Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki/Liana I - Lokalizacja i schemat sterownika centralnego zamka Suzuki Liana

17 Gru 2017 23:02 1617 2
  • Poziom 3  
    Cześć, szukam w aucie lokalizacji sterownika centralnego zamka aby podlaczyc modul sterujacy na pilota.

Gdzieś znalazłem, że jest obok kolumny kierownicy - załączam zdjęcie po zdjęciu osłony - proszę o informację czy to może być to (coś mi to nijak nie wygląda na sterownik):

Suzuki/Liana I - Lokalizacja i schemat sterownika centralnego zamka Suzuki Liana[/url]

bo poniżej to same złączki widzę:

\Suzuki/Liana I - Lokalizacja i schemat sterownika centralnego zamka Suzuki Liana[/url]
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Nie potrzebujesz szukać żadnego modułu.
    Podłącz sterowanie impulsami masy do przewodu brązowo/białego pin nr.14 (zamknij) i do
    niebiesko/pomarańczowego pin nr. 16 (otwórz), umieszczonych w 18-to pinowym, białym
    złączu, pod deską rozdzielczą, po stronie kierowcy, z tyłu skrzynki bezpieczników.
  • Poziom 3  
    dziękuję CameR.

Szukałem złącza aż udało mi się znaleźć sam sterownik :). Jest przytwierdzony na ścianie bocznej po stronie kierowcy, niewidoczny nawet po zdjęciu osłony pod kierownicą, na wysokości skrzynki bezpieczników, ale zupełnie zasłonięty przez inne kable, tak że trzeba się sporo nagimnastykować aby wsadzić tam głowę, zobaczyć co i jak i go dosięgnąć i wyjąć złącze.

W złączu jest zarówno - i +, jak i kable o których pisał CameR, tak że rzeczywiście wystarczy się wpiąć w złącze i hula. Co prawda nie wpiąłem się w niebiesko-pomarańczowy bo były dwa w złączu, tylko w brązowy i biało-brązowy (sciągałem instrukcję serwisową, szkoda, że złącza nie są pooznaczane jak w instrukcji), ale też działa :).

Dzięki jeszcze raz!