Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KDL 50 W809C - Podłączenie kina domowego

St1Anger 16 Gru 2017 17:30 642 11
  • #1 16 Gru 2017 17:30
    St1Anger
    Poziom 4  

Witam,
    Posiadam telewizor SONY KDL 50 W809C i kino domowe Panasonic SC-HT870 oraz konsole Xbox One. Chciałbym się dowiedzieć jak podłączyć i za pomocą czego te urządzenia, żeby uzyskać jak najlepszy dźwięk. Zastanawiam się czy wystarczy podłączyć telewizor do kina domowego, żeby było słychać dźwięk z Xbox'a?
    Zastanawiam się również czy jeśli otworzę jakiś film np. z pamięci telewizora czy z dysku zewnętrznego to czy dźwięk idący do kina domowego będzie 5na1? Czy ta opcja jest jedynie przy odtwarzaniu z DVD z kina domowego.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieje, że temat jest poprawnie założony.

SONY KDL W809C

Panasonic SC-HT870

z konsoli aktualnie nie jestem wstanie wstawić wejść i wyjść.

Pozdrawiam

0 11
  • #3 16 Gru 2017 18:05
    St1Anger
    Poziom 4  

Ten scart tutaj na tunerze?

Proszę bardziej łopatologicznie bo jestem totalnym laikiem. Czyli mam podłączyć SCART z TV do tunera w miejsce, które jest pokazane na zdjęciu oraz za pomocą RCA na tunerze VCR AUDIO IN (2 kabelki RCA) i na telewizorze, do których to wpiąć bo tam jest aż 5 różnych wyjść?

I czy konsole muszę osobno podłączyć jakoś czy powinno działać? Kable muszę dopiero kupić i nie jestem wstanie tego aktualnie sprawdzić, a chciałbym wiedzieć jakie zamówić i ile.

Dziękuję za wypowiedź enhanced

0
  • #4 16 Gru 2017 18:48
    enhanced
    Poziom 36  

Takie do TV
    http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-scart-euro-3x-rca-s-video-i6500700730.html
    a potem
    http://allegro.pl/kabel-przewod-2x-rca-chinch-pozlacane-wtyki-1-5m-i6900609416.html
    do tunera do gniazd TV AUDIO IN.

Nie wiem jak z konsolą, z konsoli powinno być jakieś wyjście a jak nie to pójdzie przez TV. Wszystko to stereo tylko nie 5.1. Ten tuner 5.1 jest tak?

To kino domowe ma podłączan głośniki z SUbwoofera a ten podłączony taką szeroką taśma do tunera?

0
  • #5 16 Gru 2017 19:33
    St1Anger
    Poziom 4  

Konsola jest podpięta pod TV za pomocą kabla HDMI

Tak, kino jest 5 na 1. Wszystkie głośniki idą do subwoofer'a w taki oto sposób. Potem jednym - jak dobrze widzę - kablem idą do odtwarzacza DVD (czyli tego tunera)

Czyli nie ma możliwości, żeby uzyskać dźwięk 5 na 1? Więc w jaki sposób mogę wykorzystać wszystkie głośniki skoro nie przez to połączenie, które proponujesz?

Bo w telewizorze mam opcję AV1 i AV2 obok HDMI. Ale to chyba jeśli było by podłączone tym kablem SCART. Tylko chciałbym, żeby do grało również jak jestem na youtubie czy innej aplikacji.

0
  • #6 16 Gru 2017 19:36
    enhanced
    Poziom 36  

Zmienić tuner na amplituner z wejściem cyfrowym i w ogóle z normalnymi wejściami 5.1.

Ja tak mam 2x toslink (2 cyfrowe) i puszczam co chce bez strat z analoga (a mogę 5,1 i mniejsze wersje) nie używam bo to tragedia.

Na konsoli też masz toslinka (s/pdifa).

Są chyba kable HDMI z wyjściem na audio - popatrz na allegro.

0
  • #7 16 Gru 2017 19:53
    St1Anger
    Poziom 4  

Z tego co widzę to amplitunery kosztują koło tysiąca złotych, a ja chciałem tylko kabelkami podłączyć :P Zatem powinienem to podłączyć tak jak napisałeś i nic z tym nie zrobie innego?

W takim razie jeszcze prosiłbym, zebyś mi powiedział kiedy w takiej standardowej konfiguracji tymi RCA czy SCART uda mi się usłyszeć 5na1? Bo w jakiś przypadkach to kino musi taki dźwięk wydawać z siebie. Szkoda, że są z tym takie kłopoty ;/

0
  • #8 16 Gru 2017 20:11
    enhanced
    Poziom 36  

Amplituner używany - kwestia żeby był 5.1 oraz miał oryginalnego pilota bo jak bez tego żyć.
    Od 200 zł choć największym problemem jest pilot :)

Po SCARCie będziesz miał tylko stereo. I dzwięk tam może iść zawsze (nie jestem na 100% pewien tego)

0
  • #9 16 Gru 2017 20:13
    St1Anger
    Poziom 4  

To jak słuchać z tego kina 5 na 1? :D

0
  • #12 18 Gru 2017 15:59
    St1Anger
    Poziom 4  

mihal2002, to mam kupić to:
    http://allegro.pl/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-i6762425662.html#thumb/9

+ kable
    http://allegro.pl/kabel-przewod-optyczny-toslink-t-t-3m-digital-hq-i6632171671.html
    http://allegro.pl/kabel-przewod-2x-rca-chinch-pozlacane-wtyki-1-5m-i6900609416.html

Zastanawiam się jeszcze bo na tym konwerterze gdzie wchodzi kabel optyczny jest napisane input, a nie powinno być czasem output na kabel optyczny? Dźwięk pójdzie z telewizora za pomocą kabla optycznego do konwertera (input), a następnie z konwertera za pomocą RCA (output) do tunera np. w TV audio in(jak na zdjęciu, które zamieściłem wyżej) Będzie to dobrze? Bo nie widziałem adaptera, który miałby output przy wejściu optycznym. I jeszcze kwestia tego bo tam na tym tunerze przy wejściu AUX czy TV AUDIO IN na kabel RCA jest napisane L i P. Czy to na pewno będzie grało na wszystkie głośniki przez takie podłączenie?

Rozu

Dodano po 19 [godziny] 58 [minuty]:

Proszę o ostateczną odpowiedź i myślę, że temat będzie można było uznać za rozwiązany. Przydzielę też punkty.

0