Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Jakie parametry musi mieć kabel do HDMI 1.4?

edekzkrainykredek1 15 Gru 2017 01:26 141 2
  • #1 15 Gru 2017 01:26
    edekzkrainykredek1
    Poziom 8  

Dobry wieczór.

Usiłuję zamontować kabel HDMI w ścianie, po obu stronach mają być takie oto gniazda:

Na początku myślałem, że wezmę zwykły kabel HDMI, utnę końcówki i zamontuję ale większość kabli ma żyły tak cienkie, że zupełnie nie ma jak ich trwale wsadzić w otwory.

Kupiłem 2 takie kable po 10 żył każdy:

i podłączyłem

Postanowiłem zrobić test na monitorze i niestety nie ma obrazu. Monitor w ogóle zauważa podłączenie (tak samo komputer) ale po chwili się wygasza bo nie może zestawić połączenia.

Wziąłem miernik i wszystkie piny po obu stronach są podłączone. Kabel ma 3m. Kable, których używam do podłączenia testowego komputera i monitora do gniazd mają razem drugie 3m.

Co może być problemem? Jak to sensownie diagnozować? Jakie parametry musi spełniać kabel by działał z HDMI? Gdzieś czytałem, że on powinien być skręcany parami - czy to ma aż takie znaczenie?

Czy takie urządzenia jak to zdają egzamin?

http://allegro.pl/tester-kabli-hdmi-jednostka-zdalna-etui-i6976137472.html

Z góry dziękuję za pomoc.

0 2
  • Pomocny post
    #2 15 Gru 2017 03:47
    mieszaczwcz
    Poziom 16  

To nie wyjdzie na "jakimś" wielożyłowym kablu musi być oryginalny, razem z wtyczkami ponieważ obecnie przesyłane pasmo częstotliwości w TV 4k dochodzi do 600Mhz z uwagi na: transmisję w rozdzielczości do 4096 x 2160, głębia koloru: 48-bit. a tarze dochodzi Ethernet
    Obecnie kable wykonywane są jako Standard HDMI, i High Speed HDMI oraz z wariantem Ethernet
    Zastanawiam się czy taki kabel warto zamurować (chyba że w peszlu ) bo możliwe że niedługo trzeba będzie wymieniać na inny o lepszych parametrach
    bo wejdzie jakieś kolejne ulepszenie.

Dodano po 5 [minuty]:

Nie wiem, ale ten tester raczej nie spełni Twoich oczekiwań , co do kabla to każda żyła jest osobno ekranowana

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo