Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kolumn na starych STX-ach.

Przjaciel 17 Gru 2017 12:33 336 3
  • #1 17 Gru 2017 12:33
    Przjaciel
    Poziom 9  

Witam!
    Ostatnio nabyłem cztery stare głośniki STX-a, modele na plastikowych koszach. Są to 2x STX GDN 30-100-8 regenerowane na membranie od Tonsil GDN 30/80 i 2x STX GDM 16-80-8 regenerowane na membranie od Tonsil GDM 16/80/3. Wszystkie głośniki to model z koszem otwartym. Chciałbym wykonać na nich kolumny, które służyły by mi w domu, ale nadały by się też okazjonalnie na imprezy. Nie znalazłem.w internecie informacji na temat tych głośników, więc pytam tutaj, może ktoś coś o nich wie (choć wiem że teraz to są składaki). W jakiej pojemności komorach i jakiego typu (BR/Closet) je zastosować? Jaki głośnik wysokotonowy byście do tego polecili? Nie musi być wysokiej jakości. Coś klasy GDWK 9/40 mi wystarcza. :) Jakie cięcia zwrotnicy były by dobre? (Częstotliwości/nachylenia) Wiem że najrzetelniejsze było by wykonanie pomiarów nowych parametrów, ale nie mam takiej możliwości.
    Z góry dziękuje z a wszelką pomoc.
    Pozdrawiam Michał.

0 3
  • #2 19 Gru 2017 18:12
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Ten niskotonowy nie miał za dobrych opinii z tego co pamiętam. Wsadził bym go do obudowy zamkniętej 40-50L. Co do zwrotnicy to chyba musisz poszukać jakieś uniwersalnej (wiem że to zło, ale jak nie masz innych możliwości), w wersji ekonomicznej niski pełnym pasmem, a średniak i GDWK przez stosowne kondensatory.

0
  • #3 19 Gru 2017 18:39
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

goraj krzysztof napisał:
    Ten niskotonowy nie miał za dobrych opinii z tego co pamiętam.
    Ale mowa o oryginale. W tym wypadku nawet do oryginału mu daleko...
    Przjaciel napisał:
    regenerowane na membranie od Tonsil
    Jakie toto ma obecnie parametry ? To jedna wielka niewiadoma, podobnie jak niewiadomą jest do jakiej obudowy można (o ile w ogóle) toto zaaplikować.
    Innym problemem jest że Autor chciałby mieć kolumny uniwersalne:

Przjaciel napisał:
    kolumny, które służyły by mi w domu, ale nadały by się też okazjonalnie na imprezy
    ...a to jest nie możliwe.

Podsumowując; Pomysł do bani. Nikt na świecie nie wie, czy w ogóle coś z tych głośników da się zrobić. Jak masz i czas i umiejętności (możliwości również) możesz co najwyżej pokusić się na zbudowanie stanowiska pomiarowego dla przebadania tych hybryd i wyznaczeniu charakterystyk, i parametrów TS.
    Moim zdaniem jednak; to skórka za wyprawkę.

0
  • #4 19 Gru 2017 18:59
    vodiczka
    Poziom 42  

398216 Usunięty napisał:
    ...a to jest nie możliwe.
    Zależy jaka duża impreza. :)

0