Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki komputerowe jako wzmacniacz słuchawkowy

16 Gru 2017 01:17 297 5
  • Poziom 3  
    Dotychczas podłączałem słuchawki do wyjścia karty dźwiękowej w komputerze przez przedłużacz do słuchawek. Zauważyłem, że niektóre filmy są bardzo cicho nagrane. Przedłużacze słuchawkowe także obniżają głośność dźwięku na wyjściu. Słuchając ich w słuchawkach, mam wrażenie, że osoby wypowiadające dialogi po prostu szepczą je. Słychać wszystko dookoła ale nie to co w filmie.
    Zakupiłem głośniki komputerowe z wyjściem słuchawkowym. Po użyciu ich okazało się, że gniazdo słuchawkowe wypuszcza dźwięk o takiej samej mocy jak poprzednio. Nie reaguje na potencjometr.
    Czy da się to w jakiś sposób skorygować?
    Czy mogę zainstalować gniazdo mini jack na przewodach, które normalnie idą do głośników?
  • Poziom 35  
    Florian11 napisał:
    Słychać wszystko dookoła ale nie to co w filmie.

Zacząłbym od tego, że to typowy objaw braku masy w przewodzie słuchawkowym/przedłużacza. Sam przedłużacz nie wpływa znacząco na głośność dźwięku. Coś kolega ma tam źle.
  • Poziom 3  
    To nie wina przedłużacza słuchawkowego lecz tego, że filmy są bardzo cicho nagrane.
    Ustawienie głośności mam już na maksimum i dlatego pomyślałem o przerobieniu tanich głośników komputerowych na wzmacniacz słuchawkowy.
  • Poziom 35  
    Dobra, to teraz podaj nam model głośników, które zakupiłeś.
  • Poziom 3  
    To chyba blow ms-22, chociaż nie wiem, czy ta informacja pomoże w rozwiązaniu problemu.
  • Poziom 43  
    Każdy wzmacniacz ma rezystor albo dzielnik tłumiący sygnał na słuchawki, bo producent przewidział że do słuchawek nie potrzeba aż takiej mocy i wzmacniacz nie powinien zanadto wzmacniać, oczywiście to można przerobić, ale w przypadku dźwięków o normalnej głośności (np jakieś dźwięki systemowe, powiadomienia programów itp) dostaniesz po uszach tak ze ci się odechce. Trzaski związane z włożeniem wtyczki albo włączeniem/wyłączeniem komputera też mogą być bardzo głośne jeśli dodasz wzmocnienia za późno (hardware-owo)
    Jeśli filmy są cicho nagrane to lepiej poszukać programu który to poprawi, albo w plikach, albo odtwarzacza który automatycznie dopasowuje.

szukaj : video player volume normalization