Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlgląd na inne komputery

15 Gru 2017 12:33 258 8

• Poziom 17  
    Witam
    opisze mój problem z racji przebywania dużo poza domem chce mieć kontrole na komputerami w domu użytkowanymi przez moje dzieci oraz oglądać co się dzieje w domu poprzez kamerę zainstalowaną w domu wszystko w domu działa przez wifi poprzez routera poza jednym który działa bezpośrednio na kablu jakie programy wgrać do komputerów i jak je skonfigurować?Zapomniałem dodać że dzieciaki nie mogą tego widzieć i program ma się włączać przy starcie komputera.
  • Poziom 43  
    bobo 44 napisał:
    w domu użytkowanymi przez moje dzieci

Rozumiem przez to określenie, że owe dzieci są pełnoletnie?

• Poziom 17  
    Nie, po prostu są same w domu ale nie pełnoletnie.
  • Poziom 37  
    bobo 44 napisał:
    Witam
    opisze mój problem z racji przebywania dużo poza domem chce mieć kontrole na komputerami w domu użytkowanymi przez moje dzieci oraz oglądać co się dzieje w domu poprzez kamerę zainstalowaną w domu wszystko w domu działa przez wifi poprzez routera poza jednym który działa bezpośrednio na kablu jakie programy wgrać do komputerów i jak je skonfigurować?

Jakie łąćze interneowe (prędkość) i rodzaj adresu IP, publiczny, czy nie.
    Jaki model kamerki? Umozliwia P2P, chmurę itp?
    Jaka kontrola nad kopmuterami? Chcsz widziec ekran, czy chcesz wiedziec kiedy kopmuter jest włączony lub nie. Jakie systemy operacyjne na tych kopmuterach.
    Precyzyjne pytanie to precyzyjna odpowiedz.

• Poziom 17  
    1.Łącze 16Mb adres IP publiczny
    2.Kamerka z IP
    3.Kiedy komputer załączony i co na nim się dzieje, systemy Windows 7
  • Poziom 37  
    bobo 44 napisał:
    1.Łącze 16Mb adres IP publiczny
    2.Kamerka z IP
    3.Kiedy komputer załączony i co na nim się dzieje, systemy Windows 7

1. Uplaod jaki. W tym przypadku dane będą leciały w odwrotną stronę niż przy sciąganiu śmiesznych filmików z kotem z jutiuba.

2. Jest pare systemów windows 7. Jesli to jest wersja home, to pewnie nie dasz rady przed cwanymi dzieciakami tego ukryc. Zawsze będą w stanie znalezc i ubić proces któy ich szpieguje.
  • Poziom 43  
    Czyli nie są o tzw. małe dzieci.
    Zatem:
    http://nf.pl/manager/czy-podsluch-dzieci-partnera-pracownika-moze-byc-legalny,,48233,115
    Cytat:
    Na pewno nie zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności za zamontowanie monitoringu w pokoju małego dziecka. W tym przypadku kierujemy się jego dobrem i dbamy o jego bezpieczeństwo. Podobnie wygląda sprawa z aplikacjami monitorującymi komputer domowy podłączony do Internetu. Takie oprogramowanie również służy bezpieczeństwu dzieci. Jednak to wcale nie znaczy, że własne niepełnoletnie dzieci możemy kontrolować dowolnie.
    Na przykład podsłuchiwanie 17-letniej córki, która spotyka się ze starszym chłopakiem, stanowi już ingerencję w życie prywatne innej osoby.

Cytat:
    Bezprawne (bez wiedzy osoby podsłuchiwanej/podglądanej) uzyskanie informacji (art. 267 par. 3 i 4 Kodeksu karnego).
    Przepis ten wskazuje, że osoba, która w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniona, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Radzę wziąć to pod uwagę.

• Poziom 17  
    Chyba małe bo mają po 12 lat.

• Poziom 17  
    Rozumiem że nie ma takiej możliwości.