Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Amica GH0303 wybija różnicówkę przy wyłączaniu

agatatq 17 Gru 2017 03:46 405 2
  • #1 17 Gru 2017 03:46
    agatatq
    Poziom 2  

Witam,
    dostałam w/w piekarnik i szybko pojawił się problem. Podczas wyłączania wybiło różnicówkę. Kolejne pieczenia szły bezproblemowo, jednak po którymś kilka dni później problem się powtórzył. Nie miało znaczenia na jaką temperaturę ustawiałam, ile czasu piekłam, jedynie moment wyłączania pozbawiał całe mieszkanie prądu. I tak działo się co jakiś czas z przerwami, najpierw kilkudniowymi, potem już co kilka uruchomień. Jeden fachura stwierdził, że to nie wina samej różnicówki, na dalsze pomiary nie miał odpowiednich narzędzi. Piekarnik podpięty był do listwy zasilającej i został przez magika przepięty bezpośrednio do gniazdka. Kilka dni było ok i znów wywaliło różnicówkę. Kolejny spec stwierdził, że to może być programator ale dopatrzył się jeszcze odwrotnie podpiętych przewodów i naprawił ten błąd. Co dokładnie zrobił, nie wiem - jestem blondynką w tym temacie. Magik pojechał a piekarnik działał sprawnie przez ponad miesiąc, po czym znów przypomniał sobie o różnicówce. Od tamtej pory boję się go włączać i nie wiem co dalej robić. Obawiam się, że co kolejny fachman to będą kolejne diagnozy w ciemno a efektu zero w sumie. Wolałabym nie wydać na naprawy więcej niż na zakup nowego piekarnika. Gdyby był tu ktoś z Warszawy, kto pomógłby rozwiązać (za opłatą) problem własnoręcznie to proszę o jakieś info, maila do kontaktu itp. Piekarnik jest mi niezbędny a bujam się z problemem od niemal roku.

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 17 Gru 2017 04:09
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

Problem leży najprawdopodobniej w albo samych elementach grzejnych, albo ich ceramicznych przepustach izolacyjnych. Lub też stopiona izolacja na którymś z przewodow wewnętrznych. Bo... w/g Koleżanki relacji zjawisko zadziałania RCD ma charakter losowy. Proponowal bym ,,Blondynce" :D, odkręcić obudowę i staranie przejrzeć wszystkie połączenia, szczególną uwagę zwracając na stan izolacji przewodów (nadtopienia , nadpalenia, w koncu to piekarnik) Oczywiście Po Odłączeniu Sieci ! Izolacja samych elementow grzejnych musi byc zmierzona specjalnym przyrządem. Mam go zabrać do Polski ? :D Ale niestety dopiero w styczniu. :cry:

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 17 Gru 2017 10:34
    agatatq
    Poziom 2  

Jeśli nie uda się wcześniej opanować problemu to bardzo chętnie skorzystałabym z pomocy Kolegi i specjalistycznego przyrządu podczas wizyty w Polsce :) Dzięki za podpowiedź, sprawdzę co da się wyczytać z przewodów :)

0