Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Wzmacniacz i kolumny stereo do domu, niski budżet

Pawel1924 13 Dec 2017 11:27 1053 25
    Pawel1924
    Level 20  
    Witam, polecili byście mi coś do pokoju 25m2, stereo. Słucham różnej muzyki, filmowa (Zimmer, Hormer), złote przeboje lat 70-90, czasem filmy na projektorze...
    Mam mały budżet, nie oczekuję nie wiadomo czego. Proszę o pomoc w wyborze czegoś używanego, może być vintage.
    Polecicie coś możliwie najlepszego do +-1000zł?
    Dużo więcej nie dołożę ani dziś ani za rok... Więc to co kupię to raczej na minimum parę lat.
    zlota_raczka
    Level 13  
    Spokojnie do 1000 coś kupisz. Ciekawe Voice Kraft VK 986 B. Brat ma u siebie naprawdę polecam ok 700zł
  • Helpful post
    Mario-1990
    Level 17  
    Na dzień dzisiejszy 1000zł to wcale niemało jeżeli niema się jakiegoś super gustu i ekstra wymagań odnośnie sprzętu HI-FI można by za to kupić nawet nieźle grający zestaw. Podaj jakieś przykłady co by ci się podobało? Albo na co już zwracałeś już uwagę.
  • Helpful post
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Może być vintage a ty proponujesz jakieś lipne chińczyki. Dodatkowo autor napisał że szuka czegoś używanego...
    A cena wzmacniacza??

Masz jakieś preferencje co do producenta?
    Co do wzmacniacza to będzie w czym wybierać, ale niech się wypowie obeznana osoba zbyt wielu "klocków" stereo nie słuchałem.
    Pawel1924
    Level 20  
    Kompletnie nie zależy mi na pierd....ciu. Oczywiście dobrze jak by zagrało porządnie ale głównie chodzi mi na jakości dźwięku. Włączyć sobie Tiersena czy Daft Punk (nie ograniczam się do jednego gatunku) i wyluzować. Oczywiście czasem ludzie zrobić trochę głośniej i puścić nawet jakiś dubstep... Ale rzadko...

Jeżeli chodzi o wygląd to coś w ten deseń (czarny, srebrny):
    Marantz PM-66SE , Kenwood KA4010, HARMAN/KARDON HK6100

Kolumny jakieś podłogowe smukłe, ewentualnie jeżeli powiecie że są jakieś porządne ale mniejsze czy szersze albo okrągłe :) to oczywiście bardzo poważnie je rozważę.
    zlota_raczka
    Level 13  
    Yamaha AX 500 lub AX 700
    Pawel1924
    Level 20  
    A Pan zlota_raczka handluje na allegro? Patrzyłem na sprzęt i ciekawe opisy aukcji :)
    Pawel1924
    Level 20  
    A to jakiś podobny nick był. Yamaha wygląda bardzo fajnie, i opinie w internecie dobre. Czy to prawda co piszą że w 500,530,570 numer modelu rósł a jakość spadała?
  • Helpful post
    zlota_raczka
    Level 13  
    Powiem szczerze, że jedno i to samo. Tyle o ile więcej bajerów a głównie raczej to samo
    Pawel1924
    Level 20  
    A kolumny? Coś na wzór Dali 104? Ewentualnie DALI CONCEPT 1 podobają mi się ale chyba będą za słabe...
  • Helpful post
    zlota_raczka
    Level 13  
    Jeny kochany daj sobie spokój DALI CONCEPT 1 mam na strychu... Jedynie tam pasują hehe
    Pawel1924
    Level 20  
    To polecisz coś?
    Pawel1924
    Level 20  
    Tylko że ja nie potrzebuje tunera to czy jest sens dopłacać?
  • Helpful post
    Mario-1990
    Level 17  
    To tylko taka o propozycja, mnie akurat wpadło w oko. Ładnie wygląda i znając luxmana ładnie będzie grało ;)
    Pawel1924
    Level 20  
    Co powiecie na Dali 104 i ax500?
    Mario-1990
    Level 17  
    Yamaha ax500 jeszcze mogła by być, kolumn dali nigdy nie miałem ale znalazłem takie zdjęcie w internecie i stwierdzam fakt że chyba nie chciał bym ich mieć. Po konstrukcji zwrotnicy widać że producent oszczędza na miedzi. To nawet w biednej komunistycznej Polsce tonsil bardziej się przykładał do zwrotnic.Wzmacniacz i kolumny stereo do domu, niski budżet
    Pawel1924
    Level 20  
    Ale w internecie jest o nich bardzo duzo dobrego. Oczywiście w kwocie około 700
    Mario-1990
    Level 17  
    W sumie to za tę kwotę i tak nic lepszego nie kupisz.
    Pawel1924
    Level 20  
    Kupiłem Dali 104, stan głośników bardzo dobry. Do tego Pioneer A-605R stan praktycznie idealny. Nie chciałem nic z wysyłką z widomych powodów.
    Byłem oglądać Yamahę AX-550R ale mimo iż gościu mówił że bardzo dobry stan, a tam jak dotknąłem gałki wysokich tonów to odpadła, przy wyborze źródła zanikał dźwięk, ogólnie szrot.

I mimo iż może kupił bym coś lepszego od Pioneera to stan w jakim go zastałem zadecydował.

Teraz odnośnie zestawu, wydaje mi się że jest trochę mało basu a za dużo wysokich tonów mimo iż pokrętło bass na max...

Jakość dźwięku mnie zadowala.
    Pawel1924
    Level 20  
    Wszystko podłączone Ok. Wydaje mi się że one poprostu tak grają. O ile rock brzmi na nich świetnie to już coś typu techno beznadziejnie...

Wcześniej miałem Sony 5.1 z subwooferem aktywnym i bass był dużo lepszy...

Pytanie czy da się podłączyć do tego mojego 605r jakiś subwoofer?

Myślałem o pasywnym ale jak podłączę go pod kanał na zwykle kolumny to jak on będzie grał?

Ewentualnie pod słuchawki, aktywny. Tylko że mam złącze z przodu i będzie lipnie wyglądać.
    Pawel1924
    Level 20  
    Dzięki za pomoc
    Pawel1924
    Level 20  
    Sprzęt kupiony, na razie bez subwoofera