Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-TA308 - po zaniku zasilania nie działają telefony systemowe

ajotek 17 Gru 2017 23:40 420 4
  • #1 17 Gru 2017 23:40
    ajotek
    Poziom 9  

Witam,
    Mam Panasonic KX-TA308 plus 3 x Panasonic KX-T7030 i kilka zwyczajnych aparatów. Do wczoraj było OK.
    Od wczoraj po kilkukrotnym zaniku zasilania (normalne wyłączenie, bez żadnego awaryjnego przepięcia) nie działa żaden z telefonów systemowych (nic się nie świeci, w słuchawce głucho). Inne aparaty działają; centrala łączy, dzwoni, pamięta program.
    Gdzie mam szukać usterki?
    Wygląda na brak zasilania telefonów systemowych, jak to sprawdzić?

0 4
  • #2 18 Gru 2017 04:22
    razdwawa
    Poziom 12  

a SOI1 ;) próbowałeś? Czyli wyłącz zasilanie wtyczką i po 30 sek włącz. Jak nie zadziała to to samo zrób bez wpiętych wtyczek nr wewnętrznych. sprawdź zasilanie na zewnętrznych pinach bez telefonów czy masz, jak nie to zasilacz jak tak to szukaj zwarcia w instalacji.

0
  • #3 18 Gru 2017 22:20
    ajotek
    Poziom 9  

Odłączyłem kabel od jednego z systemowych. Napięcia na zewnętrznych nie ma, na wewnętrznych ok.25V

0
  • Pomocny post
    #4 20 Gru 2017 13:34
    razdwawa
    Poziom 12  

Wyłącz wszystkie rj-tki i zrestartuj centralę, włącz na krótkim kablu jeden port lokalnie i zobacz. Jak nie będzie napięcia na zewnętrznych to zasilacz lub płyta, jak będzie to zwarcie na kablu i wychwycisz wpinając rj po kolei i szukając...

0
  • #5 21 Gru 2017 14:46
    ajotek
    Poziom 9  

Zadziałało. Wypięcie RJ i wyłączenie zasilania. Po ponownym załączeniu wszystko wróciło do normy.

0