Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Excel - Funkcja WYSZUKAJ PIONOWO, która wyciąga wszystkie znalezione wartości

13 Gru 2017 15:34 1296 2
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam problem z wyszukaniem kilku wartości z jednej kolumny i wypisaniu ich w kolejnych wierszach innej kolumny.

W załączniku przykład.

Chciałbym w osobnej kolumnie mieć wypisane mecze tylko jednej drużyny wraz z wynikami w kolejnych kolumnach.

W grę nie wchodzi filtrowanie :( bo to ma być automatycznie po wprowadzeniu danych do kolumny C.

Szukaną wartością będzie nazwa drużyny z kolumny A, którą wyodrębniłem z tekstu z kolumny C, a dane które mają być zwrócone znajdują się w kolumnach od B do E

I teraz mój problem z czym połączyć funkcje WYSZUKAJ.PIONOWO aby wyciągnąć wszystkie wyszukane dane i wypisać je w kolejnych wierszach kolumny?

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Takie wyszukiwanie jest możliwe lecz ... raczej nie za pomocą funkcji wyszukaj pionowo :cry:

Można to zrobić np tak jak na zrzucie przy użyciu jednokomórkowych formuł tablicowych :spoko:
    Excel - Funkcja WYSZUKAJ PIONOWO, która wyciąga wszystkie znalezione wartościExtrali...JPG Download (112.81 kB)

Całość wraz listą wyboru wyszukiwanego klubu masz w załączonym pliku :D

Prot WYSZU... mecz.xlsx Download (15.68 kB)Punkty: 1.5 dla użytkownika

Ps. na zrzucie widać jeden błąd, który skorygowany jest dopiero w pliku :bye: