Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fotopułapka XREC 2.6CM nie działa z zewnętrznym akumulatorem

1flamaster 16 Gru 2017 17:25 1101 10
  • #1 16 Gru 2017 17:25
    1flamaster
    Poziom 9  

Witam wszystkich, zakupiona fotopułapka od XREC 2.6CM, wszystko działa jak należy z bateriami (4 lub 8 AA). Ma też wejście DC na 12V do zewnętrznego zasilania. Kupiłem akumulator żelowy 12V 20Ah (jak na zdjęciu). Akumulator sprawny i naładowany (sprawdzany miernikiem). Wszystko podpięte oczywiście tak jak zaznaczone na kamerze (plus do plusa, minus do minusa). Niestety kamera się nie uruchamia. Sprzedający podaje tylko informację o natężeniu w przypadku używania zasilacza, które powinno wynosić 2A.
    I teraz pytanie, czy ja robię coś nie tak (potrzebuje czegoś jeszcze oprócz bezpośredniego podłączenia pod akumulator) czy po prostu wejście DC w kamerze jest niesprawne (niestety nie mam takiego zasilacza żeby sprawdzić)?

Fotopułapka XREC 2.6CM nie działa z zewnętrznym akumulatorem

0 10
  • #2 16 Gru 2017 18:18
    kokapetyl
    Poziom 43  

1flamaster napisał:
    I teraz pytanie, czy ja robię coś nie tak

Wewnętrzne baterie/akumulatorki wymontowałeś ? (w instrukcji jest taka uwaga)
    1flamaster napisał:
    iłem akumulator żelowy 12V 20Ah

On ma tylko 12Ah, co widać na załączonym foto.

0
  • #3 16 Gru 2017 19:10
    1flamaster
    Poziom 9  

Tak, kamera jest bez baterii.

Tak, akumulator ma 12Ah a nie 20, źle spisałem, ale chyba to nie ma wpływu na to że kamera się nie uruchamia.

0
  • #4 16 Gru 2017 19:32
    kokapetyl
    Poziom 43  

Teoretycznie powinna działać, pozostaje sprawa prawidłowego podłączenia i sprawności jej.
    Jesteś w stanie pomierzyć prąd, pobierany przez nią z Aku.

0
  • #5 17 Gru 2017 01:48
    nowicjusz50
    Poziom 13  

kolego podłącz odbiornik np. żarówkę pod aku i wtedy zmierz napięcie. akumulator uszkodzony bez obciążenia może pokazywać 12v. jeżeli aku będzie sprawny to fotopulapka będzie uszkodzona

0
  • #6 18 Gru 2017 12:35
    1flamaster
    Poziom 9  

Po podłączeniu żarówki samochodowej 12V napięcie powoli się zmniejsza ale nie schodzi poniżej 12V. Niestety :/ Spróbuję jeszcze z koszykiem z bateriami AA, ale raczej nie spodziewam się innego rezultatu.

0
  • #7 18 Sty 2018 22:53
    MarioSpec
    Poziom 11  

Może ktoś podać jakie jest gniazdo zasilania w tej kamerce?
    Potrzebuję dokupić wtyk i nie wiem jaki tam idzie.

1
  • #8 19 Sty 2018 09:02
    1flamaster
    Poziom 9  

wtyk dc 1,7/4,0mm. Jeśli zadziała daj znać ;)

0
  • #9 20 Sty 2018 12:01
    MarioSpec
    Poziom 11  

Podłączyłem pod zasilacz impulsowy 12V 1A i działa wiec z akumulatorem tym bardziej powinna działać.

Dodano po 14 [godziny] 34 [minuty]:

A może komuś udało się zasilić tą fotopułapkę z portu USB?
    Ja jak podłączam do komputera po USB to złącza robią się ciepłe :) czyli prąd pobiera ale nie działa.
    Drugie pytanie, jak podłączyć kamerke do komputera po USB aby przeglądać pliki?
    U mnie po podłączeniu komputer nie rozpoznaje urządzenia.
    Trzeba wgrać jakieś drivery?

0
  • #10 20 Sty 2018 14:23
    1flamaster
    Poziom 9  

No niestety pod akumulatorem cisza. A idąc tym tropem, skoro nie działa pod aku to pod zasilaczem tez nie powinna ;) Widocznie felerny egzemplarz. Btw. jakbyś miał pod ręką akumulator 12V to podłącz i daj znać dla świętego spokoju ;)

Pozdr.

0
  • #11 22 Sty 2018 10:00
    MarioSpec
    Poziom 11  

Naładowany akumulator ma ponad 12V a zasilacz dokładnie 12V ale nie sądzę aby to było problemem. Wygląda na to że masz uszkodzoną kamerkę lub coś źle podłączyłeś.

0