Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Izolator galwaniczny - obraz pixeluje

mtbakk 14 Gru 2017 13:36 318 9
  • #1 14 Gru 2017 13:36
    mtbakk
    Poziom 3  

Witam,

Po podłączeniu subwoofera do amplitunera od kina domowego pojawił się u mnie problem z tzw. pętlą mas co objawiało się brumieniem głośnika subwoofera przy zwiększonej głośności. Doczytałem na forach internetowych, że pomóc może zastosowanie izolatora galwanicznego wraz z zabezpieczeniem antyprzepięciowym a więc dokonałem zakup oraz montażu izolatora galwanicznego signal 5-2400MHz oraz zabezpieczenia antyprzepięciowego 5-2400MHz.
    Po montażu brumienie w subwooferze ustało natomiast pojawił się problem z odbiorem DVB-C (INEA) na TV. Obraz co kilka minut "pixeluje". W ustawieniach TV jakość oraz siłę mam na 100% a poziom błędów na zero, dopiero podczas przełączania kanałów poziom błędów skacze na 2000 ale za chwilę wraca do zera jak pojawi się obraz.

Instalacja wygląda następująco: OPERATOR -> ZABEZPIECZENIE ANTY PRZEPIĘCIOWE -> IZOLATOR GALWANICZNY -> ROZDZIELACZ (MODEM INTERNETOWY + TV) -> GNIAZDO KOŃCOWE TV -> TELEWIZOR.

Proszę o poradę co mogę zrobić aby wyeliminować "pixelowanie" obrazu, które staje się coraz bardziej irytujące.

PS. posprawdzałem już wszystkie F-ki aby upewnić się czy gdzieś nie ma jakiegoś przebicia ale wszystko jest ok.

0 9
  • #2 14 Gru 2017 20:33
    LeDy
    Poziom 43  

Wywal wszystko i dodawaj aby sprawdzić co ma winę. Zacząłbym od tego przepięciowego.

0
  • #3 15 Gru 2017 07:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mtbakk napisał:
    Proszę o poradę co mogę zrobić aby wyeliminować "pixelowanie" obrazu, które staje się coraz bardziej irytujące.

Wywal to:
    mtbakk napisał:
    ZABEZPIECZENIE ANTY PRZEPIĘCIOWE -> IZOLATOR GALWANICZNY ->

Sieć operatora już na zewnątrz ma takie zabezpieczenia i jest to w lokalu zbędne.
    To tak, jakbyś nosił szelki i pasek w jednych spodniach.

0
  • #4 15 Gru 2017 09:09
    mtbakk
    Poziom 3  

Wyrzuciłem zabezpieczenie antyprzepięciowe i izolator galwaniczny co spowodowało, że znowu pojawiła się pętla mas i brumienie na subwooferze. Czy jest jakiś inny sposób na jej wyeliminowanie niż stosowanie izolatora galwanicznego?

0
  • #5 15 Gru 2017 10:11
    LeDy
    Poziom 43  

To teraz sprawdź co powodowało pogorszenie sygnału.

0
  • #6 15 Gru 2017 10:33
    mtbakk
    Poziom 3  

Bez zabezpieczenia i izolatora obraz dalej pixeluje - być może wcześniej też tak było ale nie zwracałem na to aż takiej uwagi. Ostatnio więcej oglądam TV i trochę zaczęło mi to przeszkadzać.

0
  • #7 15 Gru 2017 12:08
    LeDy
    Poziom 43  

To zostaw tylko galwanizator. A antena co masz, jak daleko od nadajnika, skąd?

0
  • #8 15 Gru 2017 12:27
    mtbakk
    Poziom 3  

Nie mam anteny ponieważ mam kablówkę od operatora a jak on ma to zorganizowane tego nie wiem. Myślicie, że to może być problem po stronie operatora? Skoro odłączam izolator oraz zabezpieczenie a problem nadal występuje to chyba wszystko na to wskazuje.

0
  • #9 15 Gru 2017 23:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mtbakk napisał:
    Myślicie, że to może być problem po stronie operatora?

Trudno powiedzieć - zgłoś to operatorowi.
    Być może winne jest okablowanie w lokalu (jest to możliwe), lub jakiś lokalny węzeł szwankuje, być może będzie potrzeba rekonfiguracja częstotliwości i pracy CMTSa.

0
  • #10 30 Gru 2017 09:13
    mtbakk
    Poziom 3  

Problem leży po stornie operatora. Aktualnie jest na etapie usuwania usterki po przez wymianę jakiś urządzeń na nieruchomości.

0