Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przygasanie swiatla w domu.

11 Sie 2005 02:35 6468 7
  • Poziom 24  
    Witam.
    Mam taki nietypowy problem. U mojej babci w domu jest cos takiego, ze np. gdy wlaczam wiertarke 550w to o pare % przygasa swiatlo (wydaje mi sie ze wina instalacji elektr. utlenione przewody itp.) a gdy wylaczam znow jest tak samo... I problem jest w tym ze jesli mam wzm. z poborem 650w to dlaczego mi tylko swiatlo mrygnie i za ulamek sek. znow jest ok, a jak wylaczam wzm. to jest takie samo jak byl wlaczony, czy to ma cos wspolnego z rozladowywaniem kondensatorow? A tak wogole to A-616 pracuje chyba w tej klasie ze nie zaleznie od oddawanej mocy trafo pobiera caly czas tyle samo pradu... Dzieki za wszelkie wyjasnienia i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam.Silnik wiertarki to urządzenie z czymś takim jak komutator,prąd rozruchowy silnika może 10-cio krotnie przewyższać prąd wynikający z mocy znamionowej urządzenia.Jeśli instalacja jest powiedzmy w nie najlepszej kondycji to spadek napięcia wynikający ze wzrostu poboru mocy jest widoczny na oświetleniu.Poza tym komutator niejako szatkuje sinusoidę i wprowadza dodatkowe śmieci.Nieprawdą jest iż moc pobierana przez wzmacniacz nie zależy od stopnia wysterowania końcówki mocy,ale czas w jakim dokonujesz regulacji jest diametralnie większy od czasu "szatkowania przebiegu przez silnik<światło przygasa ale charakterystyka twojego oka nie pozwala Ci dostrzec zmian.Pozdrowienia i owocnej "walki" z instalacją Babci.
  • Poziom 24  
    Aha, no dzieki za wyjasnienia. hehe walczyc to ja z nia nie chce, tylko mnie to troche dziwilo ze przy wiertarce swiatlo przygasa a przy moim wzm. nie :) Czyli A-616 w jakiej klasie pracuje?? Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    sprawdził bym też bezpieczniki w instalacji domowej czy nie są ciepłe jak są ciepłe znaczy się nie kontaktują można spróbować dokręcić albo wyczyścić w środku obsadkę ( styki się wypalają) albo wołać elektryka żeby naprawił tablicę bezpieczniki w domu jak i na klatce trzeba sprawdzić
  • Poziom 32  
    Wzmacniacz pobiera 600W tylko w momencie włączenia i to na ułamek sekundy (ładowanie kondensatorów w filtrze zasilacza.
  • Poziom 24  
    Dzieki za wyjasnienia, ale dalej nie wiem jak to jest z tymi wzmacniaczami, np. jak on sobie gra na pol mocy to ile pobiera z pradu?? A przy maksymalnym wysterowaniu?? Czyli te 650w pobiera wlasnie na ten ulamek sek. jak mi przygasnie swiatlo chwilowo, ale przeciez kondensatory laduja sie dluzej chyba niz ulamek sek... Juz chyba wiem czemu tak sie dzieje, ale poczekam na Wasze wyjasnienia ;) Dzieki za wyrozumialosc :) Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam.Kondensatory to niejako podręczny magazyn energi.Oczywiście w momencie startu trzeba je naładowaćale w miarę rozładowywania konieczne jest doładowanie.Ograniczeniem prądu który to robi mogą być rezystory w obwodzie zasilania.600W to 600W nic tu się nie zmieni<oczywiście przy pełnym wysterowaniu>.Oile mi wiadomo nie istnieja perpetum mobile drugiego rodzaju <pierwszego też>więc teza iż pobór mocy ograniczony jest tylko do momentu startu jest mocno naciągana.Możesz to sprawdzić w wię kszości podręczników fizyki.Pomysł z grzaniem się instalacji jest trafny bo gdzieś trzeba wydzielić ciepło<prawo dzula>.Kiedyś zrobiłem "mikrofon podczerwieni" <opis gdzieś w EP lub EdW>polecam bo do szukania grzejącej się instalacji nadawał się kapitalnie.
    PS nie zostawiaj Babci z taką instalacją.

'
  • Poziom 21  
    Sprawdź połączenia w tzw. puszkach (daw. rozetkach) na bank masz jedną uszkodzoną (najczęściej jest utleione połączenie przewodów)