Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Odpowiednie sterowanie do ogrzewania pod這gowego.

17 Gru 2017 12:26 1557 8
  • Poziom 8  
    Witam,

mam problem z doborem odpowiedniego sterowania do ogrzewania pod這gowego. Mianowicie mam piec gazowy Vaillant EcoTec Plus. Pod這g闚ka na dw鏂h kondygnacjach, plus grzejniki 3 x w piwnicy, i po jednym na pi皻rze w 豉zience ( drabinka ). Na ka盥 kondygnacj pompka plus rozdzielacz. Po 12 obwod闚 na kondygnacje. Powierzchnia grzania parter ok. 110m2,pi皻ro ok. 140m2. W ka盥ym pokoju zainstalowany termostat pokojowy SIMON BASIC, przy rozdzielaczu si這wniki plus sterownik do pod這g闚ki SALUS KL08. Jest to nowy dom wybudowany rok temu. 圭iania 30cm Porotherm + 15 szarego styropianu, poddasze 15+10 we軟y do szczytu, a pi皻rze w suficie 18cm. Moje do鈍iadczenia je瞠li chodzi o grzanie w domu. Przy nastawie 30 stopniach na piecu i bez pod陰czonych termostat闚, 瘸dnych innych regulator闚 w domu temp. oscylowa豉 w granicach 23-25 stopni. By這 bardzo ciep這. Na dworze temp. spada豉 do -15 stopni w dzie r闚nie na minusie temperatura nie zmienia豉 si. Mieszacze przy rozdzielaczach w skali 1-6 by造 ustawione na 3 na parterze i 4 na pi皻rze. Komfort w pokojach dadz mi termostaty pokojowe. Chodzi mi o zniwelowanie koszt闚 ogrzewania. Piec samoczynnie si wy陰cza w momencie "przegrzania" ( wskakuje blokada za陰czenia palnika ). My郵 nad regulatorem tygodniowym z SALUSa, chcia豚ym na kr鏒kie czasy wy陰cza zezwolenie na grzanie C.W. Regulator pogodowy my郵 瞠 nie jest mi potrzebny gdy krzywa nie musi podnosi zasilania na piecu bo 30 stopni wystarczy na ogrzanie do temperatury, kt鏎a jest za wysoka dla nas. Np. grzanie od godz 00:00-2:30 , 4:00-9:00, 11:00-12:00, 13:30-00:00. My郵, 瞠 rozwa積iej by造 by przerwy robi w grzaniu jak jest cieplej na dworze czyli w dzie. Chcia豚ym us造sze wasze opinie na rozwi您anie tego tematu.
  • Poziom 34  
    Podaj wi璚ej danych odno郾ie twojej instalacji (mo瞠sz za陰czy zdj璚ia lub jaki schemat). Jak jest wykonana instalacja hydrauliczna? Czy masz sprz璕這 hydrauliczne? Czy ka盥y obieg pod這g闚ki ma pomp i mieszacz za sprz璕貫m, czy s to jedynie pompy z uk豉dem mieszaj帷ym przy rozdzielaczach? Zr鏏 dok豉dne zdj璚ia. Piszesz o ustawieniu mieszaczy na 3 i 4 w skali 1-6 - czyli pewnie masz termostatyczne zawory mieszaj帷e przy rozdzielaczach? A jak masz rozwi您ane pod陰czenie grzejnik闚? Jaka osobna pompka do nich? Czy dosta貫 w komplecie z kot貫m regulator Vaillanta? Jak tak, to jaki?
  • Poziom 8  
    Przewody co 10 - 15 cm,(cz窷ciej co 10 cm ) w篹e uk豉dane na 12 cm warstwie styropianu (z aluminiow folia) do rozdzielaczy rurki miedziane, sprz璕豉 raczej nie ma ( napisze popo逝dniu na 100%), do ka盥ego rozdzielacza, na ka盥ej kondygnacji jest pompka plus uk豉d mieszaj帷y. Grzejniki bezpo鈔ednio wpi皻e do instalacji bez pompki. Nie dosta貫m 瘸dnego regulatora od Vaillanta. Zdj璚ia porobi i wstawi dzisiaj.
  • Poziom 34  
    A jak ci grzej grzejniki? Jak na kotle ustawisz 30蚓 to grzejniki pewnie ledwo ciep貫? A co z grzejnikami gdy na zewn徠rz temp. rz璠u -10/-15/-20蚓?
  • Poziom 8  
    Grzejniki czu 瞠 s ciep貫 przy 30 stopniach, lecz nie gor帷e, ale czu 瞠 w pomieszczeniu jest cieplej jak w innych pomieszczeniach w piwnicy, gdzie ich nie ma i jest to dla mnie wystarczaj帷e.
  • Poziom 34  
    No w豉郾ie. Bo trzeba o tym pami皻a, 瞠 jak na kotle trzymasz sta陰 temp. to tak b璠ziesz mia na grzejnikach :idea:

Czekam na dalsze info o instalacji.
  • Poziom 34  
    Na razie do puki nie b璠ziesz mia zamontowanych si這wnik闚 i listw steruj帷ych Salus KL08, to nie b璠ziesz mia mo磧iwo軼i czasowego sterowania grzaniem, oraz mo磧iwo軼i blokowania pracy kot豉. Dopiero po zamontowaniu listw b璠ziesz m鏬 podpi望 w szereg wyj軼ia steruj帷e od nich do 廝鏚豉 ciep豉, czyli kot豉. Je郵i listwy nie b璠 mia造 sygna逝 do grzania z termostat闚 pomieszczeniowych to blokuj prac kot豉. Jak pojawia si zapotrzebowanie na ciep這, to kocio si w陰cza. Teraz niestety kocio musi chodzi jak do tej pory.
    Je郵i chcesz sterowa przedzia豉mi czasowymi na zasobnik CWU to niestety musisz do這篡 regulator pogodowy Vaillanta. W tej chwili s dost瘼ne: CalorMatic 450 lub MultiMatic 700. One maj mo磧iwo嗆 zaprogramowania przedzia堯w czasowych w kt鏎ych kocio ma pilnowa CWU. Ale ja jestem zwolennikiem dost瘼no軼i c.w. przez 24h/dob. Je郵i masz zasobnik Vaillanta to one nie maj du篡ch strat energii.
  • Poziom 8  
    Mam aktualnie podlaczony sterownik tygodniowy bezprzowodowy SALUSA do kot豉 ktorym moge czasowo sterowac piecem wlacz wylacz, plus jak nie mam termostatow w pokojach pod陰czonych utrzymuje mi zadana temperatura. W mojej opinii pogodowka z Vaillanta jest mi nie potrzebna. Zeszlismy troche z tematu, a wiec ponawiam pytanie. Czy ktos sterowal podobnie piecem i czy wylaczanie pieca na krotkie odcinki czasu jest dobrym pomyslem.