Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE55MU6172 - audio, 4K, internet

greyfoxx123 17 Gru 2017 15:46 2334 10
  • #1 17 Gru 2017 15:46
    greyfoxx123
    Poziom 3  

Hej. Mam kilka problemów z nowym telewizorem, nie znam się niestety na tym kompletnie (nigdy nie miałem TV, a i ten nie jest mój). Zdaję sobie sprawę, że może nie do wszystkich problemów ten dział jest odpowiedni, ale nie chcę zakładać kilka tematów.
    1. Internet - po wyszukaniu i wybraniu sieci WiFi, wpisaniu hasła, wyskakuje komunikat, że połączono z siecią lokalną, ale nie z internetem. Można ustawić ręcznie ip czy dns, ale nie wiem, co miałbym tam sam zmienić. Wymienione są adres mac, ip, brama, dns, maska podsieci.

2. Audio - obecnie jedyne źródło dźwięku to telewizor, ale przydałoby się coś bardziej "wydajnego". Posiadam głośniki (2+subwoofer) od już trochę starej wieży (tylko 15-letniej :P), ale nie mam pojęcia, jak je podłączyć. Metodą prób i błędów niestety nic nie dało (właściwie głównie próba żółty-żółty przejściówka oraz czerwony+bialy). Nie wiem, czy da się coś ogarnąć z obecnych kabli, czy trzeba by było coś dokupić (lub zwyczajnie się nie da).
    Samsung UE55MU6172 - audio, 4K, internetSamsung UE55MU6172 - audio, 4K, internetSamsung UE55MU6172 - audio, 4K, internet
    Na zdjęciu widzimy... co widzimy, kable od wieży to te 2 :P oraz TV

3. Próbowałem podłączyć swój komputer(tzn. podłączyłem) i ustawić rozdzielczość 4K w systemie oraz w jakiejś grze, jednak w obu przypadkach nadal najwyższa rozdzielczość do ustawienia, to 1080p (grafika - gtx 1060). Pierwsze, co mi przyszło na myśl, to że trzeba kabel HDMI 2.0, jednak po zapytaniu wujka pierwsze wyniki - absolutnie nie ma to znaczenia i każdy kabel HDMI poradzi sobie z takimi rzeczami, jak 4K czy HDR. Na jakimś forum później przeczytałem znowu, że trzeba 2.0. A może chodzi o coś innego? Jak to jest?

0 10
  • Pomocny post
    #2 17 Gru 2017 18:01
    762302
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 17 Gru 2017 19:00
    greyfoxx123
    Poziom 3  

Hm. Tak, jak napisałem, próbowałem tą żółtą przejściówkę i podłączyć do niej kable od głośników, po wszystkim na tv ustawiłem zewnętrzne źródło dźwięku, jak napisałeś, ale nic z tego, dźwięku ani jakichkolwiek ustawień brak. Zwykłego wejścia na słuchawki też nie ma. Wszystkie, jakie są w telewizorze, umieściłem na zdjęciach.

0
  • #4 17 Gru 2017 19:12
    762302
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 17 Gru 2017 19:35
    greyfoxx123
    Poziom 3  

Wiem, zorientowałem się o tym już wcześniej, ale musiałem spróbować :D Zdaję sobie sprawę, że jedyną opcją jest digital audio out, ale jak rozwiązać ten problem? Jakaś przejściówka?

0
  • #7 18 Gru 2017 14:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

greyfoxx123 napisał:
    po wyszukaniu i wybraniu sieci WiFi, wpisaniu hasła, wyskakuje komunikat, że połączono z siecią lokalną, ale nie z internetem.

Tv jest w ogóle w zasięgu sieci wifi?
    Skan otoczenia sieciowego InSSIDerem v2/Home i tu wstawić wynik pomiaru.

0
  • #8 18 Gru 2017 17:06
    greyfoxx123
    Poziom 3  

Tak, jest, zapomniałem napisać, że pozostałe problemy są już rozwiązane. Jeżeli chodzi o internet, to "samo się naprawiło" - połączyłem najpierw z hotspotem z mojego smartfona i działał, następnie wróciłem do wifi z routera i nagle też działało.
    4k przez zewnętrzne źródło lecące przez HDMI też niemal 100%, że potrzebny będzie kabel hdmi 2.0.

Audio zostaje nadal problemem. Trzeba więc konwerter, jednak szukałem tych konwerterów już zanim napisałem tutaj temat, ale wydaje mi się, że są one jakby w drugą stronę... Wątpię, żeby konwertowały w obie? To znaczy na cinach jest output, a na digital input. Chyba, że jakoś źle to się u mnie w mózgu układa. Mógłby ktoś podać taki konwerter, który jest dobry? Tzn. 2 wejście cinche z głośników na 1 digital do telewizora. Przy okazji najtańszy, bo pewnie z droższych, to będą droższe, niż te głośniki :p

0
  • Pomocny post
    #9 18 Gru 2017 17:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

greyfoxx123 napisał:
    To znaczy na cinach jest output, a na digital input

Na digital sygnał audio wchodzi a na chinchach wychodzi.
    greyfoxx123 napisał:
    Przy okazji najtańszy

Te najtańsze z natury nie mają nazwy - jak np. ten z allegro aukcja nr 6015670452 (szukaj jego pokroju).
    Z droższych FiiO D3/D7.

0
  • #10 20 Gru 2017 17:45
    greyfoxx123
    Poziom 3  

Przymierzam się już do zakupu, ponieważ wszystkie pozostałe problemy są już rozwiązane, a i jedynym wyjściem z audio jest ten konwerter. Chcę się upewnić, co do urządzenia. Podałeś mi @KOCUREK1970 , jako najtańszy konwerter za 60 zł, czy taki, jak 6781804978 (allegro) byłby nieodpowiedni/za słaby/ryzykowny, czy jak? Ponieważ wygląda tak samo, tylko jeszcze taniej - ale może lepiej wziąć ten droższy, nie wiem. Ten akurat nie posiada w zestawie kabla optycznego, ale są inne również tańsze z takim kablem w zestawie.
    Poza tym wciąż mam wątpliwości, czy to na 100% będzie działać, więc jakby ktoś mnie upewnił, to byłoby świetnie :P TV - digital out, głośniki - cinche.

0
  • #11 20 Gru 2017 17:52
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

greyfoxx123 napisał:
    są inne również tańsze z takim kablem w zestawie.

Policz ile Cię będzie kosztowało skompletowanie takiego "zestawu" i policz który wariant się bardziej opłaca.
    greyfoxx123 napisał:
    Poza tym wciąż mam wątpliwości, czy to na 100% będzie działać

Kupuj i ciesz się z zakupu - będzie działać.

0