Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio samochodowe VORDON HT-175BT - po chwili wręcz parzy

Lukas7171 13 Dec 2017 11:05 2976 7
 • #1
  Lukas7171
  Level 2  
  Witam.

  Mam radio od pół roku, i na początku było wszystko ok. Aż pewnego dnia, radio po kilku minutach grania zaczęło harczeć, oraz tak się grzać, że nie można go złapać do ręki, chodzi o radiator z tyłu. Radio dosłownie pochodzi z 10 min. i tak harczy że nie da się słuchać. Byłem u elektryka, poradził bym odłączał po kolei głośniki i sprawdzał czy będzie to samo. Dzisiaj to sprawdzałem i jest tak samo... Nieważne czy mam radio na jednym czy też na wszystkich głośnikach. Nie mam już pojęcia czy radio jest już do wyrzucenia, czy też to wina instalacji. Dodam jeszcze, że gdy mocno się przegrzewa, radio przycisza muzykę.
 • #2
  emlo
  Level 14  
  Niestety bez otwierania radia i miernika w ręce nikt Ci nie pomoże musisz przynajmniej zlokalizować przegrzewający się element .
 • #3
  aaanteka
  Level 41  
  Ewidentne objawy uszkodzenia stopnia końcowego. Pewnie zrealizowany jest na jakimś układzie monolitycznym. Należy go zlokalizować i spisać oznaczenie. Większość tego typu układów jest ogólnie dostępna w przystępnej cenie . Przykładowo: -TDA7388 - wzmacniacz AUDIO 4x45W 8-18V 4R 10%.
 • #5
  zlota_raczka
  Level 13  
  Zgaduj zgadula? Może wiele czynników wpływać na to. Jak ci się nagrzeje wyjmij i powiedz w którym miejscu
 • #6
  aaanteka
  Level 41  
  Ciekawe jaki to inny czynnik może wpływać na nadmierne nagrzanie się układu monolitycznego i ewidentne występowanie objawów uszkodzenia -przegrzania go ? Układy monolityczne wzmacniaczy mocy, w tym w szczególności wielokanałowe, ze względu na konstrukcję z ograniczonym padem termicznym są w szczególności wrażliwe na wszelkie przeciążenia i przegrzania. Wątpliwą sprawą jest by wzmacniacz czterokanałowy mógł ocaleć przy przegrzaniu.
 • #7
  Lukas7171
  Level 2  
  Czyli piszecie że jest to ewidentnie wina radia... Ciekawe jakie są koszty takiej imprezy... Radio przegrzewa się na radiatorze z tyłu.
 • #8
  aaanteka
  Level 41  
  Jak w reszcie się nie zdecydujesz i nie rozkręcisz ,to nie dowiesz się nigdy. Ty masz odbiornik w rękach i możesz określić typ układu. Przykładowy koszt dostałeś we wcześniejszej odpowiedzi, a raczej powszechnie stosowany układ 4 x 45 W. Bez trudu wpisujesz sobie w wyszukiwarkę i znajdujesz ceny :D .