Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

fiat seicento 900 - bardzo słabe ogrzewanie

ERESZEK 17 Dec 2017 15:45 6570 16
    ERESZEK
    Level 6  
    Witam mam problem w swoim niedawno zakupionym seicento 900.Słabo grzeje na postoju jak odpalę to nic nie grzeje tylko jak jadę na wyokich obrotach grzeje średnio jak tylko stanę na światłach lub w korku ogrzewania nie ma.Wymieniłem już termostat i nagrzewnicę i nadal to samo
    radek778
    Level 9  
    A na pewno masz ją dobrze odpowietrzoną ??
    headshot
    Level 20  
    A zawór do nagrzewnicy ? Sprawny ? otwiera przepływ ?
    ERESZEK
    Level 6  
    Tak odpowietrzałem kilka razy według zaleceń ale nadal nic nie którzy sugerują że to może być pompa wody że jest słaba i nie potrafi pompować na niskich obrotach sam już nie wiem co to może być

Dodano po 59 [sekundy]:

Nagrzewnicę kupiłem nową z nowym zaworem
    g107r
    Level 40  
    No bo tak piszesz jakby pompa słabo tłoczyła.
    Wystarczająco dużo ciepłej cieczy dopływa do nagrzewnicy ? Nie ma korka w jej zasilaniu ?
    ERESZEK
    Level 6  
    jak ogrzewanie działa jak jade i mam ustawiony nawiew na pierwszej kresce to grzeje jak przestawie na wieksza koc grzania to ogrzewanie siada

Dodano po 4 [minuty]:

jak ogrzewanie działa jak jade i mam ustawiony nawiew na pierwszej kresce to grzeje jak przestawie na wieksza moc grzania to ogrzewanie siada
    kierbedz4
    Level 36  
    Przysłoń chłodnicę.W Sejczento nie przewidziano przysłonienia chłodnicy.W CC900 taką przysłonę przewidziano i jest na okres zimowy zakładana po zdjęciu przedniej tablicy rejestracyjnej,montażu przysłony i ponownym montażu tablicy i u mnie właśnie tą przysłoną zamontowaną w zderzaku jest zasłonięte połowa wlotu powietrza na chłodnicę.W swoim CC900 dokonałem przeróbko montując wskażnik temperatury wskazówkowy i w zimie po osłonięciu chłodnicy temperatura czynnika chłodzącego w chłodnicy w trakcie jazdy utrzymuje się na poziomie 80 st
    ERESZEK
    Level 6  
    Czyli założyć tekturę na chłodnicę z przodu ?
    zdzichra
    Level 30  
    Sprawdź czy masz sprawny termostat bo jeśli jest uszkodzony (otwarty na stałe lub tylko na stałe uchylony) powoduje nie tylko kiepskie ogrzewanie ale też silnik jest nie dogrzany co nie jest dla niego zdrowe. Przysłanianie chłodnicy(przy uszkodzonym termostacie) to półśrodek i partyzantka
    ERESZEK
    Level 6  
    termostat założyłem nowy
    zdzichra
    Level 30  
    Rozumiem ale sprawdź go może trafiłeś bubla.Jak jest sprawny to już tylko przysłonięcie.
    ERESZEK
    Level 6  
    ok jutro spróbuję przysłonić chłodnicę napiszę czy pomogło
    g107r
    Level 40  
    Eee, na serio z tym przesłanianiem ?
    Ktoś niedawno zapytał " a skąd wiecie jaka jest rzeczywista temperatura silnika ?"
    @ERESZEK OSTROŻNIE z tym
    ERESZEK wrote:
    Słabo grzeje na postoju jak odpalę to nic nie grzeje tylko jak jadę na wyokich obrotach grzeje średnio jak tylko stanę na światłach lub w korku ogrzewania nie ma.

I czy ja czegoś nie zrozumiałem ?
    Na postoju nie grzeje, ale jadąc tak ? Po choinkę ten karton ?
    ERESZEK
    Level 6  
    No własnie nie wiem po co karton skoro jak jadę to grzeje fakt że jak ogrzewanie dam na większą moc to zanika ogrzewanie jak przestawię na mniejszą siłę nawiewu to nagrzewanie wraca szału z ciepłem nie ma.Na postoju ogrzewanie nie działa.
    zdzichra
    Level 30  
    W układzie chłodzenia powinno być odpowiednie ciśnienie żeby płyn odpowiednio szybko krążył.Możesz mieć nieszczelny korek lub zmniejszoną wydajność pompy płynu chłodniczego.
    ERESZEK
    Level 6  
    W układzie chłodzenia powinno być odpowiednie ciśnienie żeby płyn odpowiednio szybko krążył.Możesz mieć nieszczelny korek lub zmniejszoną wydajność pompy płynu chłodniczego.

czyli wymienić korek od zbiorniczka wyrównawczego a jak to nie może to pompę wody ?
    zdzichra
    Level 30  
    Korek to tańsza wersja i szybsza.Gdzieś babol być musi tylko szkoda tak wymieniać po kolei bo pół auta można wymienić.