Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor komputerowy na TV?

Adriano42 17 Gru 2017 19:17 309 14
  • #1 17 Gru 2017 19:17
    Adriano42
    Poziom 3  

Cześć, ostatnio wziąłem sobie telefon + telewizję, ale mój telewizor się zepsuł. Mam komputer, a wraz z nim monitor BENQ Senseye+photo, który ma wejście VGA.

Mam pytanie czy da radę kablem VGA-HDMI podłączyć dekoder CP (dekoder HD 5500s) tak aby obraz i dźwięk można było odbierać na monitorze? Może być wymagany włączony komputer, nie będzie to problemem, chciałbym aby póki co móc korzystać z telewizji także na monitorze od komputera, jeśli byłaby taka lub inna (jak najtańsza) metoda to prosiłbym o jakiś poradnik. Z góry dziękuje.

0 14
  • #4 17 Gru 2017 21:40
    nomudrek
    Poziom 27  

Konwerter z linku ma wyjście audio więc przekaże dźwięk kablem mini jack jakim łączy się wejście audio monitora z kartą dźwiękową komputera.

0
  • #5 17 Gru 2017 21:44
    Adriano42
    Poziom 3  

Jak sprawdzić czy monitor posiada głośniki? Jest to monitor BENQ Senseye Photo, model: ET-0008-NA, wyprodukowany w 2008 roku.

Co należy zrobić, dokupić do niego aby uzyskać możliwość oglądania telewizji przy jego pomocy?

0
  • #6 17 Gru 2017 22:36
    nomudrek
    Poziom 27  

Z tego co udało się znaleźć ten monitor nie posiada głośników, więc do odtwarzania dźwięku trzeba by użyć np. wieżę, zestaw głośników komputerowych podłączonych do konwertera, do którego podałem link.

0
  • #7 17 Gru 2017 22:40
    Adriano42
    Poziom 3  

Okej, a niema nic tańszego? Tak średnio dosyć opłaca się wydawać 70 zł + koszt dostawy na tenże kabel. Sytuacja przejściowa na miesiąc, może dwa, więc nie bardzo widzę sens kupowania tak drogiego kabelka, jeśli byłaby możliwość wyrwania czegoś tańszego?

0
  • #9 17 Gru 2017 22:46
    Adriano42
    Poziom 3  

Rozumiem, czyli nic taniej nie uda się wyrwać. A to na pewno zadziała? Mam głośniki do komputera, więc w sumie mogę ich użyć jako urządzenia audio, które podłącze do tego konwertera, więc w ostateczności już przeboleje ten wydatek.

A działać będzie w porządku, korzystaliście? Da się normalnie oglądać, czy będzie kulała jakość?

0
  • #11 17 Gru 2017 22:50
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 28  

W tej chwili na OLX jest około 100 ogłoszeń "oddam za darmo TV"
    CRT w większości = ciężkie.

0
  • #12 17 Gru 2017 23:08
    Adriano42
    Poziom 3  

Włodzimierz Wojtiuk, jasne, są, ale praktycznie każdy oferuje tylko i wyłącznie odbiór osobisty (nawet kontaktowałem się z kilkoma osobami w tej sprawie), a dojazd 150 km, czy nawet więcej nie ma najmniejszego sensu bo nie zwróci mi się to w żaden sposób na benzynie.

0
  • #13 17 Gru 2017 23:30
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 28  

Adriano42 napisał:
    Włodzimierz Wojtiuk, jasne, są, ale praktycznie każdy oferuje tylko i wyłącznie odbiór osobisty,

No to raczej oczywiste.
    Widocznie mieszkasz w okolicy podobnej do mojej p.t. "Nic za darmo!"
    ;-)

0
  • #14 17 Gru 2017 23:33
    Adriano42
    Poziom 3  

Tak, to by się zgadzało. No nic jutro z rana chyba zamówię sobie VGA HDMI + AUDIO i póki co z tego rozwiązania będę korzystał.

Ogólnie oferowalem zwrot kosztu wysyłki + za fatyge jakąś dobrą kawę czy coś mocniejszego ale chyba ludzie nie lubią się fatygowac :D

0
  • #15 20 Gru 2017 18:05
    Zenek
    Poziom 30  

Po co taki drogi link z x-komu wsadzać.... te ceny były dawno temu, sam kupowałem za 50 zł jakieś 5-6 lat temu. Teraz chińczycy przyłożyli się do produkcji i za 15 zł (z wysyłką!) "wyrwiesz" taki adapter na alledrogo, wysyłka z Gdańska. Na parę miesięcy jak znalazł. Do tego mam podłączony kabelkiem głośniczek bluetooth z akumulatorem, za 12 zł kupiony :). P/s jak najbardziej da się oglądać,

0