Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Romet ogar 205 - Jakie wymiary cylindra i tłoka (wysokość okien i tłoka)

herki1996r 13 Gru 2017 21:24 576 5
  • #1 13 Gru 2017 21:24
    herki1996r
    Poziom 11  

Witam. Ostatnio składając ogara zauważyłem pewną rzecz. Otóż mam 5 cylindrów. Tylko jeden dobry reszta jedynie szlif. Po założeniu tego dobrego i dobraniu tłoka ogar nie odpala. Łapie lecz nie może odpalić. Wymieniłem, zamieniłem wszystko. Gaźniki na zmianę, zapłony, trzy cewki, kondensatory itd. Zapłon ustawiony. Miernik wskazuje kiedy platynki się rozwierają no i standardowo suwmiarka. Jedyna rzecz jaka mi wpadła to, że może kanały są podpiłowane czy coś. W każdym cylindrze jest inny wymiar. Różnica milimetra do dwóch. I to tam samo od góry jak i dołu. Nie wiem jaki ma być poprawny wymiar? To samo z tłokiem. Zauważyłem że różnią się wysokością. Czy ktoś wie jak to z tym jest i ma potwierdzone wymiary?

0 5
  • #4 13 Gru 2017 22:32
    cezars65
    Poziom 24  

Okna w cylindrze służą do przepłukiwania - wymiany ładunku w cylindrze . Rozrzut parametrów ich pod względem wysokości i szerokości nie powinien mieć wpływu na fakt uruchomienia silnika ,oczywiście powinien być dobrze dobrany zespół tłok - cylinder. Weż ściągnij głowicę i jeszcze raz obejrzyj jak pracuje tłok w cylindrze , czy dobrze odsłania okna . Przypadkiem nie zamontowałeś tłoka odwrotnie , na denku jest strzałka , powinna być skierowana w stronę wydechu.

0
  • #5 13 Gru 2017 23:17
    herki1996r
    Poziom 11  

Tak wiem. Nie jest to mój pierwszy silnik. Trochę tych motorków przerobiłem. Uszczelniacze też nowe, no nic. Skoro parametry nie mają wpływu no to będę szukał dalej przyczyny. Ostatnia rzecz która mi przyszła do głowy to własnie ta.

0
  • #6 24 Gru 2017 21:58
    Motorbike
    Poziom 22  

A próbowałeś odpalać bez kolanka i tłumika ?
    Możesz mieć zapchany tłumik i wtedy też nie będzie chciał odpalić.

0