Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mercedes w204 - Swieci kontrolka Airbag

speedmark 16 Gru 2017 21:48 1866 10
  • #1 16 Gru 2017 21:48
    speedmark
    Poziom 8  

Witam
    Po wymianie siedzeń w Mercedesie W204 świeci się kontrolka Airbag problemem jest mata wykrywania pasażera. Dodam że przed wymianą wszystko było Ok ale nowe siedzenia są z modelu w205 w którym też było Ok. A stare poszły na wymianę więc nie mam starej maty.
    Wiem wiem pospieszyłem się trochę ale błędy miały się bez problemu skasować na Star Diagnostyk. Kupiłem i podłączyłem więc drugą mate z mercedesa w204 po rozłączeniu kostek wszystko się ładnie kasuje, ale niestety błąd maty ponownie powraca (front right malfunction consult workshop). Może ktoś walczył już z matą i coś może mądrego podpowiedzieć. tylko proszę nie wyjeżdżać z ASO. Jeszcze dodam że ani jednej ani drugiej maty nie można zaadaptować Star Diagnostik nie widzi żadnego modułu.
    Pozdrawiam

0 10
  • #2 16 Gru 2017 23:02
    Blicek
    Poziom 26  

Emulator maty powinien pomóc.

0
  • #3 17 Gru 2017 14:26
    speedmark
    Poziom 8  

Emulatory obsługują tylko W203 i pierwszy rocznik W204 bo jedzie na tych samych modułach. Nie ma emulatorów które działają w mercedesie W204 powyżej 2008 r.
    Po za tym chce rozwiązać problem i uruchomić mate, a nie oszukać ECU

0
  • #4 17 Gru 2017 14:35
    Ireneo
    Poziom 40  

To musisz rozebrać i wizualnie zobaczyc czy nic nie pękło.

0
  • #5 18 Gru 2017 16:47
    speedmark
    Poziom 8  

Rozbierałem bo musiałem wymienić mate sprawdzałam przejścia na kostkach wszystko Ok. Ale znalazłem taki temat mowa o wysypanym sterowniku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2962776.html
    Tylko za dużo nie mówi gościu jak rozwiązał temat jaki sterownik czy moduł, czy wymienił czy wgrał. Panowie nikt nie miał podobnego problemu.

0
  • #6 18 Gru 2017 18:46
    damdam

Poziom 33  

VEDIAMO powinno pomóc w zakodowaniu SRS na brak maty.

Moderowany przez tzok:

Zwracam uwagę, że autor chce naprawić usterkę, a nie ją zamaskować. Chce, żeby mata była i działała.

0
  • #7 18 Gru 2017 19:41
    speedmark
    Poziom 8  

Dzięki, Jutro jadę do gościa spróbujemy zaadaptować tą drugą mate na XENTRY dam znać czy coś z tego wyszło.

0
  • #8 19 Gru 2017 07:49
    Gerri
    Spec od Mercedesów

W 204 miało (a właściwie cały czas jeszcze ma) akcję przywoławczą na wymianę sterowników SRS. Sprawdź - może twoje auto tez podlega to się załapiesz na nówkę.

0
  • #9 19 Gru 2017 21:20
    speedmark
    Poziom 8  

Byłem dzisiaj u gościa na XENTRY ale nic z tego, moduł maty jest niewidoczny w weekend posprawdzam kable wtyczki może coś drgnie załączam fotke z błędem a raczej Errorem
    Mercedes w204 - Swieci kontrolka Airbag

0
  • #10 27 Gru 2017 21:10
    speedmark
    Poziom 8  

Witam Panowie po małej przerwie, trochę walczyłem z tematem posprawdzałem bezpieczniki kable kostki przejścia do modułu ale nie ma się czego czepić wszystko fabrycznie nieruszane. Może ma ktoś jakiś schemat z układem SRS. może ktoś wie co sprawdzić na wyjściu w kostce pod fotelem ma być napięcie rezystancja. Proszę jeżeli ktoś ma dostęp do schematów by się podzielił kawałkiem dotyczącym układu bezpieczeństwa.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #11 03 Lut 2018 20:53
    speedmark
    Poziom 8  

Witam
    Zamykam temat problem został rozwiązany.
    Dzięki Użytkownikowi "Noc" z forum Mercedesa,
    który pomógł mi rozwiązać problem w dwóch ruchach.
    Powiedział bym Szach i Mat bez zbędnego filozofowania.
    Jeszcze raz Dzięki i Pozdrowienia dla Pana "Noc"

Dla potomnych którzy będą walczyć z matą powiem, że zaoszczędzicie dużo problemów i pieniędzy jeżeli nie będziecie słuchać i jeździć do Kowali co kupili sobie Chińską Xsentry i próbują zdzierać siano nie posiadając żadnej wiedzy.
    Ja kupiłem dwie maty i jedną miałem z nowego fotela, oprócz tego każdy z pseudo fachowców podłączał jeszcze swoją mate i wciskał mi że to problem z komunikacją albo zaadaptowaniem maty o mało nie wpakowałem się w wymianę modułów SRS.

Ale jeszcze raz krótko: nie każda mata z mercedesa W204 pasuje do każdego modelu W204 i na pewno nie jest to problem z adaptacją jeżeli nie było wcześniej wypadku albo jakiegoś zwarcia lub za dużo Kowali.
    Pan "Noc" na podstawie mojego numeru VIN wskazał mi numer maty która będzie współpracować w moim aucie. I tak właśnie było zakupiona mata z przesyłką za ok 150 PLN. rozwiązała cały problem. Jakież był moje zdziwienie kiedy po podłączeniu maty i włączeniu zapłonu czerwona kontrolka poduszek zgasła na Amen nie było potrzeby nawet kasowania błędów.

Jeszcze moja dobra rada nie bawcie się w żadne emulatory bo po pierwsze nie ma emulatorów do mercedesa W204, a po drugie nie warto jeżeli za tą cenę można kupić używaną matę i mieć w pełni sprawny system do którego zależy życie waszych bliskich. Jeżeli walczycie z matą warto też sprawdzić bezpieczniki jest kilka które odpowiadają za system SRS. A w żółtej kostce od maty pod fotelem z trzema pinami możecie sprawdzić na jednym jest masa a na dwóch napięcie +12v do +15 po przekręceniu stacyjki to tak z grubsza mam nadzieję że się przyda

Pozdrawiam

Moderowany przez T5:

Doceniamy, że podałeś rozwiązanie problemu, Twój temat może być pomocny innym. Nagradzamy "Pomógł".

0
  Szukaj w 5mln produktów