Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G - Astra G - gdy włączę radio nie działaja szyby

18 Gru 2017 17:18 768 11
  • Poziom 4  
    Mam problem w Astrze g, polega on na tym, że gdy włączę radio przestają działać szyby elektryczne (radio się włącza, ale "nie gra") gdy radio wyłączę szyby działają normalnie, gdy włączę tubę również słychać z niej bas, ale muzyki nie.

Podłączałem inne radio i jest to samo, może któryś kabelek powoduje zwarcie?

Podpowiedź?
  • Poziom 4  
    Klemy dobrze łączą
  • Poziom 41  
    Przepusty do sprawdzenia,miernikiem przy radiu zobacz ktory dokładnie.
  • Poziom 4  
    Jakie przepusty? Jak to zrobić?
  • Poziom 36  
    rick1414 napisał:
    Jakie przepusty?

Przelotki między drzwiami a nadwoziem.
  • Poziom 4  
    na dziś problem wygląda tak:
    pogrzebałem nieco w kablach za radiem, poruszałem nimi i rano jak jechałem do roboty to normalnie zaczęło wszystko działać , muzyka grała szyby działały

gdy wróciłem z pracy radio się włącza , szyby działają ale z radia nie wydobywa się żaden głos
  • Poziom 25  
    Przelotki gumowe do tylnych drzwi . Wewnątrz przelotek połamane/zwarte przewody.Naprawić i tyle .:D
  • Poziom 4  
    a teraz pytanko nieco inne

jak wypiac wiązke kabli w przednich drzwiach chodzi o te miedzy drzwiami a karoserią, wypiął bym je zeby ściągnąc te gumy i sprawdzić kabelki :)

Dodano po 13 [godziny]:

Dobra panowie i panie mamy postępy

Kable w tym przelocie sprawdziłem i są ok
    Postępy bo: radio i szyby razem działają lecz ,radio po włączeniu nie gra
  • Poziom 25  
    [quote="rick1414"]a teraz pytanko nieco inne

jak wypiac wiązke kabli w przednich drzwiach chodzi o te miedzy drzwiami a karoserią, wypiął bym je zeby ściągnąc te gumy i sprawdzić kabelki :)

To "niebieskie" wciskasz i wyciągasz wtyk :D .
    Sprawdziłeś po obu stronach ? ,bo to radio nie będzie grało , jak będzie zwarcie na przewodach do głośników.
  • Poziom 4  
    Sprawdzałem i kable są ok
  • Moderator Samochody
    Miernik do ręki i sprawdź, które kable do głośnika mają zwarcie do masy (lub między sobą)