Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przeka幡iki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Danfoss Link - b陰d przy projektowaniu rozwi您ania?

konradsonic 31 Dec 2018 14:25 24177 508
    ls_77
    Level 34  
    plastifon wrote:
    Nie nie.. w sumie mam 3 grzejniki plus drabinka w lazience
    W salonie z aneksem kuchennym jest jeden ale duzy, plus dwa w sypialniach

Uklad mieszkania jest taki

http://czarnieckiego.pl/uploads/oferta/pdf/6.M3_108.pdf

We zestaw startowy z 3 g這wicami. Jak b璠ziesz mia dyskomfort w salonie, to zawsze b璠ziesz m鏬 doda termostat pokojowy umieszczony wewn徠rz pomieszczenia.
    Tak samo z g這wic do 豉zienki - zawsze mo瞠sz doda.
  • Relpol przeka幡iki
    Artus
    Level 13  
    ls_77 wrote:

Generalnie jest zasada 瞠 tam gdzie jeden grzejnik tam sama g這wica wystarczy. Teoretycznie tam gdzie w pokoju jest wi璚ej grzejnik闚 - tak jak u ciebie w salonie s 3 szt. - to mog wystarczy same g這wice przypisane do tego jednego pomieszczenia. Wtedy uk豉d po swojemu u鈔ednia temp. pokoju i odpowiednio steruje. Zmiana nastawy kt鏎e z tych g這wic powoduje zmian pozosta造ch w tym pomieszczeniu.

Danfoss dzia豉 niepoprawnie. Mam w salonie 2 grzejniki i 2 g這wice, czasem grzej 2 grzejniki, czasem jeden i to nie zawsze ten sam. Obie g這wice s w zasi璕u, ja ju mam do嗆 tego systemu 篡j帷emu w豉snym 篡ciem.
    ls_77
    Level 34  
    Artus wrote:
    Danfoss dzia豉 niepoprawnie. Mam w salonie 2 grzejniki i 2 g這wice, czasem grzej 2 grzejniki, czasem jeden i to nie zawsze ten sam. Obie g這wice s w zasi璕u, ja ju mam do嗆 tego systemu 篡j帷emu w豉snym 篡ciem.

To 瞠 g這wice grzej raz jedna raz druga a raz obie - jest jak najbardziej poprawne. Danfoss ma algorytm, kt鏎y decyduje ile grzejnik闚 w陰czy 瞠by osi庵n望 zamierzony efekt. G堯wnie gdy zapotrzebowanie na ciep這 jest na tyle ma貫, 瞠 jego "logika" zdecyduje 瞠by otworzy tylk ojeden z grzejnik闚 w danym pomieszczeniu.
    A co ci si jeszcze nie podoba w Danfossie?
    System nie utrzymuje zadanej temp. w pomieszczeniu?
    Mo瞠 trzeba do tego pomieszczenia do這篡 termostat pokojowy?
    Wojewoda82
    Level 27  
    W og鏊e zastanawiam si nad sensem ekonomicznym stosowania tego systemu w wi瘯szo軼i przypadk闚.

Zestaw 3 elektronicznych g這wic termostatycznych i centralnego sterownika z WiFi kosztuje oko這 1290 z, czyli oko這 koszt jednego sezonu grzewczego w nowym budownictwie. Plus do tego z 2 dodatkowe g這wice dla mieszkania powiedzmy 60m2 i robi si blisko 2000 z. W przypadku domu z 200m2 to nawet nie ma co gada, koszt wszystkich dupereli to b璠zie z 4-5k PLN.

Plusem jest na pewno mo磧iwo嗆 sterowania ogrzewaniem przez internet (szczeg鏊nie dla os鏏, kt鏎ych nieuregulowany tryb 篡cia nigdy nie pozwala przewidzie, kiedy wr鏂 do mieszkania) . System generuje pewne oszcz璠no軼i dla ogrzewania miejskiego z ciep這mierzem lub podzielnikami, ale nie jest to jaka rewolucja i naprawd nie wiem kiedy podwy窺zony koszt inwestycji by si zwr鏂i. Dla przeci皻nego zjadacza chleba komplet mechanicznych g這wic termostatycznych to koszt z 200 z i spe軟i 80% funkcji tego rozbudowanego, drogiego systemu. Lub g這wice elektroniczne z programowaniem tygodniowym, te b璠 sporo ta雟ze ni ten system.

Minusem jest brak wsp馧pracy przeka幡ika kot豉 BR, kt鏎y praktycznie wyklucza ten system z u篡cia z w豉snym kot貫m np gazowym. A to jest spora grupa potencjalnych klient闚.

Dodam, 瞠 nawet jakby przeka幡ik kot豉 BR dzia豉 jak trzeba, i za陰cza豚y kocio gazowy na 膨danie min 1 otwartej g這wicy, to trudno sobie wyobrazi aby np kocio gazowy kondensacyjny, moduluj帷y moc nawet z min 2kW, nie taktowa przy otwartym tylko jednym grzejniku zasilanym np 50 stopniami.

Przy okazji mam pytanie dla u篡tkownik闚 tego systemu, g這wice termostatyczne w tym systemie s cyfrowe czy analogowe? W sensie czy maj stan 0-1 czy s stany po鈔ednie otwarcia, tak jak jest to w zwyk造ch g這wicach termostatycznych, kt鏎e rzadko ca趾owicie odcinaj grzejnik?
    Artus
    Level 13  
    ls_77 wrote:
    A co ci si jeszcze nie podoba w Danfossie?

Na przyk豉d to. 瞠 brakuje 0,1 stopnia do zadanej temperatury a grzejnik nie grzeje mimo tego, 瞠 to ta g這wica "wo豉" o ciep這. I tak kocio grzeje bez sensu. W陰cz r璚zny tryb z wy窺z temperatur i zaraz nagrzeje jak trzeba. Cz瘰to przekroczy zadan o stopie a piec kot逝je nie wiem po co.

Dodano po 1 [minuty]:

Wojewoda82 wrote:

Przy okazji mam pytanie dla u篡tkownik闚 tego systemu, g這wice termostatyczne w tym systemie s cyfrowe czy analogowe? W sensie czy maj stan 0-1 czy s stany po鈔ednie otwarcia, tak jak jest to w zwyk造ch g這wicach termostatycznych, kt鏎e rzadko ca趾owicie odcinaj grzejnik?

Na 100% dzia豉j jak silnik krokowy, p造nnie.
    Tomi_
    Level 11  
    Mi w Danfossie nie podoba si, 瞠 cz瘰to przegrzewa pomieszczenia.
    Co mi si nie podoba w Danfoss Link ?
    Mam przeka幡ik BR oraz HC do sterowania ogrzewaniem pod這gowym.
    Bardzo cz瘰to we wszystkich pokojach gdzie s grzejniki temperatura jest znacz帷o wy窺za od zadanej (nawet o 0,5C lub 1C) a przeka幡ik BR dalej w陰cza piec.
    Podobnie dzieje sie przeka幡ikiem HC (ale to ju rzadziej), temperatura potrafi by wy窺za od zadanej o 1 stopie a piec dalej grzeje pod這g闚k. Mam wy陰czone prognozowanie temperatury.

U篡tkownicy by mo瞠 si nie skar膨 na system bo lepiej mie za ciep這 ni za zimno ale oszcz璠no軼i z stosowania Danfossa wg mnie s 瘸dne.
    Ale trzeba przyzna, 瞠 komfort u篡tkowania jest wy窺zy, jako, 瞠 mo積a ustawia harmonogramy temperatur dla poszczeg鏊nych pomieszcze oddzielnie i na r騜ne dni tygodnia.
    Szkoda tylko, 瞠 nie mo積a mie np. trzech r騜nych poziom闚 temperatur dla jednego pomieszczenia oraz 瞠 nie mo積a ustawia wyj徠k闚 od regu jak np. aby np. 1 stycznia czy 25 grudnia temperatura by豉 "dzienna" niezale積ie od tego w jaki dzie tygodnia akurat to wypada.

Kto pyta o g這郾o嗆 g這wic: g這wice pracuj cicho i nikt z domownik闚 nie skar篡 si na odg這sy. Z regu造 jest to kr鏒kie bzyczenie trwaj帷e 2-3 sekundy. Nie powinno nikogo budzi.
    Baterie wytrzymuj ju 3 sezon, nie mia貫m problem闚 z zasi璕iem. System dzia豉 przez 瞠lbetowy strop i odleg這嗆 od najdalszej g這wicy do centrali CC to strop i jedna 軼iana - tak na oko to oko這 12 metr闚.
  • Relpol przeka幡iki
    Tomi_
    Level 11  
    No nie do ko鎍a, bo system nie przegrzewa pomieszcze zawsze a tylko od czasu do czasu. Rzek豚ym, 瞠 w 60-70% czasu, temperatury s takie jakie powinny by. Win za to ponosz nie do ko鎍a poprawnie dzia豉j帷e przeka幡iki BR i HC.
    Ale skoro w Twoim przypadku ich nie b璠zie, system powinien dzia豉 ca趾iem dobrze.

Powiem tak: je郵i kto zainstaluje Danfoss Link i liczy na komfort cieplny - b璠zie zadowolony. Je郵i liczy na oszcz璠no嗆 i ma w豉sny kocio- raczej nie.
    Najlepiej system zainstalowa, skonfigurowa i nie obserowa temperatur ani stan闚 przeka幡ik闚 steruj帷ych piecem. Wtedy b璠ziemy si cieszy ciep貫m w domu i nie b璠zie nas denerwowa, 瞠 system nie zawsze dzia豉 jak powinien.
    Moi domownicy nie 郵edz temperatur w pomieszczeniach ani tego czy piec akurat pracuje i czy na pewno powinien w tym momencie pracowa.
    Gdy pytam ich, czy s zadowoleni z dzia豉nia ogrzewania - odpowiadaj, 瞠 tak.
    I tym w zasadzie mo積a podsumowa ocen tego systemu. Ci kt鏎zy bezpo鈔ednio korzystaj z ogrzewania, s zadowoleni :)
    plastifon
    Level 14  
    Dok豉dnie....
    Mi najbardziej zale篡 na mozliwo軼i sterowania, w陰czania/wy陰czania, ogrzewania zdalnie, bo b璠帷 w delegacji nie wiem kiedy wr鏂...
    A wi璚 wyje盥瘸j帷 chce obni篡 temp maksymalnie, obecnie wy陰czam piec CO, a wiedz帷 瞠 wracam, kilka godzin wcze郾iej, w陰czyc -podnie嗆 temperatur do temp. komfortu dziennego.

Rozumiem,ze z tym nie b璠zie problemu...?
    fabick78
    Level 9  
    Ja dostawa貫m sza逝 po instalacji systemu przez 2 tygodnie. Raz grza, raz nie grza. Raz w pomieszczeniach zimno, raz ciep這. Czasem za ciep這, czasem niedogrzane i tak w k馧ko. Opiekun produktu podes豉 mi plik, kt鏎y mia貫m rozpakowa na pendrive i mia這 to monitorowa prac. Podejrzewam jednak, 瞠 chodzi這 tylko o to, 瞠bym si od... od systemu i da mu pracowa. Po nieco ponad tygodniu bez pchania 豉p w system, wszystko zacz窸o si normowa i w zasadzie nie by這 ju czego zg豉sza. Musia貫m zostawi jeden, ma造 grzejnik bez regulacji poniewa mam do嗆 stary kocio i g逝pia kiedy zamkni皻e by造 wszystkie g這wice ale pozosta貫 s kontrolowane przez system (5 sztuk) lub przez zwyk貫 g這wice termostatyczne (wiatro豉p, pomieszczenie gospodarcze). Do tego przeka幡ik BR i jeden regulator pokojowy RS (grzejnik zas這ni皻y). W jednymi pomieszczeniu konieczna by豉 zmiana ustawienia g這wicy poniewa grzejnik jest zbyt du篡 na potrzeby pomieszczenia, w innym odwrotnie. Teraz ju wszystko dzia豉 jak trzeba.
    Ryszard49
    Level 37  
    fabick78, napisa:
    Quote:
    Musia貫m zostawi jeden, ma造 grzejnik bez regulacji poniewa mam do嗆 stary kocio i g逝pia kiedy zamkni皻e by造 wszystkie g這wice

Ten problem rozwi您a貫m przez wstawienie tzw. bajpasu kt鏎y otwiera ma造 obieg w momencie zamkni璚ia wszystkich g這wic.
    Tomi_
    Level 11  
    plastifon wrote:
    Dok豉dnie....
    Mi najbardziej zale篡 na mozliwo軼i sterowania, w陰czania/wy陰czania, ogrzewania zdalnie, bo b璠帷 w delegacji nie wiem kiedy wr鏂...
    A wi璚 wyje盥瘸j帷 chce obni篡 temp maksymalnie, obecnie wy陰czam piec CO, a wiedz帷 瞠 wracam, kilka godzin wcze郾iej, w陰czyc -podnie嗆 temperatur do temp. komfortu dziennego.

Rozumiem,ze z tym nie b璠zie problemu...?

My郵alem, 瞠 masz ogrzewanie miejskie a nie w豉sny piec.
    Przeka幡ika BR uruchomiaj帷ego piec ju nie kupisz (chyba, 瞠 jaka hurtownia ma jeszcze zapasy), czyli prac pieca b璠 sterowa g這wice.
    Musisz wykona test czy Tw鎩 piec b璠zie dzia豉 poprawnie w takiej sytacji. Ustaw go na prac ci庵陰 (zwarte styki na odpowiednim wej軼iu), zakr耩 wszystkie g這wice. Piec po kr鏒kiej chwili powinien si wy陰czy (bo temperatura wody na wyj軼iu i na powrocie b璠zie taka sama). Odkr耩 jedn z g這wic i zobacz czy piec w陰czy si i czy grzejnik zacznie robi si ciep造. Potem ponownie zamkr耩 t g這wic, piec powinien si wy陰czy.
    Je郵i tak b璠zie to dzia豉 to 鄉ialo mo瞠sz montowa Danfoss Link.

Nie b璠zie problemu z zdalnym w陰czniem pieca za pomoc aplikacji w smartfonie (Android, iOS).

Ale pami皻aj, 瞠 nie jeste skazany tylko na Danfoss. Podobny system ma Honeywell oraz np. Fibaro
    https://www.fibaro.com/pl/products/inteligentne-ogrzewanie-zestaw/
    Zalet Fibaro jest to, 瞠 mo瞠sz system ogrzewania rozbudowa o inne elementy sterowania inteligentnym domem np. sterowaniem rolet.
    Fibaro ma swoje w豉sne g這wice (bez wy鈍ietlacza, kt鏎y w Danfoss zasadzie jest zb璠ny bo wskazuje tylko zadan temperatur a nie rzeczywist) ale chyba wsp馧pracuje tak瞠 z g這wicami Danfoss Link (trzeba si dopyta, nie pisz tego wprost bo wol aby kupi ich g這wice ale kiedy jak nie mieli swoich to proponowali w豉郾ie Danfossa).
    heso4
    Level 2  
    witam,
    Czy da這 si komu rozwi您a problem z tym przeka幡ikiem BR??
    Nurtuje mnie jedno rozwi您anie kt鏎ym zajm si dzisiaj wracaj帷 do domu... mam za這穎ne 10 g這wic danfoss oraz panel steruj帷y CC oraz dokupi貫m przed obaw 瞠 piec b璠zie bez przerwy chodzi danfoss link BR.
    Wszystko zamontowane dzia豉 jak nale篡 poza przeka幡ikiem kt鏎y nie wy陰cza praktycznie wcale pieca...
    Dzisiaj jak wr鏂 do domu chc spr鏏owa wymontowa ten przeka幡ik BR i wstawi zwork i sprawdzi jak to b璠zie dzia豉這.
    Mam dosy 鈍ie篡 piec gazowy Immergass VICTRIX EXA (z zesz貫go roku) i z tego co wyczyta貫m jest tak tzw. bypass i mo瞠 wystarczy ten bypass aby piec nie chodzi na okr庵這 a zakup przeka幡ika danfoss link br oka瞠 si zb璠ny...
    Pozdrawiam.
    Tomi_
    Level 11  
    Chyba nikomu si nie uda這 rozwi您ac tego problemu. Kontaktowalem sie z serwisem ale zbyli mnie, twierdz帷, 瞠 tak ma by i tyle.
    I chyba nie bez powodu wycofali z oferty BR.
    Pomga najcz窷ciej restart centrali CC (samo wy豉czenie zasilania na kilkana軼ie sekund od BR czasem te pomaga這 ale nie zawsze).

Jak przeka幡ik BR 鈍ieci na czerwono (czyli, 瞠 styki przeka幡ika s zwarte) to piec i tak powinien si wy陰czy jak wykryje brak zapotrzebowania na ciep這 ze strony grzejnik闚 (wszystkie g這wice zamkni皻e).
    Tak przynajmniej dzieje si u mnie, je郵i wszystkie g這wice s zamkni皻e a przeka幡ik BR jest zwarty, to piec po kr鏒kim czasie wy陰czy si bo temperatura wody na powrocie do pieca jest taka sama jak na wyj軼iu. Tyle, 瞠 za jaki czas piec znowu si w陰czy, bo przeka幡ik BR daje ca造 czas sygna do w陰czenia i tak w k馧ko. U mnie mam jeden grzejnik w kt鏎ym jest zwyk豉 g這wica termostatyczna (nie elektroniczna) i wtedy w zale積o軼i od stanu tej g這wicy piec albo si po jakim czasie wy陰czy albo pcha ca陰 ciep陰 wod do tego grzejnika.

Ale na pewno warto zrobi test czy system b璠zie dzia豉 bez BR. U mnie BR jest niezb璠ny bo mam jeszcze ogrzewanie pod這gowe i gdyby tylko pojawi這 sie zapotrzebowanie na ciep這 od grzejnika to niepotrzebnie ciep豉 woda trafia豉by r闚nie do pod這g闚ki.
    Mam na pod這g闚ce zaw鏎 elektryczny (Danfoss), kt鏎y dzia豉 tak, 瞠 jest zamkni皻y (elektrycznie) gdy brak zapotrzebowania na ciep這 ze strony pod這g闚ki.
    Ryszard49
    Level 37  
    Tomi_, ju napisa貫m :
    Quote:
    Ten problem rozwi您a貫m przez wstawienie tzw. bajpasu kt鏎y otwiera ma造 obieg w momencie zamkni璚ia wszystkich g這wic.

Dotyczy to jednak kot豉 elektrycznego oraz innego systemu sterowania ogrzewaniem.
    heso4
    Level 2  
    Witam,
    Zrobi貫m tak jak planowa貫m a mianowicie wypi掖em ca趾owicie przeka幡ik BR i.... nic to nie da這 piec nadal chodzi i chodzi...
    Ale skonfigurowa貫m ca造 system od pocz徠ku do ko鎍a 陰cznie z resetem panelu CC.
    Teram ustawi貫m piec tak jak jest zalecane czyli 6 cykli na godzin bo dotyczy to piec闚 kondensacyjnych i tak zostawi貫m i przy kr鏒kiej obserwacji zauwa篡貫m 瞠 piec si za陰cza cyklicznie ale jak na grzejnika nie ma zapotrzebowania na ciep這 (termostaty przymkni皻e) to piec si za陰cza ale tylko pompka a gaz si nie w陰cza...
    Tak瞠 sprawdz jakie jest zu篡cie gazu przy takim trybie i przy trybie z w陰czonym zapotrzebowaniem na ciep這...
    AmatorAZ
    Level 7  
    Witam,

Jestem kolejnym (nie)szcz窷liwym u篡tkownikiem Danfoss Link z przeka幡ikiem BR

3 tygodnie temu kupi貫m i zainstalowa貫m system Danfoss Link.

Moja instalacja wygl康a nast瘼uj帷o :
    Danfoss Link BR (przeka幡ik kot這wy)
    Danfoss Link Panel Centralny
    Danfoss Living Connect (thermostat grzejnikowy) - sztuk 6

Ustawienia :
    Danfoss Link BR - tryb regulacji przeka幡ika : Automatyczne w/wy
    Regulacja ogrzewania : Prognozowana regulacja - Nie, wy陰czona; Rodzaj regulacji - Szybkie reagowanie

Testy sieci nie wykazuj 瘸dnych problem闚

Po kilku tygodniach testowania potweirdzi貫m podobne problemy.

Czyli problem sterowania kot貫m w przypadku w陰czania/wy陰czania trybu r璚znego ogrzewania. Jest do嗆 du瘸 zw這ka, rz璠u od kilku do kilkunastu minut zanim kocio otrzyma sygna z przeka幡ika BR do w陰czenia lub wy陰czenia grzania.
    Drugi (opisany przez @konradsonic )i zarazem powa積iejszy problem to automatyczne w陰czanie/wy陰czanie kot豉 kiedy temperatura spadnie lub osi庵nie zadan temperatur. U mnie zanim system w陰czy kocio mija bardzo du穎 czasu (nawet do p鏊 godziny), natomiast po osi庵nieciu zadanej temperatury kocio nie jest wy陰czany.

Dodatkowo zaobserwowa貫m :

1. Je郵i system prze陰cza si pomi璠zy trybami "W domu" i "Poza domem/Sen" system dzia豉 poprawnie. Natychmiast w陰cza/wy陰cza kocio.
    2. Je郵i w陰czam/wy陰czam tryb "Pauza" to system zachowuje si tak jak w punkcie 1. czyli te poprawnie.

Ewidentnie wynika z tego, ze system ma problem prawdopodobnie w komunikacji pomi璠zy urz康zeniami kiedy zmieniana jest temperatura na g這wicy.
    Albo pomi璠zy g這wica <-> panel centralny albo panel centralny <-> przeka幡ik kot這wy.

Ustawienia kot豉 zosta造 sprawdzone przez autoryzowany serwis.

Napisa貫m do wsparcia technicznego smartheating. Czekam na odpowied. Szukam jeszcze kontaktu do Danfoss Global, na razie bez sukcesu
    Jednak sk豉niam si ku pozwowi.
    Artus
    Level 13  
    Czyli masz typowe objawy. Chcia豚ym to badziewie zwr鏂i.
    Tomi_
    Level 11  
    Ju 2 lata temu zg豉sza貫m Danfossowi te samate problemy kt鏎e opisa AmatorAZ. Przez tydzie zbiera貫m logi z systemu (trzeba by這 w這篡 pendriva z wgranym specjalnym programem do gniazda USB w Panelu CC)
    Po analizie log闚 odpisali, 瞠 (cytuj):
    "Pa雟kie uwagi przekaza貫m do dzia逝 rozwoju,
    Z otrzymanych od Pana danych nie wynika 瞠 system w spos鏏 nadmierny przegrzewa pomieszczenia.
    Za這瞠niem natomiast jest 瞠 dba g堯wnie o komfort klienta a dopiero potem oszcz璠za w mo磧iwych okresach obni瞠.
    Odchy趾i do 0,5 stopnia uznajemy za dopuszczalne w okresach komfortu. Temperatura w okresach obni瞠 zale篡 oczywi軼ie od akumulacji ciep豉 w budynku.
    Zw這ka rz璠u kilku/kilkunastu minut w w陰czaniu ogrzewania dla trybu W Domu wynika z protoko逝 komunikacji
    Nie wiem w jaki spos鏏 pracuje Pana kocio nie znam jego algorytmu, ale cz瘰to jest tak 瞠 praca kot豉 niejednokrotnie nie oznacza pracy palnika tylko samej pomy cyrkulacyjnej
    By這 to brane pod uwag podczas pisania algorytmu do BR st康 mylne wra瞠nie du瞠go zu篡cia paliwa. Z analizy Pana danych nie wynika aby system przeregulowa i przegrzewa znacz帷o temperatur w pomieszczeniach.".

Co tam jeszcze im na to odpisywa貫m ale na tym kontakt z Danfossem si urwa.

W sumie w mojej opinii je郵i chodzi o komfort u篡tkowania to system spe軟ia swoje zadanie, je郵i chodzi o oszcz璠no嗆 - no c騜, raczej nie ale i nie zauwa篡貫m jakiego wi瘯szego zu篡cia ni wtedy kiedy nie ma貫m tego systemu. Ale to ci篹ko oceni bo zima zimie nier闚na.
    Najlepiej chyba przesta patrze na to czy BR jest w陰czony czy nie i czy piec pracuje czy nie.
    Wtedy zadowolenie z dzia豉nia systemu wzrasta :)
    Artus
    Level 13  
    Ale jak si cieszy gdy kocio grzeje na 膨danie g這wicy a grzejnik nie grzeje? I to nie jest zw這ka kilku minut a kilku godzin. W drug stron te. Ustawione 19 stopni, jest ponad 20 a kocio grzeje. Nie zawsze tak jest. Ale ani komfortu ani oszcz璠no軼i.
    AmatorAZ
    Level 7  
    Wydaje mi si, 瞠 problem tkwi w oprogramowaniu panelu centralnego.
    Przy odrobinie ch璚i danfoss m鏬豚y to 豉two poprawi.

Reasumuj帷 u mnie dobrze dzia豉 gdy :
    1. Prze陰cza si mi璠zy trybami "W domu"/"Poza domem"
    2. W陰czana/Wy陰czana jest Pauza (nie sprawdzi貫m "Wakacje", ale pewnie te b璠zie dzia豉)

柝e dzia豉 gdy :
    1. Zmieniana jest temperatura r璚znie na g這wicy (zmiana widoczna na panelu centralnym i w aplikacji na telefonie)
    2. Zmieniana jest temperatura r璚znie w aplikacji na telefonie (zmiana widoczna na panelu centralnym)
    3. Temperatura zmienia si, gdy osi庵nie zadany pr鏬 (albo zejdzie poni瞠j, albo dogrzeje do zadanej)

Wobec powy窺zego, moim zdaniem, w danfossie zatrudnili paraprogramist闚 kt鏎zy nie radz sobie z elementarnym programowaniem.
    S康z, 瞠 jest to do naprawienia w oprogramowaniu. Chcia豚ym, 瞠by tak si sta這 bo sam pomys jest naprawd fajny i cena du穎 lepsza od konkurencji (Fibaro czy Honeywell)
    Artus
    Level 13  
    AmatorAZ wrote:
    Wydaje mi si, 瞠 problem tkwi w oprogramowaniu panelu centralnego.
    Przy odrobinie ch璚i danfoss m鏬豚y to 豉two poprawi.

Reasumuj帷 u mnie dobrze dzia豉 gdy :
    1. Prze陰cza si mi璠zy trybami "W domu"/"Poza domem"
    2. W陰czana/Wy陰czana jest Pauza (nie sprawdzi貫m "Wakacje", ale pewnie te b璠zie dzia豉)

柝e dzia豉 gdy :
    1. Zmieniana jest temperatura r璚znie na g這wicy (zmiana widoczna na panelu centralnym i w aplikacji na telefonie)
    2. Zmieniana jest temperatura r璚znie w aplikacji na telefonie (zmiana widoczna na panelu centralnym)
    3. Temperatura zmienia si, gdy osi庵nie zadany pr鏬 (albo zejdzie poni瞠j, albo dogrzeje do zadanej)

Wobec powy窺zego, moim zdaniem, w danfossie zatrudnili paraprogramist闚 kt鏎zy nie radz sobie z elementarnym programowaniem.
    S康z, 瞠 jest to do naprawienia w oprogramowaniu. Chcia豚ym, 瞠by tak si sta這 bo sam pomys jest naprawd fajny i cena du穎 lepsza od konkurencji (Fibaro czy Honeywell)

W ca這軼i popieram.
    ciaptak85
    Level 7  
    U mnie br wy陰cza piec po min godz od zmiany dzie/noc i wszystkie temp s dawno osi庵ni皻e wzgl璠nie utrzymane. W ci庵u dnia praktycznie piec nigdy nie zostaje roz陰czony, przechodzi tylko w stan taki jaki jest bez 瘸dnego sterownika, tj. dogrzewanie co jakis czas.
    Artus
    Level 13  
    ciaptak85 wrote:
    U mnie br wy陰cza piec po min godz od zmiany dzie/noc i wszystkie temp s dawno osi庵ni皻e wzgl璠nie utrzymane. W ci庵u dnia praktycznie piec nigdy nie zostaje roz陰czony, przechodzi tylko w stan taki jaki jest bez 瘸dnego sterownika, tj. dogrzewanie co jakis czas.

Pytanie czy przeka幡ik 鈍ieci na zielono w ci庵u dnia i piec pracuje?
    RPM2
    Level 2  
    Witam Pan闚
    Nie b璠 si si rozpisywa co mam z LinnkCC oraz BR -em - dok豉dnie to samo - nawet ju pozna貫m Pana Kolano i jego logi - wysz這 na to , 瞠 ja i m鎩 piec jeste鄉y za g逝pi na Danfoss link bo ten system to prawie sztuczna inteligencja. tylko Panu Kolano nie przysz這 do g這wy na這篡 otwarcia g這wic na wykres BR-a
    Jak zapewne zauwa篡li軼ie kolejne aktualizacje nie dzia豉j , pomimo iz w angielskiej wersji opisu aktualizacji jest info, i niby to zosta這 poprawione.
    Oczywi軼ie w instrukcji obs逝gi BR napisano jak powinno by i wszyscy si z tym zgadzamy , niestety tak nie jest , piec 篡je w豉snym 篡ciem kierowanym przez BR w oderwaniu od g這wic.
    Brednie o ma造m obiegu jest to pudrowanie syfa, nie mog przerzuca cz窷ci sterowania na piec , gdy jest do tego specjalne urz康zenie - BR
    Zamkni璚ie wszystkich g這wic spowoduje odczytanie tego przez piec jako blokada pompy i wyrzucenie b喚du tak to si odbywa w moim piecu w firmie Brotje - ale Tech potrafi to obej嗆 otwieraj帷 i zamykaj帷 g這wice w chwili gdy piec nie pracuje. Natomiast Danfoss odpali 鈍iadomie piec nie otwieraj帷 g這wic.
    Je郵i chodzi o komunikacj BR i sterownika CClink - jest doskona豉. Problem jest w sterowniku i jego wszechinteligencji mo積a to 豉two sprawdzi wy陰czaj帷 BR , co skutkuje wy陰czeniem pieca a po ponownym za陰czeniu po kilku chwilach za陰cza ponownie , czyli skontaktowa si ze sterownikiem i odpali ponownie piec , gdy tak mu kaza豉 sztuczna inteligencja sterownika.

Widz 瞠 jest nas ju spora grupa i mo積a by razem jakie kroki podj望, sprawdza貫m jakie s mo磧iwo軼i to te osoby kt鏎e nie bra造 tego "G" na firm mog skorzysta z r瘯ojmi nawet do 2 lat po zakupie - ja niestety wzi掖em FV i nie mog. Je郵i kto by z這篡 pozew zbiorowy to ch皻nie si do tego do這輳.
    Podstaw mo瞠 tutaj by niezgodno嗆 deklaracji producenta na temat w豉軼iwo軼i produktu. - patrz instrukcja przeka幡ika BR
    A tak z innej "beczki" gdy robi貫m instalacj w firmie kupi貫m sterownik TECH z listw L8 oraz modu貫m wifi i ethernet i powiem tak .
    1Ta雟zy
    2Lepsza apka - wszystko wiadomo co si dzieje z g這wicami , % otwarcia , si豉 sygna逝, stan baterii
    3wykresy i historia temperatur
    4wszytko to co w apce Danfossa z wi瘯sza funkcjonalno軼i i przejrzysto軼i (swoj drog to apka Danfossa wygl康a jak by j gimnazjalista pisa na zaliczenie przedmiotu)
    5czujnik zewn皻rzny
    6zasi璕 - ogarnia 680 m2 budynku - danfoss w 180m2 potrzebowa wzmacniacza
    i co najwa積iejsze - dzia jak powinno steruje piecem idealnie - 1 otwiera g這wice 2 po chwili uruchamia piec , wy陰cza po osi庵ni璚iu temp i czeka

Nieszcz窷liwy posiadacz Danfosa od 2 sezon闚
    Szcz窷liwy posiadacz Tech od 1,5 sezonu (nie promuj Techa mo磧iwe 瞠 inne systemy dzia豉j te jak nale篡 - z tym mam do鈍iadczenie)

pozdrawiam
    wszystkich
    Rychu
    ciaptak85
    Level 7  
    Naprawd nie pojmuje jak taki system mo瞠 zle dzia豉. To jest banalne zadanie dla programisty na max tydzie pracy. Nawet tzw sztuczna inteligencja... brak czujnika temp zewn皻rznej w豉軼iwie przekre郵a jej jakikolwiek sens. Planuje wy陰czy prognozowanie i zobaczy jak to b璠zie dzia豉. O ile DL radzi sobie z grzejnikami, to pod這g闚ki kompletnie nie ogarnia. Przegrzewa permanentnie nie wiadomo po co hajcuje do ko鎍a temp dziennej kiedy m鏬豚y dawno wy陰cza bo b璠zie styg豉 kilka godzin. Rano a jak瞠...zimna.
    RPM2
    Level 2  
    Ja mam prognozowanie wy陰czone - to nic nie zmienia, Ten system mo瞠 rzeczywi軼ie dzia豉 genialnie w bloku , gdzie nie skonsumowane ciep這 idzie do s御iada a licznik kasuje tylko za ciep這 na grzejniku, a nie za gaz do jego wyprodukowania. Prawdopodobnie tak jest. Niestety sterowanie BR kompletnie nie wysz這 i tak jak pisze kolega to nawet nie jest tydzie roboty , to jest chwila - pracuj przy sterownikach i to jest dla programisty , chwila.
    Artus
    Level 13  
    Mo瞠 wystosujemy grupow petycj do Danfossa z pro軸 o popraw softu a w przypadku braku zrozumienia zwr鏂imy sprz皻 do sklep闚? Policjanci, nauczyciele, pracownicy s康u mog protestowa to i my mo瞠my ;)
    ciaptak85
    Level 7  
    Rozwi您anie banalne. Ustaw histereze na +0.2 -0.3 (albo do edycji przez u篡tkownika-jeszcze lepiej). Dogrzej wszystkie pomieszczenia do +0.2 i wy陰cz kocio. KONIEC
    W nowych domach zanim temp spadnie o 0,5 to mija naprawd sporo czasu. Tak to powinno dzia豉. Jedna linijka kodu!
    Do tego mo積a dok豉da prognozowania i inne bajki, ale baza musi dzia豉.
    Dosta貫m plik do zgrywania dzia豉nia od wiadomo kogo, tylko po co? ㄆpie mi po 10m3 gazu na dob. 30% mize u jest ale nie oszczedniaci tylko dop豉ty:(