Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Samsung LE32A330J1XXC sam się wyłącza

ADMAT 17 Dec 2017 11:48 4752 3
Renex
 • #1
  ADMAT
  Level 10  
  Witam

  Mam problem z TV Samsung LE32A330J1XXC. Telewizor sam się wyłącza bez żadnej przyczyny i nieoczekiwanie. Może działać bez przerwy np. kilka godzin i nagle się wyłączyć, albo po włączeniu po kliku minutach. Objaw jest taki że TV gaśnie, dioda czuwania miga kilka razy i też gaśnie. Zrobiłem restart do ustawień fabrycznych, ale to nie pomogło, boczne sterowanie przyciskami jest odpięte bo jest uszkodzone, sprawdziłem kondensatory elektrolityczne - nie mają wybrzuszeń. Nie wiem jaki element może powodować wyłączanie telewizora i gdzie go szukać. Mam tylko miernik i zwykłą lutownicę. Może ktoś miał do czynienia z taką usterką tego TV. Proszę o pomoc.
 • Renex
 • #2
  zaqb
  Level 13  
  Sprawdź przycisk "Power ON" który jest na froncie telewizora, odepnij całość
  sterowania. Mimo braku wybrzuszeń na kondensatorach warto sprawdzić pojemność
  kondensatorów w linni +5V zasilacza.
 • Renex
 • #3
  ADMAT
  Level 10  
  Ok. Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, co może być z tym przyciskiem "Power ON" nie tak bo oglądam go i nie widzę co tam mogłoby się zepsuć? Zasilacz w tym tv to BNN44-00213A, czy mógłbyś podpowiedzieć jakie kondensatory są w linii 5 V, bo patrzę na schemat, ale nie mogę ich zlokalizować na płytce. Tv ma już 9 lat i faktycznie kondensatory mogły stracić pojemność. Może profilaktycznie wymienić wszystkie ?
 • #4
  zaqb
  Level 13  
  Czasem taki przycisk potrafi mieć oporność kilkadziesiąt om i to powoduje że czasem płyta odbiera to jako sygnał. Zasilacz ma opisane sygnały na gniazdach.