Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pic32mx440f512h mikroc UART deklaracja przerwania

pawel_5 15 Gru 2017 13:30 720 2
  • #1 15 Gru 2017 13:30
    pawel_5
    Poziom 13  

Witam,

Jestem początkującym a raczej raczkującym programistą procesorów PIC. Chciałbym wywołać odbiór danych z UART poprzez przerwanie w środowisku microC. Nie mogę znaleźć deklaracji funkcji, która wykonuje polecenia z przerwania. Znajduję tylko przykład odbioru danych z funkcji main:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Natomiast ja potrzebuję aby kontroler w przypadku odbioru pierwszej danej wywołał przerwanie i skoczył z obsługą odbioru do określonej funkcji.Np tak:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dziękuję za wszelkie sugestie

0 2
  • #2 18 Gru 2017 02:36
    szymonjg
    Poziom 15  

Po pierwsze polecam aby do tych mikrokontrolerów używać środowiska MplabX i kompilatora XC32 (obydwa do pobrania na stronie Microchipa).
    Po drugie, polecam poszukać w manualu danego kompilatora jak ten sobie życzy aby mu pisać odpowiednie funkcje obsługi przerwań.

0
  • #3 20 Gru 2017 10:09
    pawel_5
    Poziom 13  

Aha czyli jak z Windows 7 mam jakiś problem to polecisz przesiąść się na Windows 10. Albo jeżeli wszyscy używają i się uczą na danym środowisku to Twoja rada na pewno będzie taka aby się na to środowisko przerzucić. Tematem mojego posta nie jest wybór środowiska.
    Twoja druga rada bardzo pomocna to jak coś nie działa to idź poczytaj. Iście przydatny i nie zaśmiecający forum post.
    Problem rozwiązałem na innym forum.
    Pozdrawiam

0