Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki internet stacjonarny (po kablu telefonicznym)

GTwice 14 Gru 2017 17:08 708 3
  • #1 14 Gru 2017 17:08
    GTwice
    Poziom 10  

W sąsiednim wątku toczy się dyskusja na temat internetu mobilnego T-Mobile który testuję w nowym mieszkaniu, jednakże wbrew wcześniejszym informacjom okazuje się że mam podciągniętą ale nieaktywną linię telefoniczną, którą mógłbym wykorzystać do połączenia ze światem - wiadomo, co kabel to kabel. Niestety na żadną kablówkę czy bezpośredni światłowód jak na razie nie ma szans.

Znalazłem oferty tylko Netii i Orange w tej technologii. Szczególnie kusi mnie to pierwsze (umowa na czas nieokreślony, 50 PLN miesięcznie + 10 za telefon stacjonarny na utrzymanie linii), niestety oprócz opłaty aktywacyjnej 119PLN (jeszcze do zniesienia) usłyszałem dodatkowe 200PLN na aktywację linii.

Orange to z kolei 24 miesiące, co dla mnie odpada bo nie chcę się z tym miejscem na tak długo wiązać - ale z kolei opłata za aktywację linii to tylko 50 PLN.

Czy jacyś inni operatorzy oferują tego typu usługi (w całym kraju albo lokalnie w Chorzowie)? Czy jest jakiś sposób by uniknąć tych 200PLN za aktywację linii w Netii (np. poprzez aktywację w Orange i przeniesienie nr-u albo jeszcze coś innego)?

0 3
  • #2 14 Gru 2017 17:35
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Mówisz o ADSL-u czy VDSL bo moim zdaniem przy ADSL-u gra nie warta świeczki tym bardziej że znasz parametrów i stanu technicznego tej linii.

0
  • #3 14 Gru 2017 18:14
    GTwice
    Poziom 10  

Nie wiem, jak to sprawdzić?

0
  • #4 14 Gru 2017 18:24
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Pytałeś dostawcy na jaką prędkość internetu możesz liczyć? Bo sam tego nie sprawdzisz nie mając aktywnej linii.

0
  Szukaj w 5mln produktów