Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USB Hub dla modemów LTE - przełączanie w komputerze

Stranek 14 Gru 2017 15:27 513 21
  • #1 14 Gru 2017 15:27
    Stranek
    Poziom 7  

Witam

Panowie czy podłączając 4 modemy usb z różnymi operatorami LTE będę mógł z poziomu komputera przelączać sobie sieci używając takiego urządzenia lub podobnego ?

USB Hub dla modemów LTE - przełączanie w komputerze

0 21
  • #2 14 Gru 2017 15:43
    idepopizze
    Poziom 32  

Te przełączniki to chyba z poziomu komputera nie bardzo da się przełączyć

Z bardziej sensownych rozwiązań to widziałbym to tak:

Skoro chcesz przełączać modemy podpięte zakładam że najlepiej byłoby mieć router na którym masz zainstalowane OpenWRT. Oczywiście router z gniazdem USB. Wtedy do niego montujesz takie coś jak Power Switch

https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=3894

To taki drobiazg wpinany w USB mogący przełączać dowolne urządzania.

Takie przełączanie można wtedy robić bezpośrednio z routera.

Na routerze z OpenWRT można również zainstalować oprogramowanie przełączające automatycznie Internet z różnych źródeł tak żeby był cały czas dostępny.

0
  • #3 14 Gru 2017 15:53
    helmud7543
    Poziom 42  

Tak, pod warunkiem, że te włączniki można włączyć jednocześnie i komputer będzie widział wszystkie urządzenia jednocześnie. Ze względu na wymagania energetyczne modemu w grę wchodzi tylko dobry hub aktywny. W konfiguracji dla każdej sieci wybierasz odpowiedni modem. Uwaga - konfiguracja się wysypie (dane połączenie "zgubi" przypisany modem) jeśli przy uruchamianiu systemu dany modem będzie niedostępny. Gorzej ze stabilnością takiej konfiguracji.

EDIT> Rozwiązanie kolegi wyżej droższe ale bardziej stabilne w użyciu.

0
  • #4 14 Gru 2017 18:41
    Stranek
    Poziom 7  

Gdy podczepię te modemy to komputer chyba będzie je wyłapywał wszystkie jako oddzielne i przy wyłączeniu nr 1 będę mógł odpalić nr 2 czy nr 4 ?
    Tak jakbym odpinał czy podpiał nowe usb do komputera czy mylę się ?

0
  • #5 14 Gru 2017 18:45
    helmud7543
    Poziom 42  

Nie mylisz się, choć tak jak pisałem, tego typu urządzenia nie należą do najstabilniejszych. Modemy USB to najbardziej problematyczna grupa urządzeń USB z jaka miałem do czynienia, także powodzenia przy 4.

0
  • #6 14 Gru 2017 18:54
    Stranek
    Poziom 7  

Ja będę włączał na chwilę nr 1 skorzystam z niego wylączę potem sobie odpalę następny mogą być z tym problemy ?
    Co może być nie tak w takiej konfiguracji ? Chodzi o te on/off na hubie ? Jeśli tak mogę użyć innego , ale nie chciałbym się tak bardzo zagłębiać w to co pisał kolega wyżej a do tego piszesz , że to wyższe koszty.

0
  • #7 14 Gru 2017 19:16
    idepopizze
    Poziom 32  

Stranek napisał:
    Panowie czy podłączając 4 modemy usb z różnymi operatorami LTE będę mógł z poziomu komputera przelączać sobie sieci używając takiego urządzenia lub podobnego ?

To z poziomu komputera znaczy że chciałeś mieć jakieś oprogramowanie na komputerze żeby nie psztykać tymi przełącznikami ręcznie czy może ręczne przełączanie nie ma znaczenia?
    Pytam bo czasami jest tak, że taki hub można umieścić w innym pomieszczeniu (np za ścianą) a wtedy chodzenie żeby coś tam poprzełączać może być upierdliwe.

Jeżeli ręczne przełączanie nie ma znaczenia to kup taki hub tylko żeby miał mocny zasilacz bo modemy trochę prądu potrafią ciągnąć.

0
  • #8 14 Gru 2017 19:33
    helmud7543
    Poziom 42  

Stranek napisał:
    Ja będę włączał na chwilę nr 1 skorzystam z niego wylączę potem sobie odpalę następny mogą być z tym problemy ?
    Co może być nie tak w takiej konfiguracji ?

Nic, poza tym że modemy bywają kapryśne, przy 4 to niemal pewne problemy. Ot tania chińszczyzna (bo rozumiem, że masz na myśli zwykłe modemy Plus+, Orange, T-Mobile czy coś w tym stylu a nie jakiś professional sprzęt).

P. S. Sagem Fast 800 służy mi do tej pory w jednej lokalizacji, bezawaryjnie, nie wiem ile to już lat. Od momentu założenia telefonu (25 lat około, jak nie więcej) była dosłownie JEDNA awaria. Nie ma to jak stara, dobra analogowa linia.

Ale to co przeżyłem po kolei z GPRS, EDGE, 4G i LTE (klientów, nie swoje) to nikomu nie życzę.

0
  • #9 14 Gru 2017 19:54
    Erbit
    Poziom 31  

Stranek napisał:
    Witam

Panowie czy podłączając 4 modemy usb z różnymi operatorami LTE będę mógł z poziomu komputera przelączać sobie sieci używając takiego urządzenia lub podobnego ? ...

Nie.

Opisz do czego jest to Tobie potrzebne to może znajdziemy jakieś rozwiązanie.

0
  • #10 14 Gru 2017 20:19
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Kolega wyżej żartuje z tym Sagemem, modemy LTE, routery LTE, LTE-A sprawdzonych producentów w tym chińskiego Huawei to wysoka półka. Zajmuje się nimi ładnych kilka lat i nie zauważyłem jakiś szczególnych problemów z nimi. Oczywiście to urządzenia typu SOHO w określonej cenie a nie sprzęt za kilka tysięcy złotych, zdarzają się z problemy czy usterki. Producent oferuje wsparcie, nie brak ludzi którzy zajmują sie nimi i FW do nich, szczególnie za wschodnią granicą. E3372 tego producenta to idealny przykład modemu LTE za male pieniądze, niezawodnego i sprawdzonego. Polscy operatorzy od dawna oferują w większości sprawdzony, dobry sprzet do LTE, LTE-A w dobrych cenach. Problemy klientów wynikają głównie z ich niewielkiej wiedzy w tym temacie. w tym pomyśle z kilkoma modemami LTE( pewnie E3372) najsłabszym elementem będzie pewnie HUB.

0
  • #11 15 Gru 2017 19:05
    Stranek
    Poziom 7  

Reasumujac moge podpiac te kilka routerow pod hub ?

0
  • #12 15 Gru 2017 21:52
    idepopizze
    Poziom 32  

Oczywiście masz na myśli modemy.
    Teoretycznie jakoś to powinno działać.

A jak wpinasz te modemy pod USB w komputerze to nie grzeją się mocno ?

0
  • #13 16 Gru 2017 08:09
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

Nie wiem po co Ci taka problematyczna kombinacja, ale idę o zakład, że to co chcesz w ten sposób osiągnąć da się zrobić i taniej i łatwiej i stabilniej.

0
  • #14 16 Gru 2017 09:55
    Erbit
    Poziom 31  

Tylko nadal autor skrywa to w głębokiej tajemnicy.

0
  • #15 16 Gru 2017 17:34
    helmud7543
    Poziom 42  

matek451 napisał:
    Kolega wyżej żartuje z tym Sagemem,

Nie żartuje.
    matek451 napisał:

modemy LTE, routery LTE, LTE-A sprawdzonych producentów w tym chińskiego Huawei to wysoka półka.

Rutery ok, co do modemów następnym razem będę nagrywał co i jak się dzieje i umieszczę w tym temacie :-)

I żeby było jasne - nie wszystkie. Ale dużo mi się takich trafia, szczególnie 2-3 letnich (może to kwestia zużycia) biorąc pod uwagę zakup internetu. Komputer wykluczony, bo zawsze testuję jeszcze na co najmniej jednym (zwykle na dwóch).

0
  • #16 16 Gru 2017 17:58
    Stranek
    Poziom 7  

Chce glosowac w grze przegladarkwoej z roznych ip roznych opeartorow lte :)
    Musza to byc prawdziwe ip nie jakis vpn z ovh albo cos takiego musza byc to realne ip do tego polskie.

Cytat:
    Nie wiem po co Ci taka problematyczna kombinacja, ale ide o zaklad ze to co chcesz w ten sposob osiagnac da sie zrobic i taniej i latwiej i stabilniej.

Slucham propozycji :)

0
  • #17 16 Gru 2017 21:16
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

Stranek napisał:
    Chce glosowac w grze przegladarkwoej z roznych ip roznych opeartorow lte :)
    Musza to byc prawdziwe ip nie jakis vpn z ovh albo cos takiego musza byc to realne ip do tego polskie.

Chcesz kupić kilka modemów, kilka starterów, hub USB, żeby oszukiwać w jakiejś grze?

0
  • #18 17 Gru 2017 17:21
    Stranek
    Poziom 7  

Nie oszukiwac tylko glosowac z roznych kont na roznych ip.

0
  • #19 17 Gru 2017 17:32
    m.jastrzebski
    Poziom 36  

Stranek napisał:
    Nie oszukiwac tylko glosowac z roznych kont na roznych ip.
    A to już rozumiem. Czyli regulamin gry zezwala na posiadanie przez jedną osobę wielu kont, a Ty tylko dla kaprysu chcesz glośować z różnych IP.

0
  • #20 17 Gru 2017 17:51
    Stranek
    Poziom 7  

xD
    Dyplomata z Ciebie.
    Wiadomo o co chodzi.
    Myslisz ze znasz lepszy sposob na cos takiego ?

0
  • #21 17 Gru 2017 18:28
    idepopizze
    Poziom 32  

To co chcesz jest o poziom wyżej od ręcznego wymieniania modemów w porcie USB.
    Myślałem że chcesz mieć internet non stop dlatego sugerowałem rozwiązanie z routerem.
    Pstrykanie przełącznikami na hubie USB będzie tutaj najtańszą opcją.

0
  • #22 17 Gru 2017 18:31
    Stranek
    Poziom 7  

Dziekuje wszystkim az pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów