Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin Praktyczny E.24-Styczeń 2018

dawid000555444 17 Dec 2017 12:11 55470 199
    dawid000555444
    Level 2  
    Będę w tym roku poprawiał praktyczny e.24.
    Ktoś posiada jakieś fajne materiały do nauki?
    Był już w ogóle jakiś próbny egazamin z OKE w tym roku?
    Jeśli tak to gdzie go można znaleźć bo na stronie nic nie znalazłem.
    Niestety nie chodzę już do szkoły więc nie jestem na bieżąco.
    User removed account
    Level 1  
    dawid000555444
    Level 2  
    Kraniec_Internetów wrote:
    E24 wg nowej formuły był już w czerwcu.
    Ogólnie zadanie jest banalne, ale trzeba trafić w klucz, co jest pieruńsko trudne.
    Kiedy piszecie? Ja 10 styczeń praktyczny, a
    11 styczeń teoria.

Piszę tylko praktyczny i też mam 10 stycznia.
    Ktoś w ogóle pisze wcześniej?
    Bo podobno niektórzy np zdają na komputerach i mają coś wcześniej?
    carlos671
    Level 10  
    Macie może klucz odpowiedzi albo komentarz do tych egzaminów ?
    bodzio507
    Level 30  
    Zgodnie z regulaminem forum - przedstaw swoje rozwiązanie
    carlos671
    Level 10  
    Ale co mi po waszym sprawdzeniu, jeśli egzaminatorzy jadà według klucza, ze ma być zapisane to i koniec, ew inaczej sformułowane.
    Fajnie by było jak by ktoś kto ma komentarz albo klucz do danego egzaminu go udostępnił .
    Komentarz jest od egzaminatora z przykładowych prac, z każdego zadania i napisane czy jest ok, co do poprawy , ze starszych lat łatwo znaleźć na google
    User removed account
    Level 1  
    bodzio507
    Level 30  
    E24. Czerwiec 2017.

I teraz się chłopak nicnie nauczy.
    User removed account
    Level 1  
    bodzio507
    Level 30  
    Ja nie mówię żeby nie dawać. Ale koledze nawet się nie chce spróbować rozwiązać tego zadania.

A wracając do zadań to moim zdaniem najtrudniej jest się wbić w klucz z opisem rodzaju usterki.
    User removed account
    Level 1  
    carlos671
    Level 10  
    Dzięki! Ten egzamin robiliśmy w szkole, spokojnie go zdała cała klasa tak wiec nie spinaj się nie potrzebnie. Jeśli macie jeszcze jakieś klucze to z góry dzięki za udostępnienie
    bodzio507
    Level 30  
    A skąd wiesz że zdałeś?
    Nauczyciel nie omówił wam egzaminu? Nie pokazał klucza?
    User removed account
    Level 1  
    bodzio507
    Level 30  
    To pytania do mnie?
    akurat do kolegi @carlos671

Na przykład jeżeli w Tabeli 3 wpiszemy inny numer objawu, to automatycznie nie dostajemy punktów za 2 kryteria

Ale pozostałe elementy w tabeli 1 są poprawne więc nie widzę powodu ich wpisywania. A jak je wpiszesz to świadczy że nie potrafisz ocenić ich poprawności.
    przemonk25
    Level 9  
    To na tym egzaminie nie ma algorytmu działań? Bo u mnie jak cwiczylismy to zawsze robiliśmy algorytm działań prowadzących do usunięcia usterki a na tych plikach które wrzuciliscie tego nie widze
    bodzio507
    Level 30  
    przemonk25 wrote:
    To na tym egzaminie nie ma algorytmu działań?

Pewnie ćwiczyliście stare egzminy zawodowe dla technika elektryka.

Jak do tej pory nie było algorytmu na egzaminie z E.24, co nie znaczy że nie może się pojawić.
    W obecnej formie były dopiero 2 egzaminy więc nie ma zbyt wielu przykładów. Te egzminy z pewnością będą się zmieniać.
    Więc nie ma czegoś takiego że dany element jest na egzaminie a innego nie ma.
    Trzeba być przygotoany na każdą ewentualność, a jedyną rzeczą pewną jest to że egzamin zaskoczy.
    User removed account
    Level 1  
    bodzio507
    Level 30  
    Rozwiązywaliśmy kilka tygodni temu E24

To nie był egzamin z E.24, tylko stary egzamin dla technika elektryka.
    Egzaminy z E.24 pojawiły się w 2014 roku, ale do końca 2016 roku egzamin wyglądał inaczej niż obecnie.
    Początkowo egzaminy z E.24 były z wykonaniem, więc zdający dostawał gotowy układ z uszkodzeniem i tzreba było w nim znaleść uszkodzenie, naprawić je i opisać co się zepsuło.
    Od 2017 roku jest obecna forma egzaminu więc są dostępne 2 arkusze z egzaminów i jeden oficjalny próbny z CKE.

Warto jednak zobaczyć te stare egzaminy dla technika elektryka wyglądały żeby rozeznać się w możliwych układach.
    fant102
    Level 10  
    Gorzów również 10 Styczeń niestety :(
    User removed account
    Level 1  
    bodzio507
    Level 30  
    No niby zadania się powtarzają, mimo to te układy są bardzo prymitywne.

Jakby dali coś bardziej skomplikowanego to zdawalność spadłaby do 10-20 % :).
    Musi być coś prostego żeby dobry uczeń zrobił egzami w godzinę, średni w 2 godziny a słabyemu ma wystarczyć 3 godziny.

Odnośnie tych starych to były specyficzne. Jak byś nie wiedział jak je rozwiązywać to raczej byś go nie zdał, a i tak zdawalość z tych egzaminów była na poziomie 35%.
    bodzio507
    Level 30  
    Czy na FB jest jakaś grupa do E.24?

Pisze ktoś może teorię o 12?
    bodzio507
    Level 30  
    Tak kolego, ale muszę Cię niestety zmartwić.
    Wszystkie arkusze do końca 2016 roku są oczywiście z kwalifikacji E.24 ale to był zupełnie inny egzamin.
    Do końca 2016 egzamin był z wykonaniem, więc miałeś gotowy układ, w którym było uszkodzenie.
    Należało je zlokalizować i naprawić. Ewentualnie opisać usterkę.
    Od 2017 jest egzamin z dokumentacją, agdzie zamiast gotowego układu mamy schemat i opis uszkodzenia.
    Zupełnie inaczej robi się taki egzamin.

Więc z Twoich zbiorów przydatne są tylko te egzaminy z 2017 roku, które już są na forum.
    Vioner
    Level 12  
    Racja, mój błąd ;)
    Tak, czy inaczej można się zorientować jakich układów spodziewać się na kolejnych egzaminach.
    Mam też zasady oceniania do obu egzaminów z 2017.
    ElektrycznyPan
    Level 10  
    Cześć .Wie ktoś cos już na temat egzaminu ???
    fant102
    Level 10  
    Hehe Praktyka Nie ma opcji :( W szkole zestawy już pewnie są, leżą i czekają na 9 rano :)
    User removed account
    Level 1