Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung tv 55 ue55mu + 5.1AU - TV nie widzi głośników.

titusan 14 Gru 2017 14:16 519 1
  • #1 14 Gru 2017 14:16
    titusan
    Poziom 4  

Witam

Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć że nigdy nie bawiłem się w podłączanie głosników / kina domowe / pod TV itd itd itd, więc jestem zielony. Przedstawię kilka screenów. Sprawa dotyczy "samsung uhd smart tv 55 ue55mu6172 + głośniki 5.1 (Creative A550)".
    W/W systemu głośników jak do tej pory używałem jedynie do PC , 3 podpięcia pod kartę dźwiekową i 5 wyjść na satelitki z Subwofera, sprzęt
    podłączony w ten sposób do PC działał bez zarzutów. Jednak teraz w sytuacji gdy spalił mi się pc a zakupiłem w/w TV chciałbym podłączyć ten system głośników do niego.

1. TYŁ TV - to są jedyne możliwe wejścia do audio.

2. Końcówki jakie mam w zestawie od TV

3. Tył subffera. (audio 5.1)

4. Końcówki wchodzące do PC do karty dźwiękowej.

5. Połączenie satelit z końcówkami( od TV)

6. Zakończenia kabli od satelitek

Teraz - jeśli zrobię tak jak w przypadku Punktu 5. To w TV uaktywnia się opcja Audio/Optical - jednak dźwieku i tak nie ma albo nie idzie nim sterować (bo gdy podgłaśniam pojawia się jedynie ikona Audio/Optic i to wszystko - nic się nie dzieje). Rzecz jasna subwoffera i tak nie mam gdzie podłączyć i może stąd nie mam jak sterować głośnością (ps. nie wiem nie znam się)

Co zrobić/dokupić aby to po prostu działało tak jak z PC (dźwięk przestrzenny) ? To jest wogóle możliwe? Nawet jeśli to "5.0" by działało to bez subwofera jakoś nie tak... Czuję zażenowanie swoją nie wiedzą... ;) zwracam się do Was z pomocą ;)

(widziałem podobny temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2043212.html jednak wolałbym konkretnie co do tego sprzętu aby
    to chodziło)

Serdecznie pozdrawiam i dziękuje za pomoc ;)

0 1