Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrzewnica AGP-50/M1 - awaria sterowania.

kujan 17 Gru 2017 18:44 558 7
  • #1 17 Gru 2017 18:44
    kujan
    Poziom 9  

Witam, podłączę się pod temat bo mam nagrzewnicę AGP-50/M1 r.prod. 1982 teoretycznie na "chodzie" tzn jak trzymam przyciski to grzeje. Po zluzowaniu nie ma podtrzymania cyklu pracy. Nie mam schematu elektrycznego jak również nie bardzo wiem co to za urządzenie małe okrągłe zamontowane przy palniku - na załączonym zdjęciu (160454). Przekaźniki są sprawdzone po podłączeniu na "boku". Pozdrawiam.

0 7
  • Relpol
  • #2 17 Gru 2017 23:19
    mychaj
    Poziom 30  

Fotokomórka? Podtrzymuje pracę palnika tzn. musi widzieć płomień.

0
  • #3 21 Gru 2017 21:24
    kujan
    Poziom 9  

Dziękuję. Jaka jest możliwość i gdzie można zakupić taki element. Może jest możliwość zastosować zamiennik. Jak na listwie łączeniowej zrobiłem mostek to nagrzewnica "chodziła" więc ten element jest uszkodzony. Pozdrawiam :D

0
  • Relpol
  • #4 22 Gru 2017 07:25
    mychaj
    Poziom 30  

Ooo, do takiego zabytku będzie ciężko z oryginałem, kumaty elektronik może coś wykombinuje jako zamiennik np. takie coś: fotokomórka + do tego układ wykonawczy aby sterowała przekaźnikiem.

0
  • #5 22 Gru 2017 16:54
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

kujan napisał:
    i gdzie można zakupić taki element.

A jak on wygląda? Zdjęcia mogły by coś dać.

0
  • #6 22 Gru 2017 20:00
    mychaj
    Poziom 30  

Na 5 zdjęciu - na jakie napięcie jest sterowanie tego zabytku?
    Może ta fotokomórka jest rozbieralna, wcześniej elementy tak produkowali - jednorazowość od niedawna jest w modzie :-)

0
  • #8 22 Gru 2017 20:42
    mychaj
    Poziom 30  

Fotokomórek tak , ale większość z nich współpracuje z układami elektronicznymi dedykowanymi lub sterownikami (Satronic, Landis, Honeywell itp.) na niskich napięciach, a za bardzo nie wiem jak rozwiązano sterowanie w tej AGP bo na zdjęciu jest tylko stycznik TSM, przekaźnik i pulpit z przyciskami i lampkami które za niedługo będzie można zobaczyć w muzeum.

0