Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Filament
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JBL m pro mp215 - kopiować czy zamienić

Bronex4 15 Gru 2017 22:51 360 4
  • #1 15 Gru 2017 22:51
    Bronex4
    Poziom 6  

Cześć, mam mały dylemat.
    posiadam kolumnę pasywną JBL m pro mp215
    Kupiłem kiedyś okazjonalnie jedną sztukę aby zrobić nagłośnienie na sali prób dla zespołu
    Jednak chciałbym aby były dwie- niestety ciężko w normalnej cenie kupić teraz taką kolumnę
    wiec mam kilka pytań
    Czy ta konstrukcja jest dobra? Czy warto kupić głośnik taki sam, albo podobny i skopiować tą kolumnę ?
    Czy może nie opłaca się kombinować i po prostu zrobić dwie nowe, a tą zostawić sobie do czegoś innego albo sprzedać
    Albo może macie jakieś inne pomysły ?
    Z góry dzięki i pozdrawiam :)

0 4
  • Filament
  • #2 15 Gru 2017 23:09
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Bronex4 napisał:
    Czy ta konstrukcja jest dobra?
    Przecież masz już taką jedną - sam możesz ocenić czy się sprawdza dla Twoich wymagań.
    Czy się opłaca robić - nie sądzę. Poczekaj, na pewno trafisz na okazję.
    Zrobić dwie nowe to konieczność obróbki stolarskiej, wyboru konstrukcji, zakup głośników, zwrotnice... Jak koniecznie chcesz robić - jest w DiY Akustyka trochę dobrych konstrukcji do skopiowania...

0
  • Filament
  • #3 15 Gru 2017 23:27
    Bronex4
    Poziom 6  

Według mnie jest całkiem, oczywiście słyszałem lepsze... Ale nie można się przyczepić bo ma ładny okrągły środek, góry gryzą jak trzeba, dołu trochę mało- ale akurat to da się znieść
    Już jakiś czas rozglądam się za tą kolumną do pary no i niestety nic :C chyba że zestawy i to za sporą kasę
    A dałem za nią chyba 350zł jakieś dwa lata temu wiec mija się z celem abym kupował do pary drugą za 800zł

0
  • #4 16 Gru 2017 19:54
    DjMapet
    Poziom 42  

Bronex4 napisał:
    mija się z celem abym kupował do pary drugą za 800zł

Nowy midbas kosztuje ok 1k PLN, więc te 800 PLN to i tak mało, biorąc pod uwagę, ile będzie kosztowało zrobienie takiej kolumny. :-) Chyba że trafił byś na używany midbas za 150-200PLN.
    Ogólnie, to nie opłaca się dorabiać drugiej kolumny, choćby z uwagi na fakt iż jest to niska seria JBL-a z padaczkowatym "driverem" 2412H. Problemem będzie też zakup oryginalnej tuby.

Pozdrawiam.

0
  • #5 17 Gru 2017 10:48
    Bronex4
    Poziom 6  

To chyba najlepiej bedzie jak ją sprzedam i kupię na forum jakieś sprawdzone ciekawe głośniki

0