Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL46010 - Wąż odpływowy przecieka

paskud181 13 Gru 2017 21:24 702 3
  • #1 13 Gru 2017 21:24
    paskud181
    Poziom 2  

Witam mam duży problem pojawił mi się wyciek wody przy wężu odprowadzającym brudną wodą. Co widać na zdjęciach. Poszukiwałem zdjęć jak jest zbudowana moja zmywarka, ale bez skutecznie :(

Dokładnie poszukuje jak jest zbudowany zbiornik odpływowy i jak jest zamontowany w obudowie bo nic nie mogę zobaczyć. Wąż da się zakupić, ale też nie widzę jak jest mocowany do zmywarki. Tego co obecnie mam nie demontuje bo jak na razie zmywaka działa i staram się nie zalać sąsiada. Proszę o podpowiedź użytkowników podobnego sprzętu. Mogę dodać, że maszyna myje bardzo dobrze dobierając odpowiednie kostki dbając o czystość banał.
    Pozdrawiam ...
    Zmywarka Electrolux ESL46010 - Wąż odpływowy przecieka Zmywarka Electrolux ESL46010 - Wąż odpływowy przecieka

0 3
  • #3 13 Gru 2017 22:27
    mrice
    Specjalista AGD

Jest dziura w wężu to i jest wyciek. Wąż do wymiany i będzie po problemie.

Tak jak już Zibi napisał + ściągnij przednią blachę (ta co jest pod drzwiami zmywarki i będziesz mógł podziwiać wąż w całej okazałości. Przy jego wymianie trzeba odpiąć go z pompy a to białe kółko co jest na tyle obudowy "wepchnąć" do wewnątrz zmywarki. Przy demontażu wygodniej jest urwać stary wąż przy obudowie. Uważać trzeba tylko przy przekładaniu na rurę łączącą grzałkę i górne śmigło.

Generalnie w tych zmywarkach przekładanie węża nie należy do najprzyjemniejszych, ale tragedii też nie ma.

0
  • #4 13 Gru 2017 23:54
    paskud181
    Poziom 2  

Dziękuje za podpowiedź. Po zdjęciu boku ukazało się uszkodzenie. Pęknięcie węża za raz za zmywarką. Trzeba go wymienić bo możliwość dalszych pęknięć spowoduje uszkodzenia. Na chwilę obecną bardzo mocno zacisnąłem dziurę taśmą i nie przecieka.

0