Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba i WD kończą swój spór?

ghost666 15 Gru 2017 09:10 996 0
 • Toshiba i WD kończą swój spór?
  Firmy Toshiba i Western Digital poinformowały, że udało im się dojść do porozumienia w związku ze sprzedażą Toshiby. Po długotrwałym arbitrażu udało się uzgodnić, że firmy te kontynuować będą partnerską współpracę w zakresie rozwoju i produkcji pamięci NAND Flash.

  Finalna ugoda pomiędzy firmami podpisana ma być jeszcze w tym tygodniu. W dokumencie zawarte ma być przedłużenie współpracy w zakresie wspólnych przedsięwzięć w sektorze pamięci NAND Flash do roku 2027 i później. Ugoda daje Western Digital prawo do pełnego uczestnictwa w pracach w fabryce Toshiby w Yokkaichi (Fab 6). Placówka ta ma być dedykowana do masowej produkcji pamięci BiCS 3D NAND.

  "To bardzo dobra wiadomość" - mówi Jim Handy, analityk pracujący w Objective Analysis.

  Walter Coon, analityk i dyrektor działu technologii, mediów i telekomunikacji w firmie IHSMarkit, zajmującej się analizami rynku elektronicznego, skomentował, że tego rodzaju ugoda jest dobra dla obu firm. "Z perspektywy WD koniecznym było rozwiązanie tego sporu, by zabezpieczyć dostawy pamięci NAND" - mówi Coon - "W dalekiej perspektywie, nawet jeżeli udałoby im się finalnie wygrać w sądach, to ryzyko byłoby ogromne". Dlatego też firma zdecydowała się zmniejszyć stanowczość swoich działań i pójść na ugodę z Toshibą.

  Western Digital zagwarantował sobie, że umowy o współpracy pomiędzy Toshibą i SanDiskiem, którego WD zakupił w 2016 roku, pozostaną podtrzymane, a dodatkowo - tak jak chciał WD - firma będzie musiała wyrazić zgodę na sprzedaż Toshiba Memory. We wrześniu tego roku Toshiba zdecydowała się na sprzedaż swojego działu produkcji pamięci konsorcjum, kierowanym przez prywatną firmę kapitałową Bain Capital. Kwota transakcji to 18 miliardów dolarów. Początkowo zakupem Toshiba Memory zainteresowane było samo WD, jednakże naciski japońskiej strony, by firma pozostała w kraju były silniejsze. Konsorcjum, które zakupiło firmę w połowie składa się z japońskich firm. Oprócz nich współwłaścicielami Toshiba Memory stali się Apple, Hoya, Dell i południowokoreański producent układów pamięci SK Hynix (jeden z trzech największych na świecie).

  W czerwcu tego roku WD rozpoczął sądową batalię, mającą uniemożliwić sprzedaż Toshiba Memory. Batalia sądowa przerodziła się w ogromny spór, przerzucanie się pozwami, a w końcu zakończyła w sądzie arbitrażowym. Toshiba postanowiła powstrzymać dalszą eskalację konfliktu, gdyż zaczął on zagrażać pomysłowi przejęcia działu produkcji pamięci przez konsorcjum kierowane przez Bain Capital. Przedstawiciele nabywcy brali udział w porozumieniu z WD wraz z obecnymi władzami Toshiba Memory.

  "Ugoda ta to zwycięstwo dla obu stron" - podsumował CEO Western Digital, Steve Milligan.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1332724

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9361 postów o ocenie 6938, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.