Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sanyo ja224 + tp240 - Cisza w głośnikach

jarek_ol 17 Dec 2017 14:48 372 3
    jarek_ol
    Level 10  
    Witam po wielu latach chciałem reaktywować starą wieżę Sanyo.
    M.in wzmacniacz ja224 oraz gramofon tp240
    Pokusilem się o wymianę igły, gdyz stara była złamana, pospinałem kable i nic.

Powiem tak : cinche z gramofonu są podpięte do wzmacniacza pod phono, jest jeszcze uziemienie z gramofonu ale nie wiem gdzie miałbym go podpiąć i nie wiem czy ma to znaczenie.
    Kiedyś grało to pięknie, nie wiem tylko w jakiej konfiguracji były podpięte kable.
    Teraz po załadowaniu płyty słychać bardzo cichy dźwięk(nawet utwór) tak jakby spod igły. Natomiast po rozkręceniu wzmacniacza na max. słychać ledwo w głośnikach.

Może ma ktoś podobny zestaw i jest w stanie podać jak ma podpięte kable, chyba że nie ma to znaczenia.
    Dodam także że tuner, cd, nawet magnetofon na wzmacniaczu działa
    Jakieś sugestie?? Byłbym wdzięczny
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Po pierwsze sprawdź czy jest połączenie pomiędzy kontaktami wkładki a wtyczkami kabla gramofonu.
    Jeżeli jest OK. Sprawdź sam przedwzmacniacz gramofonowy - poczynając od gniazd (czy nie ma zimnych lutów itp). Schemat gramofonu jest tak prosty jak budowa cepa, więc jeśli talerz się kręci z odpowiednią prędkością to w grę wchodzić może tylko przerwa połączeń pomiędzy wkładką a wyjściem z przedwzmacniacza korekcyjnego. Sam przełącznik jest ok?
    jarek_ol
    Level 10  
    Tak jak pisałem talerz kręci się normalnie i słychać muzykę tak jakby spod igły bardzo cicho.
    Wymieniałem tylko igłę, wkładki nie ruszałem, ale podążę tropem i rozbiorę całą wkładkę, skoro tu może być przyczyna.

Proszę powiedzieć na schemacie tp240 jaki numer ma tzw. przedwzmacniacz?
    I za co odpowiada tam bezpiecznik (wygląda na cały) który tam znalazłem
    398216 Usunięty
    Level 43  
    jarek_ol wrote:
    słychać muzykę tak jakby spod igły bardzo cicho
    Zupełnie normalne zjawisko.
    jarek_ol wrote:
    rozbiorę całą wkładkę
    A kto Ci kazał wkladkę rozbierać? Miałeś sprawdzić (omomierzem najlepiej) czy masz przejście pomiędzy stykami w ramieniu a wtyczkami.
    jarek_ol wrote:
    jaki numer ma tzw. przedwzmacniacz?
    A gdzie jest napisane PHONO? Ten wzmacniacz operacyjny plus kilkanaście elementów wokół tworzy przedwzmacniacz korekcyjny. Sprawdź zasilanie tego WO - oczywiście mierzysz napięcie stałe względem masy (masą może być np. "obrączka" gniazd czincz).