Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Natec Genesis Rhod 600 RGB - Wciśnięte klawisze "przerywają".

16 Gru 2017 19:46 12942 16
  • Poziom 5  
    Witam,
    mam problem z klawiaturą Natec Genesis Rhod 600 RGB. Podczas gry, gdy trzymam wciśnięte W, by poruszać się do przodu, klawisz tak jakby przerywa, czyli postać przyspiesza i zwalnia. Sprawdziłem poszczególne klawisze na stronie microsoft do testowania anti-ghosting i okazało się że problem dotyczy wszystkich klawiszy oprócz shift i ctrl. Klawisze tak jakby migotają. Nie wiem czy to sprawa jakiejś funkcji klawiatury której jeszcze nie odkryłem (dodam, że klawiatura jest użytkowana przez brata) czy jest poprostu zepsuta. Problem występuje również gdy podłącze do drugiego komputera. Z kolei gdy wcisnę kilka klawiszy jednocześnie migota tylko ten ostatnio wciśnięty. W programie producenta resetowałem do ustawień fabrycznych i nadal to samo. Da się to jakoś naprawić? Czy oddać na gwarancję? Liczę na pomoc. ]
  • Poziom 1  
    Mam dokładnie ten sam problem ma klawiature zakupiłem dziś
  • Poziom 6  
    Też mam ten problem , próbowałem przeskanować komputer w celu wyszukiwania jakiś wirusów ale jak coś znalazłem to i tak nie działało po usunięciu ich , przeinstalowałem sterowniki , ale nadal nic . Powiedz już naprawiłeś ten problem czy oddać na gwarancje ?
  • Poziom 5  
    Napisałem do support Genesis i otrzymałem taką oto wiadomość:

Witam,
    Jesteśmy w trakcie naprawiania problemu o którym Pan piszę, dla klawiatury Rhod 600 RGB będzie upgrade który naprawi pojawiający się problem. Plik z instalacją prześlemy panu mailem. Przepraszamy za problem.
    Pozdrawiamy,
    Genesis team.

Jak tylko otrzymam wspomniany plik podeślę tutaj.
  • Poziom 6  
    dzięki stary , daj jak najszybciej , kupiłem tą klawiaturę na święta i teraz z niej nie mogę korzystać , jak byś mógł to BŁAGAM daj TOOO :D
  • Poziom 6  
    hymmm , nadal nic ?? , ja też próbowałem do nich napisać , ale mi nie odpisali :/ , trochę słabo z ich strony
  • Poziom 5  
    Niestety nadal nie otrzymałem wiadomości :(
  • Poziom 1  
    JohnnyAG napisał:
    Niestety nadal nie otrzymałem wiadomości :(

Naprawilem problem. Jest to [przynajmniej w windowsie 10] opcja ktora nazywa sie Klawisze Filtru w ustawieniach klawiatury, mozna tam latwo wejsc klikajac shift 8 razy [klawisze trwale]
  • Poziom 6  
    ale miałeś tak że klawisze mrugały czy miałeś tak że blokowało ci przycisk

Dodano po 11 [minuty]:

bo tu chodzi o to że jak przytrzymujesz Byle jaki przycisk to on pulsuje , mruga , Jest , Nie ma , Jest nie ma . A to co ty podałeś to działa chyba tylko z shiftem gdy go klikniesz kilka razy , Osobiście spróbowałem to co ty powiedziałeś , ale nw co mam zrobić , dobrze wiem że tam są klawisze trwałe , ale mam je włączyć czy wyłączyć , bo to i to nie działa. Tutaj daję screena do tego i Powidz co mam dokładnie zrobić :D Natec Genesis Rhod 600 RGB - Wciśnięte klawisze "przerywają".

Dodano po 6 [minuty]:

jak coś to miałem tu wszystko wyłączone
  • Poziom 6  
    JohnnyAG mógł byś podać mi stronę gdzie pisałeś do supportu , bo znalazłem tylko angielską wersje tej strony

Dodano po 1 [minuty]:

bo nie wiem , czy ten gościu sobie żartuje , czy to faktycznie jest z tymi klawiszami trwałymi , tylko nie wiem co mogę tam zrobić
  • Poziom 5  
    Chyba jednak oddam klawiaturę na gwarancję. Zobaczymy czy z innymi egzemplarzami tak samo.
  • Poziom 1  
    Znalazł ktoś już odpowiedz na ten problem?
  • Poziom 6  
    Podobno , membrana jest zepsuta i trzeba jedynie oddać na gwarancje ,
  • Poziom 2  
    Trakopa napisał:
    Podobno , membrana jest zepsuta i trzeba jedynie oddać na gwarancje ,

Nie sądzę, bo (przynajmniej w mojej) shift i ctrl działają poprawnie. Poza tym jeśli przyciśniesz kilka przycisków to ostatni wciśnięty nadal pulsuje, a poprzednie "uspokajają się". Można to sprawdzić tu: https://www.microsoft.com/appliedsciences/antighostingexplained.mspx
  • Poziom 2  
    Po wysłanym drugiego maila do supporta otrzymałem taką wiadomość:

Witam,
    Przerywanie sygnału klawiszy to tryb Rapid key stroke który posiada klawiatura Rhod 600 RGB. Tryb ten ma na celu przerywanie i ponawianie sygnału w momencie gdy mamy przytrzymany klawisz, (wtedy nie ma potrzeby klikania wielokrotnie jednym klawiszem, wystarczy go przytrzymać - jest to przydatna funkcja a niektórych grach). Aby aktywować lub dezaktywować tę funkcję należy wcisnąć klawisz funkcyjny „Fn” + „Q”.
    Pozdrawiamy,
    Genesis team.

Po zastosowaniu tego skrótu problem został rozwiązany. To dość śmieszne, że jego powodem było takie coś.

Myślę, że temat można zakończyć.
  • Poziom 5  
    Również otrzymałem taką wiadomość. Problem został naprawiony, temat zamykam. :)