Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei p9 - Smartfon zwiesza komputer

krystian2004 16 Gru 2017 20:25 216 11
  • #1 16 Gru 2017 20:25
    krystian2004
    Poziom 10  

Witajcie!

Mam problem z moim telefonem Huawei p9. Po podłączeniu telefonu przez oryginalny przewód usb usb-c, komputer nie wykrywa (HiSuite I adb shell nie wykrywa) telefonu. Telefon powoduje zwieszenie systemu (Windows 8.1 x64). Po upływie kilku sekund wyskakuje okienko z napisem Explorer windows przestał działać oczywiście uruchamiam go ponownie i w tym momencie komputer nie odpowiada(trzeba go odłączyć z prądu). Niewiem co może być przyczyną takiego zachowania komputera. Zainstalowałem oprogramowanie HiSuite, sterowniki MTP i nowe sterowniki usb.

Moja płyta główna:
    Asus z170 progaming.

0 11
  • #2 16 Gru 2017 21:27
    E8600
    Poziom 35  

Telefon dopiero kupiłeś? Jest nowy? Miałem kiedyś coś podobnego z uszkodzonym odtwarzaczem mp3 (uszkodzona pamieć przez nieprawidłowe sformatowanie). Pożycz kabel na podmiankę i sprawdź na innym kablu lub sprawdź na inny PC z tym kablem co masz.

0
  • #3 16 Gru 2017 21:36
    krystian2004
    Poziom 10  

Telefon kupiłem w pierwszym kwartale tego roku. Nie miałem żadnych problemów z mp3. W innych komputerach nie ma problemu z komunikacją.

0
  • #6 17 Gru 2017 11:10
    krystian2004
    Poziom 10  

Jednak komputer nadal się zwiesza problemem jest wirtualny napęd tworzony przez telefon.

Dodano po 1 [minuty]:

Zwiesza się w momencie kliknięcia ppm na napęd

0
  • #7 17 Gru 2017 14:17
    E8600
    Poziom 35  

Wirusy zapewne zdążyły już uszkodzić/zablokować pliki systemowe i dlatego są problemy. Proszę pobrać program FRST i zamieścić logi oraz zaprosić do dyskusji w tym temacie kolegę o nicku Kolobos - jest on bardzo pomocny w naprawianiu takich zniszczeń w systemie. Ja bym jeszcze przeskanował system innymi programami np. adwcleaner.

0
  • #8 17 Gru 2017 14:25
    krystian2004
    Poziom 10  

A czy przywrócenie plików systemu może rozwiązać problem.

0
  • #10 17 Gru 2017 15:13
    krystian2004
    Poziom 10  

Logi z AdwCleaner-a

Spoiler:

# AdwCleaner 7.0.5.0 - Logfile created on Sun Dec 17 13:48:47 2017
    # Updated on 2017/29/11 by Malwarebytes
    # Database: 12-15-2017.1
    # Running on Windows 8.1 Pro (X64)
    # Mode: scan
    # Support: https://www.malwarebytes.com/support

***** [ Services ] *****

No malicious services found.

***** [ Folders ] *****

PUP.Optional.Legacy, C:\Program Files (x86)\Common Files\freemake shared
    PUP.Adware.Heuristic, C:\Program Files (x86)\Web Connection

***** [ Files ] *****

No malicious files found.

***** [ DLL ] *****

No malicious DLLs found.

***** [ WMI ] *****

No malicious WMI found.

***** [ Shortcuts ] *****

No malicious shortcuts found.

***** [ Tasks ] *****

No malicious tasks found.

***** [ Registry ] *****

PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\LowRegistry\DOMStorage\amazonbrowserapp.com
    PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\LowRegistry\DOMStorage\analytics.app.amazonbrowserapp.com
    PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{BD6ECB00-7C4A-4F97-B425-44117F2A7AAE}
    PUP.Optional.WinRepairPro, [Key] - HKU\S-1-5-21-1255822238-4206305019-2227360920-1001\Software\win
    PUP.Optional.WinRepairPro, [Key] - HKCU\Software\win
    PUP.Optional.FreeMakeConverter, [Value] - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run | ProductUpdater
    PUP.Optional.FreeMakeConverter, [Value] - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartupApproved\Run32 | ProductUpdater
    PUP.Optional.ProductUpdater, [Value] - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs | C:\Program Files (x86)\Common Files\Freemake Shared\ProductUpdater\ProductUpdater.exe
    PUP.Optional.ProductUpdater, [Value] - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs | C:\Program Files (x86)\Common Files\Freemake Shared\ProductUpdater\FMUpdater.dll
    PUP.Optional.ProductUpdater, [Value] - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs | C:\Program Files (x86)\Common Files\Freemake Shared\ProductUpdater\Newtonsoft.Json.dll
    PUP.Optional.ProductUpdater, [Value] - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs | C:\Program Files (x86)\Common Files\Freemake Shared\ProductUpdater\GAnalytics.dll
    PUP.Optional.ProductUpdater, [Value] - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\SharedDLLs | C:\Program Files (x86)\Common Files\Freemake Shared\ProductUpdater\GoCartMonad.dll

***** [ Firefox (and derivatives) ] *****

No malicious Firefox entries.

***** [ Chromium (and derivatives) ] *****

No malicious Chromium entries.

########## EOF - C:\AdwCleaner\AdwCleaner[S0].txt ##########

Dodano po 15 [minuty]:

Dodano po 35 [sekundy]:

Logi z FRST:

0
  • #11 17 Gru 2017 15:17
    krystian2004
    Poziom 10  

Mam jeszcze takie pytanie czy FRST usuwa argumenty startowe aplikacji.

0