Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subufer Pasywny Magnat 800w Jak podłączyć?

Oliś21 18 Gru 2017 22:32 315 12
  • #1 18 Gru 2017 22:32
    Oliś21
    Poziom 3  

Witam mam problem na spontanie zakupiłem subufer pasywny podłączyłem go tak że pewnie większość osób popłakała by się na ten widok lecz nie mam pojęcia jak to poprawnie wykonać. Posiadam subufer Magnat 800w pasywny i wzmacniacz chiński z allegro 2x50w wiem za mało i nie tak powinno się to zrobić i mogę coś uszkodzić. Więc moje pytanie jak go poprawnie podłączyć by grał jak powinien wykorzystuje go w domu. Lepiej go sprzedać i kupić aktywny czy dodać do tego wzmacniacz i filtr? Jak tak tak jaki jestem trochę zielony w tym temacie i z mało nadzianym portfelem więc rozwiązanie które nie przytrafi mnie o zawał. Z góry dziękuję za odpowiedź. Tylko sensowne nie komentuje mojego aktualnego połączenia.

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 18 Gru 2017 23:01
    arigato
    Poziom 24  

Jeżeli dobrze rozumiem - kolega bez większego zastanowienia się zakupił subufer pasywny. Czy dobrze zrozumiałem ten etap? :D
    Proszę się mocno nie sugerować oznaczeniem 800W. Może kolega zbyt mocno się przejął i dlatego zapomniał wkleić schemat podłączenia tego suba do wzmacniacza. Proszę o jakiś rysunek. Dzięki temu będzie wiadomo, w jaki sposób kolega podłączył sprzęt do wzmacniacza. Może się też przydać zdjęcie tylnej ścianki wzmacniacza. Nie ma znaczenia z jakiego kraju sprzęt pochodzi.
    Jeżeli tutaj sprawę wyjaśnimy, będziemy mogli przejść do następnego punktu programu.

0
  • #3 18 Gru 2017 23:36
    Oliś21
    Poziom 3  

Tak wygląda połączenie Pc Rozgałęziacz jeck następnie dwa kable jeden jeck-jeck do wierzy z dwiema kolumnami i jeck cinch do wzmacniacza ze wzmacniacza kablem prosto do suba. Pewnie złapałeś się właśnie za głowę takie coś przyszło mi do głowy i działa jakoś lecz szału nie ma.

0
  • #4 19 Gru 2017 00:25
    arigato
    Poziom 24  

Te gniazda zaciskowe po prawej stronie (z orientacją na środku :-) ) to są wyjścia stopni mocy dla układów głośnikowych. Zagadkę stanowi dla mnie to, co jest po stronie lewej i oznaczono te zaciski literami L, R.
    Jeżeli kolega będzie tak uprzejmy to proszę o widok bez podłączonych przewodów (lewa strona na zdjęciu) to może się zorientuję z jakimi gniazdami mamy tutaj do czynienia. To co istotne akurat zasłoniły wtyczki :-(

0
  • Sklep HeluKabel
  • #6 19 Gru 2017 10:19
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Po pierwsze wzmacniacz to chińska zabawka. Po drugie ma za małą moc (zapomnij o 2x50W - to mrzonka) nawet do domu i małego pokoju jeśli ma zasilać subwoofer. (nie ma czegoś takiego jak "subufer").

0
  • #7 19 Gru 2017 10:30
    Oliś21
    Poziom 3  

Więc co muszę zakupić najlepiej konkretny model by to działało to jakoś. I jak połączyć to w całość z dwiema kolumnami

0
  • #8 19 Gru 2017 12:23
    marian133
    Poziom 38  

Podłączenie, jeśli chodzi o wpięcie wtyczek, jest dobre.
    Natomiast ten wzmacniacz nie nadaje się do takiego zastosowania, Usunięty już wyjaśnił.

Oliś21 napisał:
    Posiadam subufer Magnat 800w

Jeśli ten magnat to domowy subwoofer, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup panelu (wzmacniacza) do subwoofera z wejściem wysokopoziomowym.

Jeśli natomiast jest to samochodowy wzmacniacz to nie ma sensu kombinować, lepiej sprzedać go i zakupić gotowego suba. Za 300zł można już dostać używanego suba który jako tako już gra.
    Miałem przez chwilę suba Jamo SW na głośniku 10" (nie pamiętam dokładne modelu), który to używany kosztował poniżej 300zł. Ten sub już grał i przyznam szczerze że za tą kasę nie chciało by mi się robić suba DIY...

0
  • #9 19 Gru 2017 14:42
    Oliś21
    Poziom 3  

A w jakim sklepie internetowym mógł bym zakupić owy panel wzmacniacza mój subwoofer jest dość mocny więc nie mniej niż 100w rms

0
  • #12 25 Gru 2017 10:48
    Twu
    Poziom 14  

To nie jest magnat. Sprawdziłem go w internecie, ma 250W w rms. Tak jak napisał Marian kup panel jest to najtańsze i najprostsze rozwiązanie. Ewentualnie go sprzedaj i kup coś aktywnego, pewno jeszcze taniej wyjdzie.

0
  • #13 25 Gru 2017 11:14
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Przecież to nie jest żaden Magnat. Całe 200zł w mediaexpercie, sprzedaj i kup coś markowego, używanego.

http://www.subwoofery.pl/pa200.html tu masz przykład panelu, który był by odpowiedni.

0