Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Krups EA8050 - mokre krążki kawy, woda w kotle.

Tomek79 13 Dec 2017 13:18 3378 7
    Tomek79
    Level 12  
    Witam!
    Reanimuję stary EA8050. Problem: wylatywały mokre krążki kawy. Wydaje mi się, że za dużo wody szło do tacki ociekowej. Poza tym jak wyczyściłem zawór 2-barowy to chyba zawilgotniała mi kawa na wylocie z młynka i jak próbowałem zrobić kawę, to za mało się jej namieliło i podczas cyklu tłok został wypchnięty i poszło górą wszystko. To możliwe, że tak wypycha tłok jak jest za mało kawy w kotle? I co poradzić z tymi krążkami? Zauważyłem też wcześniej, że po zrobieniu kawy jak już krążek był wypchnięty to na dnie kotła jeszcze była woda i jej stan jakby pulsował (delikatnie się zwiększał i zmniejszał).

PS. Ktoś przypomni jak się wchodziło w menu serwisowe?
    pawlok7797
    Level 12  
    Tłok mógł sie cofać gdy do kotła wleciała sklejona kawa i nie dał rady przepchac chyba ze puszcza wode z u góry białego cylindra, do tacki wda morze puszczać przez zawór przy pumie lub 2 barowy.Co do mokrych krążków to uszczelki n tłoku do wymiany
    Tomek79
    Level 12  
    Uszczelki na tłoku który schodzi z góry tak ? ( 2szt.) Tam generalnie wcześniej nic nie leciało, tylko po zrobieniu kawy były mokre krążki z kawą i widać było resztki wody w kotle. Przejrzałem trochę wątków i na razie podejrzany jest zawór 2barowy ale wyczyścilem go i wyglądał normalnie. Nie wiem za bardzo jak go sprawdzić czy działa poprawnie.
    pawlok7797
    Level 12  
    Tak chodzi mi o te dwie uczelki, zawór może Pan sprawdzić poprzez dmuchniecie w niego od strony gdzie nie przychodzi sprężyny i nie powinien puszczać często tam podchodzą resztki kawy i zawór jest otwarty.
    qucia
    Level 11  
    Witam ! Chciałbym zapytać czy problem udało się usunąć. Mam obecnie podobny przypadek może trochę inny ale bardzo ciekawy. Proces zaczyna się ok , wszystko jest prawidłowe do momentu pompowania kawy. Pod tłokiem stwarza się chyba jakieś ciśnienie lub jego brak bo kawa przez wylewkę nie leci , nagle jest głuchy huk i nagle tłok idzie do góry a mokry krążek z kawą pod ciśnieniem rozbryzguje się po całej komorze ekspresu. Wymieniłem już zawór 2bar oraz dwa pierścienie na tłoku oraz uszczelką baristy, sprawdziłem drożność tłoka , wszystko jest ok ale ekspres wciąż strzela i problem się powtarza. Jeśli ktoś miał taki problem , bardzo proszę o pomoc. Najbardziej przeraża mnie to głuche uderzenie i nagłe podniesienie tłoka .