Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsair model: CMPSU-650TX Cykanie-termistor podstawiłem z innego zasilacza

16 Gru 2017 15:44 237 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    Objaw podobny jak w temacie Link. Uszkodzony Mosfet i termistor po stronie pierwotnej.
    W miejsce 24N60C3 wstawione IXFH26N60, termistor podstawiłem z innego zasilacza.
    Zasilacz podpięty przez żarówkę szeregowo uruchamia się ale cyka w okolicy transformatora głównego, napięcia na wyjściu prawidłowe po podłączeniu obciążenia robi zwarcie i żarówka świeci. Jaki powinien być termistor (ze starego nie idzie nic odczytać rozsypany w drobny mak), a wstawiłem SCK2R58 (taki miałem pod ręką).
    Co dalej robić gdzie szukać?
  • Poziom 43  
    Parowa6 napisał:
    Zasilacz podpięty przez żarówkę szeregowo uruchamia się ale cyka w okolicy transformatora głównego, napięcia na wyjściu prawidłowe po podłączeniu obciążenia robi zwarcie i żarówka świeci.

Coś bliżej o tym obciążeniu ? (jest to obciążenie sztuczne, czy podłączasz sprzęt)
    Nie sądzę aby to była wina tego termistora.
  • Spec od komputerów
    Obciążając zasilacz musisz odłączyć żarówkę. Pojemność największego kondensatora elektrolitycznego po stronie pierwotnej oczywiście sprawdziłeś?
  • Poziom 10  
    Obciążam żarówką H4 linie 12V. Pojemności głównego kondensatora nie mierzyłem.
    Mierzyłem tylko napięcie na kondensatorze, szczerze nawet nie zwróciłem uwagi jaką ma pojemność kondensator (jutro sprawdzę, jeśli tylko mój multimetr obsłuży taką pojemność :D ).
    Odłączając żarówkę obawiam się ponownego uszkodzenia mosfeta.
  • Poziom 10  
    Witam,
    Pojemność głównego kondensatora ok,
    Po odłączeniu żarówki i wstawienie bezpiecznika zasilacz ruszył bez problemów nie cyka :)