Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw e39 - nie dziala nawiew

malina156 15 Gru 2017 17:32 1590 11
  • #1 15 Gru 2017 17:32
    malina156
    Poziom 6  

Zaczne wszystko od nowa ,więc wymieniłem rezystor na taki sam z identycznymi numerami ,też nie działa.Bezpieczniki wszystkie ok ,nr8 ten styłu za schowkiem nawet te w schowku.dmuchawa działa.czy możliwe że climatronic się zepsól????Rególacja działa tylko nie działa sterowanie nawiewem mniej bądz wiecej.Ręcę opadają.

0 11
  • #2 15 Gru 2017 22:58
    Dawidws442
    Poziom 8  

Sam nawiew to masz tam pod maską takiego tak zwanego jeża taka kostka zobacz czy nie są przewody zaśniedziałe upalone itd najlepiej odepnij wentylator i podepnij tam multimetr i załącz dmuchawę nie da to 100% pewności że wszystko ok ale jeśli daje napięcie to jest możliwość gdzieś zasiedziałej wtyczki i wentylator od nawiewu potrzebuje troszeczkę prądu i gdzieś na kostce traci napięcie

0
  • #3 16 Gru 2017 16:47
    malina156
    Poziom 6  

czy jez ten rezystor musi miec takie same numery jak byl oryginalnie bo nie wiem czy kupowac jest sens bo mam ale z innymi numerami.a jak dotkne jezem masy na podpietej kostce to dmuchawa zasowa na maxa.czy moze climatronic nawalil ewentualnie jak mozna sprawdzic climatronic ???? kolego ten rezystor jez jest w srodku nie pod maska mowie tutaj o e 39 sedan

0
  • #4 16 Gru 2017 17:30
    melas
    Poziom 27  

Jak dotkniesz tym radiatorem od jeża do masy to chodzi wentylator ?. Jak chodzi to sprawdź ten cienki kabelek najlepiej oscyloskopem czy dostaje sygnał z klimatronika.

0
  • #5 16 Gru 2017 23:38
    Dawidws442
    Poziom 8  

melas napisał:
    Jak dotkniesz tym radiatorem od jeża do masy to chodzi wentylator ?. Jak chodzi to sprawdź ten cienki kabelek najlepiej oscyloskopem czy dostaje sygnał z klimatronika.

oscyloskopem dziwna metoda jeż dotyka masy od zawsze w tym aucie jest przykręcony metalowymi śrubami do blach samochodu a co jeśli to jest przewód + upalony oscyloskop to pokaże ? no własnie nie to tego służy multimetr uniwersalny jeśli nie posiadasz kup najtańszy można dorwać za 20 zł to jednorazowego pomiaru powinien dać radę sprawdź ciągłość przewodów oraz napięcie na jeżu oraz za nim z wpiętym i włączonym wentylatorem.

Moderowany przez T5:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #6 17 Gru 2017 11:47
    sebap
    Poziom 40  

Kupuj jeża o takim samym numerze i nie marudź.
    Patrz jakie wyrazy podkreśli ci w edytorze bo strasznie czyta wyrazy z takimi błędami.

0
  • #7 19 Gru 2017 11:44
    malina156
    Poziom 6  

Kupiłem taki sam jeż z takimi samymi numerami,też nie działa :shii: .Bezpieczniki ok wszystkie .Ręcę opadają.Nie mam pojęcia o jakich urządzeniach piszecie więc czy możliwe climatronic padł????Jeszcze tylko kostki nie sprawdzilem ale 99% jest ok.Dmuchawa działa na 100% :shii:

Dodano po 3 [minuty]:

Climatronic wszystkie inne funkcje obsługuje tylko nie siłą nadmuchu:shii:

0
  • #8 19 Gru 2017 13:25
    sebap
    Poziom 40  

Kupiłeś jakiś lichy zamiennik czy coś konkretnego?

0
  • #9 19 Gru 2017 13:29
    melas
    Poziom 27  

Auto do elektryka. Nie masz bladego pojęcia a układ jest prosty.

0
  • #10 19 Gru 2017 17:44
    malina156
    Poziom 6  

oryginalny zamiennik

Dodano po 5 [minuty]:

Może niemam pojęcia lecz to zrobię .melas to napisz po kolei co zrobić.bezpieczniki sprawdziłem ok.Dmuchawa dmucha jest ok.Mam dwa jeże o takich samych numerach oryginalne valeo i nie działa jutro bede miał trzeci wtedy będzie pewność że to nie jeż.

Dodano po 1 [minuty]:

mam już też multimetr więc jutro będe mierzył.

0
  • Pomocny post
    #11 19 Gru 2017 19:24
    melas
    Poziom 27  

Napisz mi czy jak dotkniesz jeżem do masy tym radiatorem, to wentylator pracuje pełna parą?. Na jednym cienkim kablu musisz mieć 12 v po włóczeniu zapłonu na drugim kontrolką sprawdź czy się rozjaśnia jak regulujesz klimatronikiem. Posprawdzaj i daj znać

Dodano po 2 [minuty]:

Schematy sobie poszukaj na wds BMW są ogólnie dostępne

0
  • #12 20 Gru 2017 18:16
    malina156
    Poziom 6  

Jak dotykam jezem masy to wentylator chodzi pelną mocą.Ide teraz 3 go jeża sprawdzic o takich samych numerach.

Dodano po 3 [godziny] 47 [minuty]:

wię pozostaje climatronic na cienkim przewodzie nie ma wogóle pradu.na pozostalych dwóch jest brązowy tez nie ma.

0