Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

16ec3rn/1 nie nabija wręcz się czasami cofa

gregorevon 15 Gru 2017 21:27 237 2
  • #1 15 Gru 2017 21:27
    gregorevon
    Poziom 2  

Dzień dobry. Sprawa dotyczy domu dwurodzinnego . Instalacje elektryczne są oddzielne instalacja wodna wspólna z podlicznikami. Kontrolujemy codziennie liczniki i wręcz licznik sąsiadów się cofa lub mimo upływu czasu stoi. Licznik trójfazowy cyfrowy . W piwnicy do wspólnej instalacji wodnej zamontowane przez elektryka uziemienie na grubym pręcie wbitym w ziemię. Od pewnego czasu w kuchni i łazience mamy wrażenie, że woda czasem 'kopie'. Dzisiaj stwierdziłem, że uziemienie w piwnicy jest zniszczone. Naprawiłem. Nie wiem czy kopanie rur może mieć jakieś wspólny mianownik z faktem cofającego się licznika. Miałem już z siąsiadami problemy, podbierali prąd z domofonu.
    Pozdrawiam.

0 2
  • #2 15 Gru 2017 22:04
    retrofood
    Moderator

gregorevon napisał:
    W piwnicy do wspólnej instalacji wodnej zamontowane przez elektryka uziemienie na grubym pręcie wbitym w ziemię.

Każda instalacja powinna być najrzadziej co 5 lat sprawdzana. Masz protokół ostatniej kontroli? To "uziemienie" z pręta w instalacji wodnej... jakieś kuriozum. Kolego, dobry elektryk z odpowiednim sprzętem i diagnozę będziesz miał na piśmie.

0
  • #3 16 Gru 2017 08:22
    gregorevon
    Poziom 2  

Instalację uziemieniem i odgromową robił kilka lat temu elektryk. Było zawsze ok do momentu jak sąsiad nie zaczął majstrować przy prądzie.

Dodano po 56 [minuty]:

Zdjęcia instalacji uziemienia i odgromowej

0