więc nikt mi za to nie płaci. Kolesie z tzw. IT nawet przepraszam nie raczą wydukać tylko uciekają jak króliczki w popłochu. Co za wirus się pleni. zmora, koszmar. Ci w IT to w większości chyba w wulkanizacji powinni pracować, a nie z delikatnym sprzętem.
    Tłumaczy się jak wół prosięciu 100 razy, a oni swoje. A mundre to, to jak celebryta z TV. Tak naprawdę pstro po prostu w głowie. Wrrr!

ZAPAMIĘTAJ CZŁOWIEKU "Sosino"! ŻADNEGO KOMPRESORA PRZY KONSERWACJACH takiego sprzętu SIĘ NIE UŻYWA!!! Powieś sobie nad łóżkiem i codzienne wieczorem, a potem, rano czytaj.
    Ewentualnie (jak cię stać, na krztynkę powagi) kup sobie profesjonalne podciśnieniowe vacum coś byś mógł wyciągać, nie przenosić dalej. No ale jak znam życie (działy pseudo IT) to złotówka by im w gardle stanęła (taki wydatek? po co? to się nie zwróci!)
  • Poziom 21  
    Po pierwsze konserwacja. Wyczyścić szybki od laserów. Wyczyścić rolki pod pasem i sprawdzić kontakty. Główni podejrzani moim zdaniem to bęben czarny, a w zasadzie jego elektroda. Skoro elektroda wymieniona to zostaje bęben ewentualnie rolka 2BTR lub rolka backup pod pasem.
    To na początek. Jak nie ustąpi to dopiero po tym, jak się zobaczy efekt tych operacji można szukać dalej.
    Element czyszczący pas czyli listwa jak jest felerna to brudzi nie rozjaśnia.
  • Poziom 12  
    Problem leżał w zabrudzonym laserze. Wyczyszczenie pomogło.