Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fotowoltaika. Jakie szkolenie polecacie?

15 Gru 2017 20:52 588 8
  • Poziom 4  
    Witam. Jak w temacie. Czy na jakieś kursy trzeba uważać? Myślę o KGI FoxKrak. Czy ktoś może coś doradzić z doświadczenia? Czy 1400zł za 1 dzień praktyki + 1 dzień teorii to dobra cena?
    Z góry thx
  • Poziom 33  
    Znakomita dla prowadzących kursy. Rozumiem że potrzebujesz określony certyfikat ? Jesli chcesz tylko nabyć wiedzy to raczej kiepsko trafiłeś.

Ja zdobyłem certyfikat na montaż fotowoltaiki, pomp ciepła i solarów w ciagu 8 godzin za 200, co prawda jakieś 8 lat temu ale aż tyle co Ty to bym nie dał dzisiaj. Inna sprawa, że od tamtej pory pojawiły się nowe technologie i warto się z nimi zapoznać. Myślę jednak, że da się to załatwić znacznie taniej.
  • Poziom 4  
    Dzięki. Szukam już trochę tego i narazie najtańsze szkolenie jakie znalazłem ;) To jest cena samego kursu jeszcze egzamin coś ok 900zł.
    Zależy mi na takim kursie bo chciałbym szukać w tym kierunku pracy. Byłbym wdzięczny za porady
    Pzdr
  • Poziom 33  
    Bardziej przydadzą Ci się uprawnienia SEP. Sama instalacja i obsługa fotowoltaiki jest prosta i znam kolegę który zajmuje się profesjonalnie montażem i obsługą prawną związaną z przyłączeniem do sieci. Pewnie by Cię wyszkolił na kilku montażach. Skąd jesteś?
  • Poziom 4  
    Okolice Poznania. SEP mam. Chodzi mi o zapoznanie sie z systemami. Nie robiłem na tym. Dlatego pytam bo faktycznie są szkolenia, za które trochę trzeba zapłacić a są ściemą i gadają o pierdołach :) Szukam uczciwego, z którego bym się nauczył, był samodzielny w tym - a uczyć się chce :)
    pzdr
  • Poziom 20  
    Ja bym radził najpierw wypytać się, czy potencjalny pracodawca wymaga czegoś takiego. Wydać 2 tysiaki zawsze można, pytanie czy ma to sens.
  • Poziom 4  
    Panowie bardzo doceniam wasze rady. Ale chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia by znaleźć odpowiedź na moje pytanie. Jakie szkolenie polecacie? Mam nadzieje, ze jest ktoś kto był na takim szkoleniu, które uczy:
    -dobrać system PV do potrzeb
    - instalować PV
    - znaleźć dofinansowanie itd
    To, które mnie ciekawi podobno tego uczy. Chciałbym zweryfikować, czy w 2 dni można załapać tak dużo, czy może prowadzący przeleci jak F16 przez wszystkie tematy, że i tak nic nie pojmę :)
    Cierpliwie czekam na pomoc
    Pzdr
  • Poziom 33  
    Może odpowiem trochę inaczej niż oczekujesz. Nie znam tego konkretnego szkolenia, więc nie odpowiem ani tak ani nie. Wiem natomiast, że szkolenie na którym byłem, było raczej pro-forma. Owszem dało jakąś wiedzę ale bez tej którą miałem wcześniej byłoby kiepsko. Z doświadczenia na innych szkoleniach tego typu, wiem że często znacznie więcej się obiecuje niż realizuje. Dlatego ponawiam pytanie:

co chcesz mieć: wiedzę czy papier ?
  • Poziom 4  
    Zdecydowanie teraz chodzi mi o wiedze. O papier nietrudno. Dzieki za odpwoeidz ona juz coś mi wnosi :)
    Pzdr