Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanyo ja224 + tp240 - Cisza w głośnikach

17 Gru 2017 14:48 300 3
  • Poziom 9  
    Witam po wielu latach chciałem reaktywować starą wieżę Sanyo.
    M.in wzmacniacz ja224 oraz gramofon tp240
    Pokusilem się o wymianę igły, gdyz stara była złamana, pospinałem kable i nic.

Powiem tak : cinche z gramofonu są podpięte do wzmacniacza pod phono, jest jeszcze uziemienie z gramofonu ale nie wiem gdzie miałbym go podpiąć i nie wiem czy ma to znaczenie.
    Kiedyś grało to pięknie, nie wiem tylko w jakiej konfiguracji były podpięte kable.
    Teraz po załadowaniu płyty słychać bardzo cichy dźwięk(nawet utwór) tak jakby spod igły. Natomiast po rozkręceniu wzmacniacza na max. słychać ledwo w głośnikach.

Może ma ktoś podobny zestaw i jest w stanie podać jak ma podpięte kable, chyba że nie ma to znaczenia.
    Dodam także że tuner, cd, nawet magnetofon na wzmacniaczu działa
    Jakieś sugestie?? Byłbym wdzięczny
  • Poziom 43  
    Po pierwsze sprawdź czy jest połączenie pomiędzy kontaktami wkładki a wtyczkami kabla gramofonu.
    Jeżeli jest OK. Sprawdź sam przedwzmacniacz gramofonowy - poczynając od gniazd (czy nie ma zimnych lutów itp). Schemat gramofonu jest tak prosty jak budowa cepa, więc jeśli talerz się kręci z odpowiednią prędkością to w grę wchodzić może tylko przerwa połączeń pomiędzy wkładką a wyjściem z przedwzmacniacza korekcyjnego. Sam przełącznik jest ok?
  • Poziom 9  
    Tak jak pisałem talerz kręci się normalnie i słychać muzykę tak jakby spod igły bardzo cicho.
    Wymieniałem tylko igłę, wkładki nie ruszałem, ale podążę tropem i rozbiorę całą wkładkę, skoro tu może być przyczyna.

Proszę powiedzieć na schemacie tp240 jaki numer ma tzw. przedwzmacniacz?
    I za co odpowiada tam bezpiecznik (wygląda na cały) który tam znalazłem
  • Poziom 43  
    jarek_ol napisał:
    słychać muzykę tak jakby spod igły bardzo cicho
    Zupełnie normalne zjawisko.
    jarek_ol napisał:
    rozbiorę całą wkładkę
    A kto Ci kazał wkladkę rozbierać? Miałeś sprawdzić (omomierzem najlepiej) czy masz przejście pomiędzy stykami w ramieniu a wtyczkami.
    jarek_ol napisał:
    jaki numer ma tzw. przedwzmacniacz?
    A gdzie jest napisane PHONO? Ten wzmacniacz operacyjny plus kilkanaście elementów wokół tworzy przedwzmacniacz korekcyjny. Sprawdź zasilanie tego WO - oczywiście mierzysz napięcie stałe względem masy (masą może być np. "obrączka" gniazd czincz).