Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oczyszczacz powietrza od 600-1700zł

furry1 13 Dec 2017 17:18 1020 2
    furry1
    Level 9  
    Witam poszukuję oczyszczacza powietrza do pokoju około 20m2, ale dość wysoki także można i do trochę większego metrażu, zależy mi na tym, żeby czyścił pomieszczenie z benzopirenu, a także miał filtr EPA12/HEPA13
    jedyną opcją bez filtra nad którą się zastanawiam do Daikin MC70L (1700zł), ale nie ma on filtra węglowego i nie jestem pewny czy usuwa szkodliwy benzopiren i oraz inne substancje, a potwierdzenia tego nie znalazłem, jeśli tak jest to chętnie bym go wziął bo ma w zestawie filtry na kilka lat.

Drugi mój wybór to Beurer LR 300, który kosztuje jakieś 800zł, filtry do niego też nie są najdroższe, ale nie ma żadnych dodatkowych funkcji Daikina, chociaż nie wiem czy są one rzeczywiście przydatne, za to dzięki temu, że ma filtr hepa13, lepiej czyści powietrze z 2.5pm oraz 10pm trochę lepiej.

Trzeci wybór to Winix U300- wymiana filtrow cenowo podobna do Beurera około 200zl, cena zakupu również nie przeraża, ale ma kilka dodatkowych technologi, tylko kwestia czy rzeczywiście robią one różnicę i jaki tak naprawdę jest ten filtr HEPA, bo wiele firm pisze, że ich urządzenia zbieraja do 99,5% 2.5 pm, a później się okazuje, że mają filtr e10 ; d

Co wy byście wybrali? Podsumuwując - według budżetu skłaniałbym się aby kupić Beuera, ale jeśli Daikin ma coś w swojej technologii co działa tak samo jak filtr węglowy to czemu nie, w końcu daje filtry na kilka lat więc cenowo wyjdzie podobnie, znów Winix ma kilka dodatkowych opcji, tylko sam nie wiem czy są potrzebne oraz jaki dokładnie zastosowany jest filtr hepa.
    marcin02154
    Level 7  
    Witam.
    Sam też delikatnie rozglądam się za takim ustrojstwem.
    Mi w oko wpadł Boneco P340, ale chętnie poczytam opinie na temat innych urządzeń.
    furry1
    Level 9  
    Czy potrafi ktoś naukowo wytłumaczyć jak działa jonizacja w Sharpie oraz sam Daikin, który zabija bakterie według reklam? Wyczytałem na stronie Sharpa, że nie ma potwierdzenia na pozytywne działanie jonizacji (super metody która tak zachwalaja plazmacluster) na jakiś forum czytałem, że to bujdy, a także znajomy mi mówił, że nie ma to prawa działać w taki sposób i ważny jest jedynie filtr węglowy oraz hepa