Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemik z regulacją głośności

18 Gru 2017 17:53 375 5
 • Poziom 2  
  Witam. Jak napisałem w tytule mam mały problemik. Posiadam subwoofer aktywny bez regulacji głośności, który po podłączeniu do mojego radia buczy i gra bardzo głośno. Próbowałem regulować jego głośność za pomocą tranzystora sterowanego sygnałem pwm z arduino ,ale na głośniku usłyszałem tylko burczenie przeplatane muzyką. Jeśli ktoś wie jak zapobiec moim problemom proszę o pomoc.
 • Poziom 33  
  Tranzystor sterowany Arduino...aż si boję zapytać skąd kolega zdobył schemat tej konstrukcji. Czy mógł by się kolega z nami nim podzielić...będzie łatwiej nam udzielić jakiejś rady.
 • Poziom 2  
  Widziałem film u elektroprzewodnika podłączyłem tranzystor 10kohm do pinu 9 i tranzystora
 • Poziom 33  
  Ale mnie chodzi o kompletny schemat...nie tylko gdzie była podłączona baza tranzystora ale gdzie był podłączony kolektor i emiter. Gdzie było wejście sygnału gdzie wyjście. Do tego właśnie jest schemat by nie opisywać a narysować.
 • Poziom 18  
  Najprostsze sterowanie głośnością przez mikrokontroler to w tej chwili co mi przychodzi na myśl to fotorezystor w układzie dzielnika. Całość wstawiasz w torze audio. Naświetlając go np. zieloną LED otrzymujesz regulację głośności. Całość w czarną termokurczliwkę. Dorzuć filtr RC przed diodą i powinno to jakoś działać. To tak na szybko.

  Niestety są i wady takiego rozwiązania - działa to dość wolno.
 • Poziom 18  
  A potencjometru próbowałeś?