Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Brama otwierana modułem Satel Micra

yaroo82 16 Gru 2017 14:29 615 13
  • Poziom 8  
    Witam Panowie.

Potrzebuje Waszej pomocy.
    Zachciało mi sie dołożenia nadajnika/odbiornika do alarmu satel micra i sterować bramę z SMSA.
    W gprs soft wszystko zaprogramowane.
    sms "bo" brama otwarta
    sms "bz" brama zamknieta
    Podpiety nadajnik z firmy elmes.
    Odbiornik oczywiście tez (z pilotem , wszystko działa , impuls około 1 sek )
    Ale jak posyłam smsa o treści "bo" wyjście w alarmie NO1 jest zwarte i brama się otwiera.
    Natomiast jak posyłam smsa o treści "bz" brama się już nie zamyka ponieważ drugie wyjście NO1 jest rozwarte na przekaźniku.

To wszystko miało być wpięte do napędu NICE ROBUS wejście PP.
    Chodzi mi o to ze jak posle smsa o treści "bo" żeby przekaźnik się zwarł tylko na 1 sek , i jak posle smsa o treści "bz" żeby również przekaźnik się tylko zwarł na 1 sek.

Da się to jakos zrobić ??

Wiem ze satel micra to badziewie , ale tak nie dużo brakuje żeby to wszystko chodziło :(

Bardzo dziękuję .
  • Pomocny post
    Moderator Zabezpieczeń
    Co by kolega nie kombinował to i tak nie ma to sensu, bo brama na wejściu PP i tak nie wyczuje intencji nadajnika. Po prostu dostaje impuls i wykonuje działanie ( jak była otwarta to się zamyka, a jak była zamknięta - zaczyna otwierać) Wysyłanie więc dwóch różnych komunikatów nie ma sensu. A wracając do Micry to jeżeli chce kolega by wyjście działało impulsowo to treść sterującego sms-a trzeba wpisać w pozycji załącz na czas. Jak chce kolega wiedzieć czy brama wykonała polecenie i jaki jest jej stan to trzeba na niej zamontować kontaktron i podłączyć go pod jedno z wejść.

pozdrawiam
  • Poziom 8  
    załącz na czas i wszystko działa !!!

nie wiem jak mam dziekowac , że nie wpadłem na to !

Bardzo dziękuję

PS. W odbiorniku sa przekaźnki , one złączą mi PP. Z pilota wszystko działa , miałem włąsnie problem z impulsem z alarmu , ale dzięki Tobie już wszystko działa.
  • Poziom 8  
    To już tłumacze :)

Micre mam na poddaszu, a kable od bramy w holu(piętro niżej) - chciałem to zrobić bezprzewodowo.
    Dodatkowo chciałem dołożyć dwa piloty (są tańsze niż z Nice ).
    Teraz mam brame otweraną przez sms + został dodatkowy kanał np. na oświetlenie podjazdu które mogę włączyć z pilota lub przez sms.
  • Poziom 8  
    Micre kupiłem na czas budowy domu.
    Teraz służy jako alarm + zdalnie otwiera brame :)
    Został dodatkowy wolny kanał/wejście - coś wymysle - może podwietlanie ogrodu ...

Pozdr

• Poziom 43  
    bhtom napisał:
    Napisz, że to żart...

Wątpię.
    Taka moda na bezprzewodówki i zakładanie alarmu po remoncie generalnym domu. Inna sprawa to to że niektórym się wydaje, że tak jest taniej i co gorsze lepiej.
  • Poziom 8  
    niestety nie jest to żart ...
    kupowałem ta Micre około 10 lat temu...
    na budowie był dobry .
    teraz są podpięte 4 czujki bezprzewodowe , klawiatura itd.
    Mam otwarte przestrzenie, na dole dwie czujki , w kotłowni jedna i na piętrze ta czwarta. Nie da się przejść przez dom żeby czujki mnie nie "zobaczyły"
    Kurcze no jakos to tam działa.
    Co ja miałem wyrzucić do kosza ?

Proszę się nie naśmiewać :shii:

• Poziom 43  
    yaroo82 napisał:
    teraz są podpięte 4 czujki bezprzewodowe ,

yaroo82 napisał:
    Nie da się przejść przez dom żeby czujki mnie nie "zobaczyły"

Serio? Ani jedna na kablu i uważasz, że nie da się przejść przez dom?

yaroo82 napisał:
    Proszę się nie naśmiewać :shii:

Jeśli widzisz śmiech to jest to śmiech przez łzy. My tak raczej w trosce o Twoje dobro, nic ze złośliwości.
    Micra pracuje w częstotliwości 433,05 ÷ 434,79 MHz, komunikacja jednokierunkowa - troszkę słabo jak na zabezpieczenie domu. To taki nadajnik T1 na sterydach, a nie alarm.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Do tej Micry podłączony jest jakikolwiek sygnalizator? Do jednego wyjścia jest podpięta brama, chcesz jeszcze podpinać oświetlenie ogrodu, trochę mało wyjść.
  • Poziom 8  
    Dziękuję Panowie za pomoc oraz przydatne info ,w szczególności - suworow .